reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

:D u mnie zly zapis ktg wklepali. Balonik 1 pekl, oksy przez 5 godzin na mnie nie podzialalo :p jak mialam skurcze 10-20 % to po oksy jakby byl taki zapis to na minusie :D haha..
Czyli obie miałyśmy ch**owe doświadczenia z wywoływaniem porodu ;) chociaż ja po cc zazdrościłam mamom po porodzie naturalnym... patrzyłam jak mogą wstawać do dzieci, schylać się, siadać z taką gracją i lekkością...
 
reklama
Ja nie wiem dlaczego ale zawsze jak mam oksytocyne podawana to wymiotuje, przy obu porodach i po drugim bo zakończył się CC i na obkurczenie macicy dostałam
tez mi bylo nie dobrze, a mi jeszcze dowalili antybiotyk na gbs na zas bo przeciez nawet nie pobrali mi wymazu. Lekarz stwierdzil ze to dlatego ze duzo roznych lekow we mnie wlali .... 🙆‍♀️
 
Ja mam Hashi i biorę w ciągu Letrox 125 trzy dni w tygodniu i Letrox 150 cztery dni w tygodniu.
Do tego Jodid 200.
A oprócz tego bierzesz jeszcze jod w jakiś witaminach dla ciężarnych.? Mi znowu w ciąży wykryli niediczynność i dostałam 50 Eutyroxu i jod. Ale jod mam już w witaminach stad ginekolog mówi coś innego niż endokrynolog ;) Zgłupieć można
 
Czyli obie miałyśmy ch**owe doświadczenia z wywoływaniem porodu ;) chociaż ja po cc zazdrościłam mamom po porodzie naturalnym... patrzyłam jak mogą wstawać do dzieci, schylać się, siadać z taką gracją i lekkością...
:D a ja nie... jedynie co mnie bolalo to dluki okres oczekiwania na 2 ciaze... Znaczy naleze do gr cc na fb i tam laski maja to w du... i se zachodza zaraz po porodzie, ale ja jestem jakaś taka chyba bardziej świadoma i bojąca :D ... czekałam grzecznie rok ze staraniam i bach córka 6 stycznia skonczya roczek a ja z om zaszlam 15 styczna :D to sie nazywa wyczucie... Troche boje sie co mi ginekolog powie.
 
Nie. Biorę te 200 mcg w jodidzie. Pozostałe witaminy biorę osobno a nie w produktach multi więc z niczym innym nie mam jodu. A martwisz się o dawkę? Ja biorę łącznie 200.
A oprócz tego bierzesz jeszcze jod w jakiś witaminach dla ciężarnych.? Mi znowu w ciąży wykryli niediczynność i dostałam 50 Eutyroxu i jod. Ale jod mam już w witaminach stad ginekolog mówi coś innego niż endokrynolog ;) Zgłupieć można
 
Jaki tutaj dzisiaj spokój. Ja dzisiaj weszłam w piąty tydzień ciąży według jednej aplikacji 4+0 według drugiej jeszcze nie 3+6. :D W obydwu om 15.01 a ptp 21.10 - 22.10 haha... I tak w sumie to tylko umowna data.
Tez tak mam, z jednej aplikacji mam 4+0 a w innej 3+6 bije się z myślami kiedy do lekarza zadzwonić, bo odkąd się staraliśmy to byłam u niego 2 razy w miesiącu 😂 i wiem ze z terminem problemu mieć nie będę, ale przecież jeszcze za wcześnie 🙈

A czy któraś z Was bierze dupasthon na podtrzymanie?
 
Nie. Biorę te 200 mcg w jodidzie. Pozostałe witaminy biorę osobno a nie w produktach multi więc z niczym innym nie mam jodu. A martwisz się o dawkę? Ja biorę łącznie 200.
Właśnie ja dokańczam Pregna Start ma fajny skład dużo kwasu foliowego i 200 jodu. A endokrynolog do tego mi chciał wepchać jeszcze 50 jodu w jodidzie. Wiedząc o tych witaminach. Ginekolog mówi ze nie ma potrzeby i go słycham;)
 
reklama
Czyli obie miałyśmy ch**owe doświadczenia z wywoływaniem porodu ;) chociaż ja po cc zazdrościłam mamom po porodzie naturalnym... patrzyłam jak mogą wstawać do dzieci, schylać się, siadać z taką gracją i lekkością...
Przyznaje rację, mam porównanie, pierwszy poród sn, a drugi po 9h męczenia się decyzja o CC, w sumie oba takie same, ale zakończenie porodu CC to dramat, Mały płakał w nocy a ja z nim bo wstać nie umiałam, bardzo długo miałam wrażenie że pęka ki brzuch, ból ogromny, dlatego teraz nie jestem pewna czy chciałabym CC. Moja sąsiadka po planowanym CC po tygodniu na ogródku goniła i zabawki po starszych dzieciakach zbierała, w szoku byłam
 
Do góry