reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

reklama
Powiem Wam, że wykonanie USG prenatalnego bez sprawdzenia przezierności karkowej to jakiś żart.
Domagałabym się powtórki.
A jeszcze jak u jednego dziecka nie widział lekarz kości nosowej to już podwójny żart.
Mnie lekarz trochę naciskał na brzuch i prowokował ruchy płodu, by ułożyło się odpowiednio.

Cały dzień boli mnie głowa.
Muszę od jutra regularnie mierzyć ciśnienie.

Na 10.20 mam ginekologa.
Spróbuję zasnąć.
Do jutra babeczki [emoji6][emoji4]
 
U mnie po usg też z dziećmi wszystko dobrze. Lekarz nie badał wszystkich parametrów, bo jak to stwierdził skoro nie robię pappa to nie ma potrzeby [emoji848]
Kość nosową było widać tylko u jednego malucha, drugi był pupą odwrócony. Przeziernosc karkowa też nie była badana, ale stwierdził że ogólnie widać że wszystko jest dobrze.
Ostatnie usg miałam ponad 4 tyg temu, także dla mnie to mega ulga usłyszeć że jest dobrze

To było usg prenatalne to w 11-13(+6)?
 
[GROUP=][/GROUP]

Czyli wynik przypomina wynik pappa? Np 1:200? Myślałam, że skoro badają dna dziecka to po prostu piszą, że dziecko jest zdrowe albo ma jakąś wadę.

Nie mogą. W praktyce wynik np 1:4 czy 1:14 oznacza że wada jest a taki 1:108283 że nie ma.
Przy czym te niskie prawdopodobieństwa są opisane jako wynik negatywny na teście.

Nifty z racji tego, że nie jest badaniem kontrolowanym (usg, widzisz skąd pobierasz materiał) a badaniem izolowanym z krwi mamy może (w bardzo bardzo rzadkich przypadkach) dać wynik fałszywy. Dlatego jego skuteczność to 99,9%.
Może tak się zdarzyć jeśli ciąża była bliźniacza a jedno a dzieci przestało się rozwijać na wczesnym etapie i nawet nie zostało uwidocznione w usg (zwłaszcza jak mama na pierwszym usg była po 8 tygodniu) to w krwi mamy może się znajdować dna dziecka którego już nie ma i wynik może być zafałszowany.
Wynik np. 1:10100 pokazuje jak rzadka jest taka sytuacja.
Wyniki wysokie 1:10 czy 1:15 mogą dawać dalej nadzieję, że mamy do czynienia z takimi sytuacjami jakim mozaika, dziecko jest w porządku a łożysko nie...
 
Powiem Wam, że wykonanie USG prenatalnego bez sprawdzenia przezierności karkowej to jakiś żart.
Domagałabym się powtórki.
A jeszcze jak u jednego dziecka nie widział lekarz kości nosowej to już podwójny żart.
Mnie lekarz trochę naciskał na brzuch i prowokował ruchy płodu, by ułożyło się odpowiednio.

Cały dzień boli mnie głowa.
Muszę od jutra regularnie mierzyć ciśnienie.

Na 10.20 mam ginekologa.
Spróbuję zasnąć.
Do jutra babeczki [emoji6][emoji4]

Mi nawet ginekolog kazał przyjść za godzinę jeszcze raz, bo dziecko zasnęło i nie udało mu się wszystkiego zbadać. Przezierność i kość nosowa to podstawa na prenatalnym.
 
Hej tez nie rozumiem jak mógł nie zbadac przeziernosci i nie sprawdzic kosci nosowej.. ja bym sie z nim klocila.. moja gin tez naciskala na brzuch, zeby groszek sie zaczął ruszac bo wyglądało jakby spal, a pozycja nie byla do konca odpowiednia...

Wyniki Nifty jak wyżej ladnie opisane to np. 1:23451244 i dopisek niskie ryzyko badz nie wykryto..
 
Hej tez nie rozumiem jak mógł nie zbadac przeziernosci i nie sprawdzic kosci nosowej.. ja bym sie z nim klocila.. moja gin tez naciskala na brzuch, zeby groszek sie zaczął ruszac bo wyglądało jakby spal, a pozycja nie byla do konca odpowiednia...

Wyniki Nifty jak wyżej ladnie opisane to np. 1:23451244 i dopisek niskie ryzyko badz nie wykryto..
A te pozostałe mikrodelecje i duplikacje taks samo są opisane? Jako prawdopodobieństwo wystąpienia? I przy każdym wyniku jest napisane poza wartością numeryczną np. Wysokie/niskie ryzyko? Macie możliwość wkleić tu tako wynik? Lub jakiś jego fragment.
 
Jakoś całkiem inaczej to sobie wyobrażałam. Że daje to taką niemal 100% pewność a w przypadku np. 1:10 zostaje jakaś taka niepewność. Musze sie przespać z tą myślą.
 
Dla mnie to szok z tymi prenatalnym i żeby lekarz aż tak to olał
Przecież to są parametry które tylko wtedy się sprawdza. Badanie z krwi nie jest wogole do tego potrzebne jest tylko dodatkiem dopełnieniem.
Ja bym nie zapłaciła za taką wizytę albo dogadała bym się z lekarzem że przychodzę za 2-3 dni i powtarzamy
 
reklama
Do góry