reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

reklama
@DittavonTeese jak Twoje 2 prenatalne ? :)
Dziękuję, bardzo dobrze.
Usłyszałam to samo co dzień wcześniej. Wszystko wydaje się być ok. Płeć: dziewczynka.
Pobrano mi krew na PAPPA i za 2 tyg. wynik. Lekarz mnie zachęca do zbadania DNA płodu.
Ten profesor akurat bardziej poleca test Harmony i Panoramę.
Na Nifty się skrzywił. Coś wspominał, że to chiński test i coraz więcej genetyków ma do niego zastrzeżenia.
Harmony lub Panorama kosztują 2 tys PLN. W zależności od kursu $$$
Zapytałam lekarza do którego tygodnia najpóźniej można zrobić te testy.
Do około 20, bo trzeba uwzględnić czas oczekiwania na wynik i polskie prawo.
Bardzo podobało mi się, gdy zapytał wprost: "Proszę mi powiedzieć, co by Pani zrobiła, gdyby okazało się, że dziecko ma nieuleczalną, śmiertelną wadę genetyczną?"
Odpowiedziałam: "Terminacja"
A profesor na to: "To im wcześniej Pani ten test wykona tym lepiej. Za chwilę nie będzie miał kto takim kobietom w razie czego pomagać"
Lubię prosty przekaz i szczerość.
Bez pieprzonej klauzuli sumienia i katotalibanu.
Także cisnę męża o 2 tys, bo chcę mieć komfort psychiczny.

A poniżej...
Tak wygląda badanie matki w wieku 42 lat (biorą ukończone lata pod uwagę)
Ryzyko podstawowe na dzień dobry z racji mojego wieku.
Następnie ryzyko skorygowane po prawidłowym rozwoju dziecka widocznym w USG.
Dojdzie jeszcze 3 punkt po wynikach PAPPA.

Mam wrażenie, że już to opisywałam wczoraj [emoji848] Jeśli tak to przepraszam.
1584635485021.jpeg
 
Masz coś nie tak z immunologią skoro bierzesz steryd? Jeśli mogę spytać? Do kiedy masz go przyjmować?
Jeszcze nie wiem do kiedy.. badałam się u lekarza immunologa, niby wyszła tylko mutacja mthfr, ale nie robiłam bardzo szczegółowej diagnostyki, bo wtedy zaszłam w ciążę i urodziłam zdrowego synka.. A co do immunologi to lekarz stwierdził, że na 100% muszę mieć z tym problem, bo jednak pięć poronień (w tym przynajmniej jednego całkowicie zdrowego chłopca) nie biorą się znikąd i nie jest to już niestety tylko "naturalna selekcja" 😉
 
Dziękuję, bardzo dobrze.
Usłyszałam to samo co dzień wcześniej. Wszystko wydaje się być ok. Płeć: dziewczynka.
Pobrano mi krew na PAPPA i za 2 tyg. wynik. Lekarz mnie zachęca do zbadania DNA płodu.
Ten profesor akurat bardziej poleca test Harmony i Panoramę.
Na Nifty się skrzywił. Coś wspominał, że to chiński test i coraz więcej genetyków ma do niego zastrzeżenia.
Harmony lub Panorama kosztują 2 tys PLN. W zależności od kursu $$$
Zapytałam lekarza do którego tygodnia najpóźniej można zrobić te testy.
Do około 20, bo trzeba uwzględnić czas oczekiwania na wynik i polskie prawo.
Bardzo podobało mi się, gdy zapytał wprost: "Proszę mi powiedzieć, co by Pani zrobiła, gdyby okazało się, że dziecko ma nieuleczalną, śmiertelną wadę genetyczną?"
Odpowiedziałam: "Terminacja"
A profesor na to: "To im wcześniej Pani ten test wykona tym lepiej. Za chwilę nie będzie miał kto takim kobietom w razie czego pomagać"
Lubię prosty przekaz i szczerość.
Bez pieprzonej klauzuli sumienia i katotalibanu.
Także cisnę męża o 2 tys, bo chcę mieć komfort psychiczny.

A poniżej...
Tak wygląda badanie matki w wieku 42 lat (biorą ukończone lata pod uwagę)
Ryzyko podstawowe na dzień dobry z racji mojego wieku.
Następnie ryzyko skorygowane po prawidłowym rozwoju dziecka widocznym w USG.
Dojdzie jeszcze 3 punkt po wynikach PAPPA.

Mam wrażenie, że już to opisywałam wczoraj [emoji848] Jeśli tak to przepraszam.
Zobacz załącznik 1094207
Nifty bada najwięcej mutacji i jako jedyny na rynku daje gwarancję odszkodowania (do 200 000 zł), jeśli wynik będzie fałszywie ujemny, więc uważam, że jest wiarygodny. Jeśli wyjdzie jakaś mutacja to zwracają koszt amnipunkcji. Lekarka mi mówiła, że nie ma żadnej różnicy, który wybiorę, bo wszystkie firmy muszą przestrzegać określonych procedur i standardów. Różnica tylko w cenie i zakresie.
 
U nas np. nie pozwalają,a ja chciałam być taka sprytna, bo też mnie to czeka w przyszłym tygodniu...
A może w jakimś innym miejscu możesz zbadać? Nie ma żadnej różnicy jaka glukoza, wszystkie są przeznaczone to testów OGTT i zatwierdzone przez Towarzystwo Diabetologiczne. Nie wiem czemu niektóre pielęgniarki/laboratoria tak utrudniają życie.
 
U mnie przy Nifty 300 000 tys ubezpieczenie
Nifty bada najwięcej mutacji i jako jedyny na rynku daje gwarancję odszkodowania (do 200 000 zł), jeśli wynik będzie fałszywie ujemny, więc uważam, że jest wiarygodny. Jeśli wyjdzie jakaś mutacja to zwracają koszt amnipunkcji. Lekarka mi mówiła, że nie ma żadnej różnicy, który wybiorę, bo wszystkie firmy muszą przestrzegać określonych procedur i standardów. Różnica tylko w cenie i zakresie.
 
ja dzisiaj jak zwykle pobudka o 6. przypomniało mi sie ze we wtorek wizyta i badania trzeba zrobić więc zaraz o 7 pojechałam do laboratorium.. cale szczęście że to zrobilam dzisiaj bo połowa diagnostyk zamknięta i musiałam do centrum miasta pojechać...

pogoda piękna [emoji4]
 
reklama
Dziękuję, bardzo dobrze.
Usłyszałam to samo co dzień wcześniej. Wszystko wydaje się być ok. Płeć: dziewczynka.
Pobrano mi krew na PAPPA i za 2 tyg. wynik. Lekarz mnie zachęca do zbadania DNA płodu.
Ten profesor akurat bardziej poleca test Harmony i Panoramę.
Na Nifty się skrzywił. Coś wspominał, że to chiński test i coraz więcej genetyków ma do niego zastrzeżenia.
Harmony lub Panorama kosztują 2 tys PLN. W zależności od kursu $$$
Zapytałam lekarza do którego tygodnia najpóźniej można zrobić te testy.
Do około 20, bo trzeba uwzględnić czas oczekiwania na wynik i polskie prawo.
Bardzo podobało mi się, gdy zapytał wprost: "Proszę mi powiedzieć, co by Pani zrobiła, gdyby okazało się, że dziecko ma nieuleczalną, śmiertelną wadę genetyczną?"
Odpowiedziałam: "Terminacja"
A profesor na to: "To im wcześniej Pani ten test wykona tym lepiej. Za chwilę nie będzie miał kto takim kobietom w razie czego pomagać"
Lubię prosty przekaz i szczerość.
Bez pieprzonej klauzuli sumienia i katotalibanu.
Także cisnę męża o 2 tys, bo chcę mieć komfort psychiczny.

A poniżej...
Tak wygląda badanie matki w wieku 42 lat (biorą ukończone lata pod uwagę)
Ryzyko podstawowe na dzień dobry z racji mojego wieku.
Następnie ryzyko skorygowane po prawidłowym rozwoju dziecka widocznym w USG.
Dojdzie jeszcze 3 punkt po wynikach PAPPA.

Mam wrażenie, że już to opisywałam wczoraj [emoji848] Jeśli tak to przepraszam.
Zobacz załącznik 1094207
Spotykamy się różnych poglądów i wyznań. Nie mam nic do TWOJEGO podejścia, ale mogłaś darować sobie określenie "katotaliban"... pomijając fakt, że nie tylko katolicyzm nie aprobuje "terminacji".
 
Ostatnia edycja:
Do góry