reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Ja 3cie usg bede miec dopiero w 29+0...troche nie moge sie doczekac, bo ostatnie usg mialam w 20tyg. Wtedy maly wazyl 350g. Niby brzuch rosnie konkretnie, podskakuje caly czas moj maly wiercioch, ale niepokoj jest. Zwlaszcza ze ja nie tyje za bardzo...
 
reklama
Kurde za trochę ponad miesiąc koncert eda, a ja dalej nie wiem jak to ogarnąć z powrotem do domu. W tamtą stronę pojadę pociągiem. Mogłabym samochodem, ale boję się na taką trasę sama tym bardziej, że po koncercie pewnie będę padnięta i będę marzyć tylko o tmm, żeby pójść spać :/ ale powrotny pociąg dopiero rano...
 
Kurde za trochę ponad miesiąc koncert eda, a ja dalej nie wiem jak to ogarnąć z powrotem do domu. W tamtą stronę pojadę pociągiem. Mogłabym samochodem, ale boję się na taką trasę sama tym bardziej, że po koncercie pewnie będę padnięta i będę marzyć tylko o tmm, żeby pójść spać :/ ale powrotny pociąg dopiero rano...
Podziwiam, ja bardzo chciałam pójść na Stonesów są w najblizszy weekend chyba, ale trudno może jeszcze nadaży się okazja. Ostatnio ledwo wysiedziałam w operze na Jeziorze łabędzim 3h, a co dopiero koncert z dojazdem w obie strony :o no way
 
Ech mnie te owoce właśnie chyba gubią. Uwielbiam owoce a one mają bardzo często wysoki indeks glikemiczny i wchłaniają się natychmiast... to również powoduje wzrost wagi...no i ponoć jest niebezpieczne...A ja tak uwielbiam jeść [emoji12] arbuzy, czereśnie, śliwki, maliny, borów....jabłka...o rety wszystkiego po trochu ale pękam potem [emoji50]
Czereśnie możesz spokojnie jeść. Mają niski indeks glikemiczny. A arbuz? Sama woda [emoji2] [emoji2] na zdrowie! [emoji4]
 
Podziwiam, ja bardzo chciałam pójść na Stonesów są w najblizszy weekend chyba, ale trudno może jeszcze nadaży się okazja. Ostatnio ledwo wysiedziałam w operze na Jeziorze łabędzim 3h, a co dopiero koncert z dojazdem w obie strony :o no way
No trochę mnie ten dojazd przeraża, bo to 450km, ale jeśli będę się czuła tak dobrze jak teraz, to nie odpuszczę, bilet kupiłam rok temu [emoji14]
 
Dziewczyny apropo tej cudownej glukozy. Ja idę we wtorek i jak rozmawiałam ze znajomą z laboratorium to zaleca żeby pić pomału, drobnymi lyczkami, tak do 5 min nawet. Wtedy podobno tak bardzo nie zamula i lepiej wytrzymać ;)
 
Dziewczyny apropo tej cudownej glukozy. Ja idę we wtorek i jak rozmawiałam ze znajomą z laboratorium to zaleca żeby pić pomału, drobnymi lyczkami, tak do 5 min nawet. Wtedy podobno tak bardzo nie zamula i lepiej wytrzymać ;)

Jednym łykiem to chyba nie wejdzie :D za dużo proszku za mało wody po każdym łyku musiałam mieszać.
 
Ja 3cie usg bede miec dopiero w 29+0...troche nie moge sie doczekac, bo ostatnie usg mialam w 20tyg. Wtedy maly wazyl 350g. Niby brzuch rosnie konkretnie, podskakuje caly czas moj maly wiercioch, ale niepokoj jest. Zwlaszcza ze ja nie tyje za bardzo...
A przytyłaś w ogóle? Ja mam 1,5 kg na plusie, ale sprawdziłam właśnie, że w pierwszej ciąży ważyłam na tym etapie pół kilo mniej niż teraz. Wtedy startowałam z dużo niższej wagi, bo z 56, a teraz z 63. Więc wtedy miałam 8 kg na plusie. Stwierdziłam jednak, że się stresować nie będę, bo dziecko sobie zabrało co chciało, a ja po prostu straciłam swoje zapasy tłuszczyku. Niestety mam niższą hemoglobinę niż wtedy, bo mam 10,6, ale piszą, że minimum dla kobiety w III trymestrze to 10,5. Będę więc pilnować bardziej brania zestawu witamin z żelazem i będę go popijać sokiem pomarańczowym, a nie herbatą [emoji6]
 
reklama
Wiem że wywlekam stare posty ale nadrabiam Was i tu mam zaskoczenie. Cukrzyca w ciąży znaczy, że ktoś chorował na cukrzycę już wcześniej, tak?
Yyy, cukrzyca w ciąży to nie wiem, cukrzyca ciążowa to znaczy, że pojawiła się dopiero w ciąży i po porodzie powinna zniknąć. Nie wiem, czy nazewnictwo ma tu znaczenie. W każdym razie zawsze mówię cukrzyca ciążowa(lekarze też). U mnie wyszła prawie 3 tygodnie temu, wcześniej nie miałam.
 
Do góry