reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

Normy dla cukrzycy ciążowej mówią o min 100 na czczo i min 140 po 2 godzinach. Tutaj ja widzę niższe wyniki (98 na czczo w granicy normy oraz 110 po 2 godzinach). Myśle, że nie powinniśmy straszyć i stwiedzać tu cukrzycy ciążowej :) Wyniki nie są jakieś mega złe, wydaje mi się, że są ryzykowne i przydałaby się dieta o niskim IG, ale nie wiemy czy lekarz stwierdzi w tym momencie cukrzycę. Niech dziewczyna spokojnie czeka do wizyty i się nie martwi...
U mnie też diabetolog powiedział, że cukier naczczo nie powinien przekroczyć 90 a po godzinie od posiłku 140 🤷‍♀️ w ciąży te normy są inne zupełnie
 
reklama
No ja teraz też się okazało że siedze niestety na bombie :(


Jeden z bliźniaków przestał się rozwijac. Co będzie nikt nie wie. Są przypadki że starsze rozwija się dobrze i potem drugi płód jest sprasowany przez niego bez żadnych negatywnych skutków

są przypadki zakażeń i poronień
Trzymam kciuki za pierwszą opcję! [emoji3590] U znajomej z jednego bliźniaka zrobił się "kamyczek" później jakby i córeczka urodziła się bez szwanku.
Oby u Was było podobnie, albo jeśli jest jakakolwiek szansa to żeby drugi dzidziuś też jeszcze ruszył [emoji3590]
 
U mnie też diabetolog powiedział, że cukier naczczo nie powinien przekroczyć 90 a po godzinie od posiłku 140 🤷‍♀️ w ciąży te normy są inne zupełnie
Tak jak napisałam, skorzystałam z norm ciążowych wskazanych w publikacji w internecie po to żeby mniej więcej zobaczyć czy 98 na czczo i 140 po godzinie to duże odchyły od normy. Jak widać nawet przy Waszych normach nie są one duże, a po godzinie są graniczne. Dlatego napisałam, że nie powinno się mówić „masz cukrzycę ciążową”. To są takie choroby, że naprawdę trudno jest na podstawie samych wyników badań coś stwierdzić osobie, która nie jest lekarzem. Mam nadzieję, że w przypadku koleżanki będzie dobrze. A jak się okaźe, że to cukrzyca ciążowa, to dostanie insulinę i będzie wszystko dobrze :)
 
To ja z tarczycą miałam tak samo!! Cierpiałam bardzo, a endo za 250 zł za wizytę powiedziała, że mam jesc więcej warzyw strączkowych... Nie chciała dać mi nawet skierowania na USG, na którym potem okazało się, że tarczyca jest za mała żeby funkcjonowała prawidłowo. Dieta by nie pomogła. Masz 100% rację...
I pamiętaj o rybach!! XD dużo ryb miałam jeść-nienawidze ryb, mam odruch wymiotny na sam widok xD A usg robiłam przed wizytą u tego pierwszego, i mam tarczyce o połowę za mała i cały czas maleje. I to nadal nie było wyznacznikiem to przepisania mi leków. Przecież dieta czyni cuda 😂😂😂
 
I pamiętaj o rybach!! XD dużo ryb miałam jeść-nienawidze ryb, mam odruch wymiotny na sam widok xD A usg robiłam przed wizytą u tego pierwszego, i mam tarczyce o połowę za mała i cały czas maleje. I to nadal nie było wyznacznikiem to przepisania mi leków. Przecież dieta czyni cuda 😂😂😂
Haha no tak dieta zawsze czyni cuda, tarczyca odrośnie po rybach i warzywach strączkowych, a Ty się człowieku męcz 😂 PS moja tarczyca też o połowę za mała, pierwotnie miała 5 ml objętości a powinna mieć chyba min. 12 u dorosłej kobiety. Chociaż ostatnio jeden płat mi się zwiększył i łącznie wyszło prawie 8 ml objętości przez to 😂 Ale jakoś nie wierzę, że „odrosła”. Może spuchła...
 
Haha no tak dieta zawsze czyni cuda, tarczyca odrośnie po rybach i warzywach strączkowych, a Ty się człowieku męcz 😂 PS moja tarczyca też o połowę za mała, pierwotnie miała 5 ml objętości a powinna mieć chyba min. 12 u dorosłej kobiety. Chociaż ostatnio jeden płat mi się zwiększył i łącznie wyszło prawie 8 ml objętości przez to 😂 Ale jakoś nie wierzę, że „odrosła”. Może spuchła...
Moja ostatnio 7.5ml. Ale z dwa lata nie robiłam usg więc jestem ciekawa jak teraz. Zbadam po porodzie :D normy to chyba między 13 A 18 u kobiety.
 
reklama
Do góry