reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Ja 3cie usg bede miec dopiero w 29+0...troche nie moge sie doczekac, bo ostatnie usg mialam w 20tyg. Wtedy maly wazyl 350g. Niby brzuch rosnie konkretnie, podskakuje caly czas moj maly wiercioch, ale niepokoj jest. Zwlaszcza ze ja nie tyje za bardzo...
To u mnie podobnie, ostatnio widziałam Tymka na połówkowych... A tego USG między 28 a 32 tc jeszcze nie mam wyznaczonego bo muszę dostać skierowanie od mojej ginekolog - wizyta 11 lipca. Przytyłam puki co 5 kg od wagi najniższej bo na początku ciąży spadło mi kilka kg przez mdłości.
 
To był chyba program Katarzyny Bosackiej bo kojarzę po głosie.
Ja żelazo popijam wodą. Biorę je w trakcie posiłku, rano i wieczorem.
Na czczo pije wode z łyżką stołową miodu gryczanego i sokiem wycisnietym z ćwiartki cytryny
Jak przyjmujesz samo żelazo to warto sobie rozpuścić w wodzie pół tabletki musujące Wit C 1000. Zdecydowanie polepszy wchłanianie.
A no i ja stosuje Sorbifer i na ulotce wyraźnie jest napisane, żeby z 0,5-1h przed posiłkiem stosować.
Sporo produktów zmniejsza jego wchłanianie. Warto zwrócić na to uwagę ;)
 
Hejka.

Tak jak myślałam , byłam w ośrodku zdrowia u mnie zapytać czy mi da skierowanie na zastrzyk Rhophylac 300 ta immunoglobulina . Na co pani ginekolog :

'' a gdzie była pani wcześniej ? W zaawansowanej ciąży przychodzi pani i chce skierowanie ? Ja się z tych zastrzyków z NFZ potem muszę rozliczyć .

Stać panią na prywatne wizyty to stać panią na zastrzyk za 450 zł ""

Malo tego , mam tylko skierowanie a nie dał mi mój gibekogin recepty bo był pewny że pójdę do mnie w mieście do ośrodka i po prostu mi dadzą zastrzyk i po problemie...

Dziś do niego zadzwonię powiem co ustalilam że to tylko się należy za darmo dla kogos ktoś się leczy u ginekologa na NFZ tylko i wyłącznie a że taka ustawa ? Cóż nam się nie należy jak prywatnie.... Zapytam go skąd mam recepte wziasc? I czy uda się żeby mi w szpitalu dali tam gdzie on przyjmuje .... Ciekawe co powie....

Co to za tekst?! Cale zycie placi sie te cholerne skladki, nalezy ci sie opieka zdrowotna na nfz czy nie do cholery?! Trzeba bylo zapytac ta babe!! Ja bym jej powiedzialam owszem przyszlam po skierowanie poniewaz przysluguje mi opieka zdrowotna na nfz i w ramach tego chce skorzystac z tego co mi przysluguje, skoro jestem ubezpieczona to jaki problem z rozliczeniem?!

A to za co ty placisz bo chcesz, a za co nie chcesz bo nie musisz to nie jej zasrany interes! Szczerze to za taki tekst zrobilabym straszny dym[emoji36][emoji36]
 
Tak żelazo najlepiej rano na czczo popijane sokiem pomarańczowym .... chociaż mi nawet to nie pomaga , jak norma jest od ok 80 do 180 to ja mam 12...... i hemoglobina 9 w porywach 10..... mój gin mówi ze już by nie żył z takimi wynikami, a ja tak mam całe życie :rolleyes:
Chyba że ktoś przyjmuje leki na tarczyce. Wtedy trzeba brać później, right? [emoji6]
 
Nie wiem czy mialas taka sytuacje, ale ja np od prywatnego lekarza dostajac recepte na jakistam lek (nie pamietam co to bylo) mialam recepte platna 100%. Pani w aptece mi powiedziala ze gdybym miala od lekarza z nfz to bym zaplacila 30%. No ale coz ;)

Moj gin sugerowal ze moge chodzic do niego i na nfz jednocześnie jesli mam ochote i wtedy beda badania od tamtego lekarza za darmo. Tylko ze ja nie mam ochoty zeby mi tam notorycznie ktos grzebal :p
Ja też chodzę prywatnie i za wszystko płace. Na nic nie dostaje skierowań, mówi mi jakie badania mam zrobić na następną wizytę A ja lecę do rodzinnego i mi wypisuje. Ale recepty zawsze mam na ryczaut. I tak za luteine płacę 6zł A nie 60. Ciekawe czym to idzie.
 
Jak przyjmujesz samo żelazo to warto sobie rozpuścić w wodzie pół tabletki musujące Wit C 1000. Zdecydowanie polepszy wchłanianie.
A no i ja stosuje Sorbifer i na ulotce wyraźnie jest napisane, żeby z 0,5-1h przed posiłkiem stosować.
Sporo produktów zmniejsza jego wchłanianie. Warto zwrócić na to uwagę ;)
Ja też go zażywam, ale nie doczytałam już tego ze trzeba przyjmować 30 min przed posiłkiem :p co np zmniejsza wchłanianie?
 
reklama
Do góry