reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Październikowe mamy 2020

reklama
Tak racja ale ja akurat przed pierwszym porodem nie dostałam tego zaświadczenia jakoś mało przekonywujące byłam.
No i ja się bólu nie bałam bo mam wysoki próg bólu tylko bałam się komplikacji po naturalnym. Nie do końca taki mit jeśli chodzi o znieczulenie ogólne
Miałam 2 zabiegi w narkozie ogólnej i strasznie rzygalam jakbym coś zjadła to byłoby jeszcze gorzej.
Potem przeciwbólowo podawali mi opioidy i to też miało działanie takie że było mi niedobrze. Tak że po zabiegach w znieczuleniu ogólnym i przeciwbólowe może działać wymiotnie i sam anestetyk

Jeśli chodzi o nie ogólne znieczulenia jak przy większości cesarek to rzeczywiście dziwne. Ale może obawiają się komplikacji z powtórnym zabiegiem i tak się zabezpieczają ale to ekstremalnie rzadkie sytuacje
Ale Ty mówisz o wymiotach zaraz po, ona nie jadła 2 dni. Nawet jak sie wymiotuje, to ja uważam, że lepiej jest mieć czym niż sam odruch a nie masz czym lub żółcią, dla mnie to duzo gorsze jest.
 
Ale Ty mówisz o wymiotach zaraz po, ona nie jadła 2 dni. Nawet jak sie wymiotuje, to ja uważam, że lepiej jest mieć czym niż sam odruch a nie masz czym lub żółcią, dla mnie to duzo gorsze jest.
No to się może utrzymywać trochę nie koniecznie zaraz po. Ale po 24h to już norma że można coś zjeść

No i żółcią nie wymiotuje się długo
A pełnym żołądkiem to już gorzej
Dla mnie to właśnie dużo gorsza sytuacja
 
Ok, dzięki , będę próbować . Nigdy nie miałam z tym problemu , a teraz co rusz mimo , że nie jem z okazji ciąży dużo bo apetyt na razie mam obniżony...ale zauważyłam , że po niektórych rzeczach zgaga się nasila ,więc odstawiłam je.
Zaparzylam siemię i przetestuje .

I spij koniecznie tylko na lewym boku, wtedy żołądek układa się tak że refluks i zgaga są najmniej prawdopodobne bo treść żołądkowa nie sięga do wpustu żołądka.
 
Ale Ty mówisz o wymiotach zaraz po, ona nie jadła 2 dni. Nawet jak sie wymiotuje, to ja uważam, że lepiej jest mieć czym niż sam odruch a nie masz czym lub żółcią, dla mnie to duzo gorsze jest.

Aktualnie - na dodatek od wielu lat - po operacjach nie zaleca się głodówek. Przed także nie - po 6 godzinach żołądek jest pusty (do 2 h w teorii można pić ! ) więc przed cesarką rano kobieta może i powinna zjeść kolację. Po operacji przy braku mdłości już po kilku godzinach powinna być uruchomiona podaż pokarmów drogą p.p.
Szkoda że tak mało szpitali się do tego stosuje mimo wielu badań pokazujących jak ważny wpływ na rekonwalescencję to ma...
 
Próbuj, ja pierwszej ciąży zgagi nie miałam tylko w 2 trymestrze... Jak urodziłam to aż napisałam do męża smsa drugiego dnia, że stał się cud i w końcu nie mam zgagi. Teraz miewam sporadycznie na szczęście :)
Ok, dzięki , będę próbować . Nigdy nie miałam z tym problemu , a teraz co rusz mimo , że nie jem z okazji ciąży dużo bo apetyt na razie mam obniżony...ale zauważyłam , że po niektórych rzeczach zgaga się nasila ,więc odstawiłam je.
Zaparzylam siemię i przetestuje .
 
No to się może utrzymywać trochę nie koniecznie zaraz po. Ale po 24h to już norma że można coś zjeść

No i żółcią nie wymiotuje się długo
A pełnym żołądkiem to już gorzej
Dla mnie to właśnie dużo gorsza sytuacja
ja mam chorobę lokomocyjna, więc jestem specem od wymiotów :rofl: I jak nie mam czym to jest koszmar. W wytycznych jest, że po operacjach innych niż brzuszne jak najszybciej nalezy wprowadzać posiłki, a przed operacją 2 godziny mozna wypić płyn bogatowęglowodanowy.
 
Czym się w sumie różni barszcz biały od żurku?
Barszcz biały może być na zakwasie z mąki pszennej, ale równie dobrze na zwykłym lub kwaśnym mleku, na kapuście kiszonej. Żurek przygotowuje się przede wszystkim na zakwasie z mąki żytniej, a jego smak i wygląd bywa różny.

Moja matka raz zrobiła barszczożur - do mojego żurku na zakwasie dodała barszcz biały z proszku...

@8Ania8 - pierwszy dzień po nocnym cc w szpitalu i kto niezapowiedziany mnie odwiedza i robi zdjęcia na pamiątkę? Teściowa :)
 
ja mam chorobę lokomocyjna, więc jestem specem od wymiotów :rofl: I jak nie mam czym to jest koszmar. W wytycznych jest, że po operacjach innych niż brzuszne jak najszybciej nalezy wprowadzać posiłki, a przed operacją 2 godziny mozna wypić płyn bogatowęglowodanowy.
No to ja ci powiem ze mega się cieszę że mi zabronili jeść bo by się źle to skończyło
Ale tylko o tym znieczuleniu ogólnym mówię oczywiście
 
reklama
Barszcz biały może być na zakwasie z mąki pszennej, ale równie dobrze na zwykłym lub kwaśnym mleku, na kapuście kiszonej. Żurek przygotowuje się przede wszystkim na zakwasie z mąki żytniej, a jego smak i wygląd bywa różny.

Moja matka raz zrobiła barszczożur - do mojego żurku na zakwasie dodała barszcz biały z proszku...

@8Ania8 - pierwszy dzień po nocnym cc w szpitalu i kto niezapowiedziany mnie odwiedza i robi zdjęcia na pamiątkę? Teściowa :)
Ja bym pewnie pogoniła 🙂 Chyba najlepiej wcześniej powiedzieć, ze ten czas chcemy spędzić sami, a na poznawani nowego członka rodziny przyjdzie jeszcze czas.
 
Do góry