reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Cześć dziewczyny. My wczoraj wieczorem wróciliśmy z Mazur, było przyjemnie posiedzieć sobie nad jeziorem, w cieniu i wiaterku. Mały się wyszalał:) a w Warszawie parówa, uffff...uciekamy na wieś do dziadków na kilka dni. Tylko najpierw muszę odwiedzić ginekologa i niestety diabetologa - myślę, że dostanę insulinę:( cukry rano coraz gorsze, oczywiście się obwiniam, że coś źle jem i w ogóle:(

Gratuluję wszystkim mamom udanych wizyt:)
Kasiu ja słyszałem czym większa ciąża to cukier szwankuje ja też mam różnie na czczo pomimo że już insulinę biorę 10 J i trzymam się diety
 
reklama
dziewczyny zamawiała już któraś z allegro świat dziecka? ja byłam taka mega podjarana i co? DU*A.... zamówienie złożone w poniedziałek ok godziny 13:00 zapłaciłam przelewem ponad 800zł, w wtorek cisza, pisałam do nich 2 meila z prośbą o informację czy kasa doszła, odpisali że tak, no to ulżyło mi, wczoraj wysłali meila że rzekomo towar wysłany, wysłali numer paczki oraz przewoźnika, paczka taka była nadana ale w 2016 roku... teraz nie odpowiadają na meile i nie odbierają telefonów...
Daj znać co Ci się udało zdziałać. Też miałam zamiar spore zakupy u nich zrobić :/
 
Dziwią mnie ludzie, którzy decydują się na pracę z dziećmi, a nie potrafią opanować emocji...co nimi kieruje? Bo nie kasa przecież. Brak pomysłu na siebie? Zadzwoń do kuratorium i zapytaj, gdzie dokladnie to zgłosić.

Kieruje nimi to, że pedagogika to studia na które łatwo się dostać.To że nie trzeba przechodzić wielu badan, to że mają wolne wakacje i oprócz wypłaty mogą sobie dorobić.
Znam kilka osób które poszły na pedagogikę bo jak same o sobie mówiły lubią rządzić, a dzieciakami rządzi się łatwiej niż dorosłymi.

Znajoma tez zabrała dziecko z obozu.Wychowawcy potrafili pić do nocy, rano kac zabojca, więc dzieci miały czas wolny i robiły co chciały.Ich dziecko przewróciło się i wystawiło bark czy tam coś z obojczykiem zrobilo i nawet nie miał mu kto udzielić pomocy bo wychowawcy spali...

Zgłosiła tym do kuratorium.
 
dziewczyny zamawiała już któraś z allegro świat dziecka? ja byłam taka mega podjarana i co? DU*A.... zamówienie złożone w poniedziałek ok godziny 13:00 zapłaciłam przelewem ponad 800zł, w wtorek cisza, pisałam do nich 2 meila z prośbą o informację czy kasa doszła, odpisali że tak, no to ulżyło mi, wczoraj wysłali meila że rzekomo towar wysłany, wysłali numer paczki oraz przewoźnika, paczka taka była nadana ale w 2016 roku... teraz nie odpowiadają na meile i nie odbierają telefonów.... mają mnóstwo pozytywnych opinii na allegro, ale dziś weszłam w te złe... jest masa z lipca.... kufa.... jak się wkur*ię to pojade tam osobiście.... drugi koniec miasta ale mnie zapamiętają do końca życia! grrr! gdybym wiedziała wcześniej że taki ograniczony kontakt to bym w życiu tam nie zamawiała..... :(
no chyba że im się coś porąbało i wysłali złe nr nadania... no ale żeby z 2016 roku? hmmm.....

co do majtek poporodowych to ja na swoją wielką dupę zamówiłam z SENI, pamiętam jak rodziłam syna to te jednorazówki nawet na jedną nogę nie weszły... aż wstyd.... ale raz że rozmiarówka zaniżona a dwa że na "słonie" nie produkują takich rzeczy.... przecież "słoni" w dzisiejszych czasach coraz więcej.....
w każdym razie poszperałam w necie, jednorazowych nie znalazłam w moim rozmiarze, ale znalazłam wielorazowe właśnie z SENI, wzięłam rozmiar większy (całe szczęście) i dziś przyszły, dupsko weszło i jeszcze jeszcze luz, wyglądają fajnie, jednak chyba zrobię z nich jednorazówki bo to takie blllleeee mi się wydaje :D
Spokojnie, ja tez z nimi mialam jazdy, skonczylo sie tym ze dostałam poszewke na rogala gratis [emoji3][emoji3] otworz spór na allegro, to przyspieszy sprawę :) na pewno nic nie stracisz :)
 
dziewczyny zamawiała już któraś z allegro świat dziecka? ja byłam taka mega podjarana i co? DU*A.... zamówienie złożone w poniedziałek ok godziny 13:00 zapłaciłam przelewem ponad 800zł, w wtorek cisza, pisałam do nich 2 meila z prośbą o informację czy kasa doszła, odpisali że tak, no to ulżyło mi, wczoraj wysłali meila że rzekomo towar wysłany, wysłali numer paczki oraz przewoźnika, paczka taka była nadana ale w 2016 roku... teraz nie odpowiadają na meile i nie odbierają telefonów.... mają mnóstwo pozytywnych opinii na allegro, ale dziś weszłam w te złe... jest masa z lipca.... kufa.... jak się wkur*ię to pojade tam osobiście.... drugi koniec miasta ale mnie zapamiętają do końca życia! grrr! gdybym wiedziała wcześniej że taki ograniczony kontakt to bym w życiu tam nie zamawiała..... :(
no chyba że im się coś porąbało i wysłali złe nr nadania... no ale żeby z 2016 roku? hmmm.....

co do majtek poporodowych to ja na swoją wielką dupę zamówiłam z SENI, pamiętam jak rodziłam syna to te jednorazówki nawet na jedną nogę nie weszły... aż wstyd.... ale raz że rozmiarówka zaniżona a dwa że na "słonie" nie produkują takich rzeczy.... przecież "słoni" w dzisiejszych czasach coraz więcej.....
w każdym razie poszperałam w necie, jednorazowych nie znalazłam w moim rozmiarze, ale znalazłam wielorazowe właśnie z SENI, wzięłam rozmiar większy (całe szczęście) i dziś przyszły, dupsko weszło i jeszcze jeszcze luz, wyglądają fajnie, jednak chyba zrobię z nich jednorazówki bo to takie blllleeee mi się wydaje :D
Spokojnie, pewnie się pomylili i zły nr przesyłki wprowadzili. Pewnie na dniach dojdzie.
 
Naprawdę podziwiam kobiety, które dały radę przy takich ciężkich porodach. Ja miałam niby poród bez komplikacji, a przeszłam go strasznie i przez 2 tygodnie czułam się jakby mnie ciężarówka przyjechała... A potem półtora roku leczenia u psychiatry i psychologa, bo miałam traumę.

Najpierw dostawałam koszmarne dawki oxytocyny i przez 5 godzin miałam skurcze co 2 minuty przez minutę. Przy każdym było słychać moje krzyki w sąsiednim województwie. Rozwarcie nie postępowało nic a nic. Po znieczuleniu jak przestało mnie boleć, to poszło od razu z 4 do 10 cm. A ja się spytałam anestezjolog, czy mogę sobie jej zdjęcie zrobić, bo chcę przygotować ołtarzyk [emoji1] Znieczulenie przestało oczywiście działać zanim zaczęły się skurcze parte...

Moja córka była ułożona główkowo, ale główkę rodziłam na 2 razy... Zatrzymała jej się ta główka w połowie. Potem przez pół roku miała spuchnięty nos i do dzisiaj wpada w panikę przy zakładaniu bluzek przez głowę [emoji6] Potem reszta też nie wyszła od razu. Generalnie wszystko nie tak. Lekarz na mnie tam krzyczał, że krzywdzę dziecko, bo parcie trwało 2 godziny. Miałam przy sobie 2 lekarzy i 3 położne. Nie wiem jakim cudem córka urodziła się bez żadnego niedotlenienia. Była dwukrotnie owinięta pępowiną jak wylazła.
U mojej mamy stwierdzili ze 3 porod to da rade. Doświadczona. [emoji58][emoji58] strasznie wspomina ten porod ze mna. A ja dostałam 3pkt na 10
 
Aga czy ty pisalas o plamach na buzi? Mija mama dostała na buzi w 2 ciąży i niestety nie zeszly. Z czasem sie powiększają. Zima możesz robic kwasy na nie to może jak od poczatku zaczniesz to znikną. Moja mama niestety po 10 latach dopiero zaczęła i efekty takie seee. Mi wyskoczyly w pierwszej ciąży na plecach. Niestety na razie nie mogę nic z nimi zrobic. I mam nadzieje ze na plecach pozostaną i nie wyskoczą na twarzy. :/ najgorsi to są ludzie " o matko ty masz na twarzy takie plamy!" Mówią to tak jakby mija mama nie wiedziala...


Haha Kochana ale ja życzę sobie tylko takich "problemów" ;-)
Screenshot_20180726-114550.jpg
 

Załączniki

  • Screenshot_20180726-114550.jpg
    Screenshot_20180726-114550.jpg
    99,4 KB · Wyświetleń: 272
reklama
Kasiu ja słyszałem czym większa ciąża to cukier szwankuje ja też mam różnie na czczo pomimo że już insulinę biorę 10 J i trzymam się diety
Też tak słyszałam, no ale wiadomo, boję się tej insuliny, chociaż wiem, że nie ma czego. A powiedz, do którego szpitala Ty się wybierasz na poród?
 
Do góry