reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Październikowe mamy 2020

Dziewczyny byle do pierwszych kopniaczkow i bedzie troche więcej spokoju :) ja sie nigdy poczatkami nie stresowalam, a teraz to sie zmienilo, i kuz sie boje, choc niczego jeszcze nie ma..
Ciąża po stracie nigdy już nie jest taka beztroska i wesoła.. Ale masz w domu 4 potwierdzenia, więc jestem pewna, że się uda i jeszcze nam się tu pochwalisz 😍
 
reklama
Czesc mamusie :)
Mam do was pytanko o testy na owulacje, nigdy ich nie robilam i mysle co i jak..konczy mi sie plamienie i teraz jak rozkminic kiedy owulacja? Sa jakies testy, ale jak i kiedy je stosować? Czytalam, ze niektore z was stosowały, podpowiedzcie :)

Gratulacje dla nowych mamusiek <3 rosnijcie wszystkie zdrowo.
Ja polecam test owulacujny Clearblue 2dni, trzeba zamówić przez Internet bo w aptekach bardzo rzadko bywa, zawiera 10 testów. Nie należy do tanich bo 80zł ale jak dla mnie niezawodny :) . Najlepiej mieć aplikacje na telefonie która mniej więcej pokazuje kiedy masz dni płodne i kiedy zbliża się owulacji... ja mam mapkę Flos. W dniach kiedy pokazywała na szanse dni płodnych/owulacji robiłam test. Jak test wskazuje puste kółeczko brak owulacji a jak usmiechnieta buzke jest owulacja . Następnie bzykanko przez 3 dni i ciąża jest ;) jak masz bardzo nie regularne cykle to możesz oprócz tego testu Clearblue kupić też zwykłe testy w aptece dużo tańsze one tak jak test ciążowy pokazują kreseczki raz bardziej wyraźne jak owulacji się zbliża albo bardzo blade jak jej nie ma. I tak możesz monitorować swój cykl, jak zobaczysz że kreseczki na tych zwykłych iaskach są prawie identycznej grubosci/tak samo wyraźne, zrób test Clearblue I zobacz czy uśmiechnięta buźka się pojawi (Wtedy nie będziesz tak szybko tracic tych droższych testow)
 
Ja polecam test owulacujny Clearblue 2dni, trzeba zamówić przez Internet bo w aptekach bardzo rzadko bywa, zawiera 10 testów. Nie należy do tanich bo 80zł ale jak dla mnie niezawodny :) . Najlepiej mieć aplikacje na telefonie która mniej więcej pokazuje kiedy masz dni płodne i kiedy zbliża się owulacji... ja mam mapkę Flos. W dniach kiedy pokazywała na szanse dni płodnych/owulacji robiłam test. Jak test wskazuje puste kółeczko brak owulacji a jak usmiechnieta buzke jest owulacja . Następnie bzykanko przez 3 dni i ciąża jest ;) jak masz bardzo nie regularne cykle to możesz oprócz tego testu Clearblue kupić też zwykłe testy w aptece dużo tańsze one tak jak test ciążowy pokazują kreseczki raz bardziej wyraźne jak owulacji się zbliża albo bardzo blade jak jej nie ma. I tak możesz monitorować swój cykl, jak zobaczysz że kreseczki na tych zwykłych iaskach są prawie identycznej grubosci/tak samo wyraźne, zrób test Clearblue I zobacz czy uśmiechnięta buźka się pojawi (Wtedy nie będziesz tak szybko tracic tych droższych testow)
Dzieki za wyczerpujaca odpowiedź, kupilam dzis te tanie właśnie, bo dylemat mam taki, ze teraz koncze plamic po ciazy biochemicznej, nie wiem czy to przy okazji okres czy nie i nie wiem jak wyliczyc teraz dni plodne...ale chyba od tego 15tego zaczne liczyc jakby okres i zobaczymy. Normalnie mam okres regularny co 30-31 dni.
 
Owulacji najczęściej przypada na około 14 dzień od pierwszego dnia miesiączki. Oczywiscie u niektórych przy dłuższych cyklach może być później np 16 /17 dzień.
 
reklama
Dzieki za wyczerpujaca odpowiedź, kupilam dzis te tanie właśnie, bo dylemat mam taki, ze teraz koncze plamic po ciazy biochemicznej, nie wiem czy to przy okazji okres czy nie i nie wiem jak wyliczyc teraz dni plodne...ale chyba od tego 15tego zaczne liczyc jakby okres i zobaczymy. Normalnie mam okres regularny co 30-31 dni.
Ja po ciąży biochemicznej od razu zaszłam w następną. Miałam owulację około 11 dc. Ale ja zawsze mam wczesnie. Więc u mnie się nic nie przestawiło.
Aczkolwiek moja ciąża biochemiczna trwała parę dni.
 
Do góry