reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Czereśnie możesz spokojnie jeść. Mają niski indeks glikemiczny. A arbuz? Sama woda [emoji2] [emoji2] na zdrowie! [emoji4]
Niby sama woda [emoji14] którą kocham...najlepiej mi wchodzi na wieczór...choć wiem że owoców na noc nie powinno się jeść. Za to w indeksie glikemicznym był w tych najwyższych wartościach. Nie pamiętam, która z Was wrzucała tą tabelkę, ale byłam w szoku jak ją czytałam [emoji41]
 
reklama
Dziewczyny apropo tej cudownej glukozy. Ja idę we wtorek i jak rozmawiałam ze znajomą z laboratorium to zaleca żeby pić pomału, drobnymi lyczkami, tak do 5 min nawet. Wtedy podobno tak bardzo nie zamula i lepiej wytrzymać ;)
Ja dostalam do wypicia w laboratorium i mialam wypic od razu. Patrzyly mi na rece 2pielegniarki...wiec wypilam na raz duszkiem :) mialam ta cytrynowa i na prawde nie byla taka straszna, tylko od razu potem szybko wyplukalam usta i wzielam lyk wody, zeby nie czuc juz tego smaku.
 
Jednym łykiem to chyba nie wejdzie :D za dużo proszku za mało wody po każdym łyku musiałam mieszać.
Jak za zimna woda jest to sie nie rozpusci i wtedy masz co mieszac. Mi przy pierwszym rozpuscily w niewielkiej ilosci wrzatku i dolaly zimnej. Ladnie sie rozpuscilo i wypilam na trzy lyki, chociaz gardlo mnie po tym rozbolalo. Teraz bede szla w przyszlym tyg. oby było bez przygod ;)
 
Dziewczyny apropo tej cudownej glukozy. Ja idę we wtorek i jak rozmawiałam ze znajomą z laboratorium to zaleca żeby pić pomału, drobnymi lyczkami, tak do 5 min nawet. Wtedy podobno tak bardzo nie zamula i lepiej wytrzymać ;)
Tak...ja tak robię.
Panie w labolatorium też dają wskazówki właśnie...by się nie spieszyć tylko do 5 minut wypić wszystko.
Dziś byłam z jeszcze jedną dziewczyną o tej samej porze i razem się meczyłyśmy...
 
Ja dostalam do wypicia w laboratorium i mialam wypic od razu. Patrzyly mi na rece 2pielegniarki...wiec wypilam na raz duszkiem :) mialam ta cytrynowa i na prawde nie byla taka straszna, tylko od razu potem szybko wyplukalam usta i wzielam lyk wody, zeby nie czuc juz tego smaku.
No ja też przy nich musiałam pić. Czekały aż wypije. Wody wcale nie piłam i nie płukalam, może też spróbuję. Dobrze wiedzieć. [emoji6]
 
Ech mnie te owoce właśnie chyba gubią. Uwielbiam owoce a one mają bardzo często wysoki indeks glikemiczny i wchłaniają się natychmiast... to również powoduje wzrost wagi...no i ponoć jest niebezpieczne...A ja tak uwielbiam jeść [emoji12] arbuzy, czereśnie, śliwki, maliny, borów....jabłka...o rety wszystkiego po trochu ale pękam potem [emoji50]
Ja też uwielbiam owoce, ale przy cukrzycy można je jeść, tylko ostrożnie. Ja jem tak 200 g dziennie (np. jedno jabłko na drugie sniadanie i 100 g malin na podwieczorek) i jest ok. No ale normalnie to bym z pół kg malin albo czeresni na raz jadła:)
 
A przytyłaś w ogóle? Ja mam 1,5 kg na plusie, ale sprawdziłam właśnie, że w pierwszej ciąży ważyłam na tym etapie pół kilo mniej niż teraz. Wtedy startowałam z dużo niższej wagi, bo z 56, a teraz z 63. Więc wtedy miałam 8 kg na plusie. Stwierdziłam jednak, że się stresować nie będę, bo dziecko sobie zabrało co chciało, a ja po prostu straciłam swoje zapasy tłuszczyku. Niestety mam niższą hemoglobinę niż wtedy, bo mam 10,6, ale piszą, że minimum dla kobiety w III trymestrze to 10,5. Będę więc pilnować bardziej brania zestawu witamin z żelazem i będę go popijać sokiem pomarańczowym, a nie herbatą [emoji6]
2kg mam na plusie a juz 3trymestr sie zaczal. Teraz 57kg przy 168wzrostu. Wygladam jak kasztaniak, rece i nogi patyczki i kuleczka na srodku [emoji16] jeszcze prawie 2tyg do tego usg...oby dziec i ilosc wod byly odpowiednio duze. To mowisz, ze lepiej popijac soczkiem? Chodzi o to, zeby z wit c bylo? Ide wlasnie po pregne plus, bo wczoraj ost tabletka poszla, to i soczek i czeresnie i pączka od razu kupie :)
 
reklama
Yyy, cukrzyca w ciąży to nie wiem, cukrzyca ciążowa to znaczy, że pojawiła się dopiero w ciąży i po porodzie powinna zniknąć. Nie wiem, czy nazewnictwo ma tu znaczenie. W każdym razie zawsze mówię cukrzyca ciążowa(lekarze też). U mnie wyszła prawie 3 tygodnie temu, wcześniej nie miałam.
Tak...już dziewczyny mi potwierdziły [emoji4]. Po prostu zdziwiłam się terminem cukrzycy w ciąży i że to co innego niż cukrzyca ciążowa...ale pomyślałam, że chodzi o chorych przed ciążą...i się potwierdziło.
 
Do góry