reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Niektóre firmy wydylaja fakturę dopiero jak się poprosi. Wiec napisz email ze poprosisz fakturę imienna na
Zamówienie nr xxxxxx i na pewno taka drukowana faktura lepsza niż paragon który z czasem może blednac.

wystarczy zrobić ksero :D, ja tak właśnie zrobiłam, dopiełam do kopii paragon i schowałam do dokumentów, 3 lata gwarancji jest na aspirator
 
Dzien dobry. Wczoraj było opóźnienie i zamiast o 18.45 weszliśmy 20.15. Jak wróciłam to szybka kąpiel i do łóżka.
Z dzidzią wszystko ok. Waga 30 + 0 wyszła 1.45 kg więc już kawał dziewczynki siedzi. Wszytko w normie przepływy, serduszko, już widać faldki na rękach i nóżkach [emoji7] z lożyskiem wszystko ok pomimo że się bałam bo miała kiepskie wyniki pappa. Mamy filmik i kilka zdjęć ale takie średnie bo mała akurat ma głowę wtulona do miesniaka i ten zasłania i ciężko zrobić dobre zdjęcie. ( miesniak się nie powiększa 7.2 cm na 4.5 cm i tak duży ale nic złego nie robi ). Nosek ma śliczny i buzie pyzata ciekawe czy jej tak zostanie. [emoji7]
Pani doktor uświadomiła mi że to mała wiercidupka bo tam gdzie brzuch pulsuje to dupka jest czyli po tatusiu;-). Rozmawiałam z nią trochę o porodzie bardzo miła kobieta i ona tak pół na pół jeśli naturalnie to muszę być pod mocną kontrolą ciekawe co mój prowadzący powie 31.07 mam wizytę.

Byłam wczoraj na pierwsze szkole rodzenia wiele sie nie dowiedziałam Pani po chorobie zrobiła w mega skrócie. Dziś kolejne zajęcia miejmy nadzieję że będzie lepiej. Chyba się wybiorę na jeszcze jedną mamy u nas dwie darmowe A czas mam więc chyba nic nie stracę teraz chodzę przy szpitalu w którym będę rodzić i to trochę takiemppd panie pielęgniarki/położne robione jest albo jestem przewrazliwiona.

Miłego dnia dziewczyny. Wszystkim Aniom najlepsze życzenia ps. Ja też świętuje [emoji6]
To wszystkiego najlepszego i gratuluję udanej wizyty:)
 
dziewczyny zamawiała już któraś z allegro świat dziecka? ja byłam taka mega podjarana i co? DU*A.... zamówienie złożone w poniedziałek ok godziny 13:00 zapłaciłam przelewem ponad 800zł, w wtorek cisza, pisałam do nich 2 meila z prośbą o informację czy kasa doszła, odpisali że tak, no to ulżyło mi, wczoraj wysłali meila że rzekomo towar wysłany, wysłali numer paczki oraz przewoźnika, paczka taka była nadana ale w 2016 roku... teraz nie odpowiadają na meile i nie odbierają telefonów.... mają mnóstwo pozytywnych opinii na allegro, ale dziś weszłam w te złe... jest masa z lipca.... kufa.... jak się wkur*ię to pojade tam osobiście.... drugi koniec miasta ale mnie zapamiętają do końca życia! grrr! gdybym wiedziała wcześniej że taki ograniczony kontakt to bym w życiu tam nie zamawiała..... :(
no chyba że im się coś porąbało i wysłali złe nr nadania... no ale żeby z 2016 roku? hmmm.....

co do majtek poporodowych to ja na swoją wielką dupę zamówiłam z SENI, pamiętam jak rodziłam syna to te jednorazówki nawet na jedną nogę nie weszły... aż wstyd.... ale raz że rozmiarówka zaniżona a dwa że na "słonie" nie produkują takich rzeczy.... przecież "słoni" w dzisiejszych czasach coraz więcej.....
w każdym razie poszperałam w necie, jednorazowych nie znalazłam w moim rozmiarze, ale znalazłam wielorazowe właśnie z SENI, wzięłam rozmiar większy (całe szczęście) i dziś przyszły, dupsko weszło i jeszcze jeszcze luz, wyglądają fajnie, jednak chyba zrobię z nich jednorazówki bo to takie blllleeee mi się wydaje :D
 
U mnie mama właśnie z glowa miala problem, z moja glowa, bo wyszlo wszystko a glowa zostala [emoji33] no pchalam sie na swiat girami [emoji3]
Naprawdę podziwiam kobiety, które dały radę przy takich ciężkich porodach. Ja miałam niby poród bez komplikacji, a przeszłam go strasznie i przez 2 tygodnie czułam się jakby mnie ciężarówka przyjechała... A potem półtora roku leczenia u psychiatry i psychologa, bo miałam traumę.

Najpierw dostawałam koszmarne dawki oxytocyny i przez 5 godzin miałam skurcze co 2 minuty przez minutę. Przy każdym było słychać moje krzyki w sąsiednim województwie. Rozwarcie nie postępowało nic a nic. Po znieczuleniu jak przestało mnie boleć, to poszło od razu z 4 do 10 cm. A ja się spytałam anestezjolog, czy mogę sobie jej zdjęcie zrobić, bo chcę przygotować ołtarzyk [emoji1] Znieczulenie przestało oczywiście działać zanim zaczęły się skurcze parte...

Moja córka była ułożona główkowo, ale główkę rodziłam na 2 razy... Zatrzymała jej się ta główka w połowie. Potem przez pół roku miała spuchnięty nos i do dzisiaj wpada w panikę przy zakładaniu bluzek przez głowę [emoji6] Potem reszta też nie wyszła od razu. Generalnie wszystko nie tak. Lekarz na mnie tam krzyczał, że krzywdzę dziecko, bo parcie trwało 2 godziny. Miałam przy sobie 2 lekarzy i 3 położne. Nie wiem jakim cudem córka urodziła się bez żadnego niedotlenienia. Była dwukrotnie owinięta pępowiną jak wylazła.
 
Karowa w remoncie jeśli chodzi o wcześniaki. Jestem na bieżąco bo chodzę tam na szkole rodzenia. :) oddział neonatologiczny dzieli sie miejscem z wcześniakami, wiec ile się da to transportuja do centrum zdrowia dziecka.
Yyyy, ale tylko wcześniaki?? Jak jest poród w terminie to spoko? Nie przewożą w razie jakichś problemów?:eek: a nie wiesz jak długo to jeszcze potrwa?
 
Nadrobiłam Was :) wczoraj był dzień pełen przeżyć, pojechaliśmy z mężem w odwiedziny do córki... I skończyło się tym że ja zabraliśmy do domu. Generalnie warunki średnie, ale ośrodek w lesie jak stoi całą zimę nie ogrzewany to wiadomo że to czuć. Córka codziennie narzekała na Panią i mieliśmy z mężem pogadać z kierowniczka o tym że wychowawczyni krzyczy na dzieci (słyszałam przez telefon) i że pali w pokoju, gdzie obok była corka i mówiła że czuć było tak jakby u nich zapaliła. Zabraliśmy Zośkę na obiad, w drodze powrotnej to płakała już bardzo.... Ja też się rozpłakałam tak mi jej żal było. Jak dojechaliśmy do ośrodka to pani bez skrępowania paliła w pokoju... Przyjechali też rodzice do jakiegoś chłopca i okazało się że został przez nią uderzony.... Stwierdziliśmy że to już jest przesada, dlaczego Zoska ma to znosić przecież nie jest tam za karę. Generalnie wcześniej jak sprawdzałam opinie o tych koloniach to były pozytywne, dużo zajęć i dobra organizacja. Niestety ludzie, którzy wcześniej jeździli jako opiekunowie zrezygnowali i wzięli ta kobietę.... Chce napisać skargę, może się orientujecie czy do kuratorium powinnam to zgłosić, czy gdzieś indziej?
Dziwią mnie ludzie, którzy decydują się na pracę z dziećmi, a nie potrafią opanować emocji...co nimi kieruje? Bo nie kasa przecież. Brak pomysłu na siebie? Zadzwoń do kuratorium i zapytaj, gdzie dokladnie to zgłosić.
 
reklama
dziewczyny zamawiała już któraś z allegro świat dziecka? ja byłam taka mega podjarana i co? DU*A.... zamówienie złożone w poniedziałek ok godziny 13:00 zapłaciłam przelewem ponad 800zł, w wtorek cisza, pisałam do nich 2 meila z prośbą o informację czy kasa doszła, odpisali że tak, no to ulżyło mi, wczoraj wysłali meila że rzekomo towar wysłany, wysłali numer paczki oraz przewoźnika, paczka taka była nadana ale w 2016 roku... teraz nie odpowiadają na meile i nie odbierają telefonów.... mają mnóstwo pozytywnych opinii na allegro, ale dziś weszłam w te złe... jest masa z lipca.... kufa.... jak się wkur*ię to pojade tam osobiście.... drugi koniec miasta ale mnie zapamiętają do końca życia! grrr! gdybym wiedziała wcześniej że taki ograniczony kontakt to bym w życiu tam nie zamawiała..... :(
no chyba że im się coś porąbało i wysłali złe nr nadania... no ale żeby z 2016 roku? hmmm.....

co do majtek poporodowych to ja na swoją wielką dupę zamówiłam z SENI, pamiętam jak rodziłam syna to te jednorazówki nawet na jedną nogę nie weszły... aż wstyd.... ale raz że rozmiarówka zaniżona a dwa że na "słonie" nie produkują takich rzeczy.... przecież "słoni" w dzisiejszych czasach coraz więcej.....
w każdym razie poszperałam w necie, jednorazowych nie znalazłam w moim rozmiarze, ale znalazłam wielorazowe właśnie z SENI, wzięłam rozmiar większy (całe szczęście) i dziś przyszły, dupsko weszło i jeszcze jeszcze luz, wyglądają fajnie, jednak chyba zrobię z nich jednorazówki bo to takie blllleeee mi się wydaje :D
Spokojnie ! Ja zamawialam 4 dni temu mam paczkę i wszystko ok. U Ciebie też się wyjaśni nie denerwuj się poczekaj dwa dni. Myślę że za poważny sprzedawca żeby sobie na to pozwolił.
 
Do góry