reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

reklama
Ja też dużo się nie udzielam czasem z 16h czytam posty bo nienadążam. Ale duchem jestem ciągle
Dokładnie dziewczyny się bały pisać o strachu bo był najazd na nie wiele dziewczyn napisało ze się odezwie jak minie ten okres stresu tj 2 trymestr. Ostatecznie można dodać wszystkie i po czasie usuwać te które się nie odzywają, ostatecznie wywołać je tu czy chcą przejść na prywatny.

Ja tez się słabo odzywam ale nie dość ze jestem sama z 2,5 latka (mąż w Szkocji) to ciężko mi się wpasować w tematy które są poruszane nie mam objawów krwawień wiec nie mam co odpisywać na tematy które są ;)
 
Kupiłam pampersa te ktore używałam z mlodym kupilam również opakowanie z dada bo teraz są naprawdę dobrej jakości nie to co 10 lat temu... a jak sie nie sprawdza do Olx czy allegro i po kłopocie[emoji3]
A jakie pampersy kupiłaś konkretnie? Może nie kupuj tak dużo, bo różnie dzieci reagują. Chociaż my od początku Pampers Premium Care. Sprawdziły się i już nie szukałam innych.
 
Ja jestem szalona znaczy nie kupuje ciuszków no dobra jedne body kupiłam ale neutralne [emoji23] ale zapas pampersow i chusteczek robię juz mam z 3 duże kartony i duzy karton chusteczek... aha i mam jeszcze podgrzewacz do butelek bo to u mnie podstawa bo mam obawy co do tego czy uda mi sie karmić piersią...
O kurcze no to niezły zapas. U mnie zawsze jakoś 3 może 4 na zapas były i uważałam że to dużo :)
Za to z pampersami to kiedyś nagromadzilam pampersów 2 i zostały mi... Nikomu nie oddalam
Jednak to nie jest rozmiar który warto gromadzić. Za to teraz się przyda idealnie:)
 
Ja miałam robiony test obciążenia i w ciąży i normalnie. I gdy nie jestem w ciąży to ta glukoza jakoś normalnie przechodzi a w ciąży mam wrażenie że stoi we flakach
Ja mam zupełnie inaczej... Jak miałam poza ciążą 2 razy to tragediaaaa...a w ciąży... [emoji7] Mniam [emoji1787]
Ciekawe jak w tej ciąży będzie
 
Spodnie jeansowe w rozmiarze 56. Ani razu nie ubrałam ich dziecku 😅 kto kupuje jeansy noworodkowi? Hahha chyba tylko pierworódka, która nie wie jeszcze, że te ładne małe ubranka są kompletnie niepraktyczne 🤦‍♀️ Teraz jeszcze nic nie kupiłam, ale mój wzrok intensywnie przyciągają małe skarpetki 😁
Ja kupiłam też jeansy, ale w lumpie za złotówkę, więc założyłam je raz synkowi na imprezkę, jak miał dwa tygodnie, więc w sumie wykorzystałam dobrze ta złotówkę 😁😁
 
Dziękuję, bardzo dobrze.
Usłyszałam to samo co dzień wcześniej. Wszystko wydaje się być ok. Płeć: dziewczynka.
Pobrano mi krew na PAPPA i za 2 tyg. wynik. Lekarz mnie zachęca do zbadania DNA płodu.
Ten profesor akurat bardziej poleca test Harmony i Panoramę.
Na Nifty się skrzywił. Coś wspominał, że to chiński test i coraz więcej genetyków ma do niego zastrzeżenia.
Harmony lub Panorama kosztują 2 tys PLN. W zależności od kursu $$$
Zapytałam lekarza do którego tygodnia najpóźniej można zrobić te testy.
Do około 20, bo trzeba uwzględnić czas oczekiwania na wynik i polskie prawo.
Bardzo podobało mi się, gdy zapytał wprost: "Proszę mi powiedzieć, co by Pani zrobiła, gdyby okazało się, że dziecko ma nieuleczalną, śmiertelną wadę genetyczną?"
Odpowiedziałam: "Terminacja"
A profesor na to: "To im wcześniej Pani ten test wykona tym lepiej. Za chwilę nie będzie miał kto takim kobietom w razie czego pomagać"
Lubię prosty przekaz i szczerość.
Bez pieprzonej klauzuli sumienia i katotalibanu.
Także cisnę męża o 2 tys, bo chcę mieć komfort psychiczny.

A poniżej...
Tak wygląda badanie matki w wieku 42 lat (biorą ukończone lata pod uwagę)
Ryzyko podstawowe na dzień dobry z racji mojego wieku.
Następnie ryzyko skorygowane po prawidłowym rozwoju dziecka widocznym w USG.
Dojdzie jeszcze 3 punkt po wynikach PAPPA.

Mam wrażenie, że już to opisywałam wczoraj [emoji848] Jeśli tak to przepraszam.
Zobacz załącznik 1094207

Ja też miałam ryzyko podstawowe i skorygowane... A wiek 30 [emoji6]
 
reklama
Do góry