reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Październikowe mamy 2020

reklama
Rekomenduje się rozpoczęcie pielęgnacji wyłącznie od płynu do kąpieli (zwykły, a nie emolient, o ile nie ma problemów ze skórą), ewentualnie krem do pupy, ale zwykły a nie na odparzenia (na odparzenia dopiero jak się pojawią). I nic więcej :) Pytałam się Jeanette Kalyta i innej położnej z Medicover i potwierdziły takie zalecenia. W szpitalu też lepiej nie mówić, że zamierza się używać jakichś kosmetyków ani ich nie przywozić, bo slyszałam, że można nieźle dostać po głowie od położnych ;)

Ja bym jeszcze dodała, że nie zgodzić się na kąpiel w szpitalu jeśli ktoś o to zapyta i generalnie kąpać dziecko najwcześniej od 4 doby życia. Jeszcze też np. lepiej zainwestować w duże waciki kosmetyczne do przemywania pupy zamiast chusteczek z chemią.. i wręcz nawet ten najlepiej miesiąc to kąpać dzieciaka w samej wodzie.. bez dodatków (to akurat info ze szkoły rodzenia). Podobno wartości mazi płodowej utrzymują się właśnie koło miesiąca. No i jeszcze ważny jest kontakt skóra do skóry żeby dziecko było kolonizowane przez florę matki a nie szpitala. - Ostatnio to rozkminiam apropo planu porodu.. - fajne info też są na stronie "rodzić po ludzku". ;)
 
Jesteście w stanie określić jak czujecie ruchy? Tzn wszędzie piszą o bąbelkach, przelewaniu, tak samo mówiła lekarka. Ja natomiast czasem czuje delikatne puknięcia od środka, jakby naciskania palcem. Czy to właśnie ruchy dziecka? Jestem w 19+6 tc.
Ja nie czułam tych bąbelków albo po prostu inaczej sobie je wyobrażałam. Od razu jak Staś zaczął się ruszać nieregularnie w 17+4 to czułam takie jakby przelewanie. Nie byłam w 100% pewna czy to to i upewniłam się w 18+6. Od 19+0 ruchy zaczęły być regularne i bardziej wyczuwalne. Od początku czułam typowe ruchy, trudno mi to opisać jako bąbelki 🤔 Teraz od dwóch tygodni (pojutrze mamy 23+0) młody rusza się już dosyć mocno, czasem aż podskoczę 😂 A mam łożysko z przodu, więc spodziewałam się delikatniejszych ruchów na początku :D Czasem mam wrażenie, że to jakby wiercenie się, przewracanie, może odepchnięcie nogą czy pupą. Wczoraj pierwszy raz poczułam jak gnojek usiadł mi na pęcherzu 😂
 
Ja bym jeszcze dodała, że nie zgodzić się na kąpiel w szpitalu jeśli ktoś o to zapyta i generalnie kąpać dziecko najwcześniej od 4 doby życia. Jeszcze też np. lepiej zainwestować w duże waciki kosmetyczne do przemywania pupy zamiast chusteczek z chemią.. i wręcz nawet ten najlepiej miesiąc to kąpać dzieciaka w samej wodzie.. bez dodatków (to akurat info ze szkoły rodzenia). Podobno wartości mazi płodowej utrzymują się właśnie koło miesiąca. No i jeszcze ważny jest kontakt skóra do skóry żeby dziecko było kolonizowane przez florę matki a nie szpitala. - Ostatnio to rozkminiam apropo planu porodu.. - fajne info też są na stronie "rodzić po ludzku". ;)
Skóra do skóry, kangurowanie, bardzo ważne. Przy CC mama nie ma takiej możliwości, ale można poprosić by mógł zrobić to tata. Pozostaje pytanie jak to będzie wyglądać pod kątem wirusa bo były obostrzenia. Ja akurat chcę wykąpać dziecko po powrocie do domu i tak też rekomendowały mi położne - żeby zmyć z dziecka bakterie ze szpitala. Tu już każda mama musi sama zadecydować co woli :) Co do pupy to wolę jednak chusteczki niż waciki. Można sprawdzić skład. Nie każde mają chemię :) Kwestia wygody i podejścia :) To chyba indywidualna kwestia, ale masz rację minimalizm to podstawa i najlepsze wyjście :)
 
Tez bym juz cos chciala zaczac kupowac ale nie znam jeszcze płci wiec sie musze wstrzymac 😢
My kupowaliśmy wszystko bezpłciowe :) Uwielbiam szarości, beże, pastele. Są odpowiednie dla każdej płci :) Przez pierwsze miesiące najwygodniejsze są body + leginsy lub zwykłe bawełniane spodenki. Serio można skompletować wyprawkę unisex, która dodatkowo potem się jeszcze przyda :D Biegnij na zakupy jak to Ci sprawi przyjemność :D
 
No mnie właśnie zrobiły się po wewnętrznej stronie ud A wcale dużo nie przytulam.
Ja rozstępy mam tylko po okresie dojrzewania na pupie i biodrach. Beżowe, prawie nie widać. Teraz na razie zrobiły mi się dwie mini kreseczki czerwone koło brodawki na piersi, która była ciut mniejsza od drugiej :( A smaruję się oliwkami od 5 tc. Geny mają tu duże znaczenie :( Moja mama nie miała w ogóle rozstępów, jak widać taki mój urok skoro mam nawet po wieku nastoletnim :/
 
Ja rozstępy mam tylko po okresie dojrzewania na pupie i biodrach. Beżowe, prawie nie widać. Teraz na razie zrobiły mi się dwie mini kreseczki czerwone koło brodawki na piersi, która była ciut mniejsza od drugiej :( A smaruję się oliwkami od 5 tc. Geny mają tu duże znaczenie :( Moja mama nie miała w ogóle rozstępów, jak widać taki mój urok skoro mam nawet po wieku nastoletnim :/
Ja przez całą ciaze nie miałam ani pół rozstepa i gdybym urodziła w 39 tygodniu miałabym piękny brzuch:-/
Przez dwa ostatnie tygodnie tak mi brzuch opadł,i nabrzmial że normalnie z dnia na dzień skóra mi pekala:-/
Nie ma na to reguły:-/
 
Ja przez całą ciaze nie miałam ani pół rozstepa i gdybym urodziła w 39 tygodniu miałabym piękny brzuch:-/
Przez dwa ostatnie tygodnie tak mi brzuch opadł,i nabrzmial że normalnie z dnia na dzień skóra mi pekala:-/
Nie ma na to reguły:-/
Niestety :( Dlatego cieszę się, że na razie nic się nie pojawiło, ale się nie nastawiam, bo też najwięcej tyje się pod koniec i wtedy największe ryzyko, że coś się pojawi :( Ostatnio uśmiałam się jak moja znajoma bezdzietna stwierdziła, że jeśli używa się balsamów na rozstępy w ciąży to nie ma się rozstępów i że mają je tylko kobiety, które się nie smarują 😂 Bo przecież jak jest napisane, ze cos jest przeciwko rozstępom to na pewno działa 😂😂😂
 
reklama
Czesc Dziewczyny
Jestem w 22 tc od ponad 2 tygodni czuje ruchy. I w tym czasie zdazylo mi sie z dwa, trzy razy ze bolal mnie w nocy brzuch tak jak na okres co trwalo okolo godziny.. czy to przez ruchy dziecka czy moze to sa te skurcze Braxtona-Hicksa albo rozciaganie macicy? Nic mi poza tym nie dolega ani nic nie boli podczas dnia 😑
 
Do góry