reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Witam się w 26tc! (25+0) jak ten czas leci! :)
powoli wyprawkę szykuję, śledzę różne stronki z używanymi rzeczami i czasami trafiają się na prawdę perełki! udało mi się kupic 2 nowe kocyki gube idealne na zimę, jeden nawet w opakowaniu za 15zł za sztukę, gdzie normanie trzeba wydać spoooro więcej!, do tego swietne smoczki nowe z tomme tippe dwupak za 12zł ;) dziś jade odebrac wanienkę (używana w swietnym stanie za free) i tak powoli powoli do przodu ;) największym wydatkiem będzie czujnik oddechu, materac, komoda i pościel, a resztę jakoś powoli kompletuję ;)
kiedy planujecie prac i prasować?

Ciuchy mam po moich synach.. poukladane w szafie....
37 tc pranie
38 tc prasowanie
39 tc rzeczy do szpitala wyprasuje jescze raz
 
Witam się w 26tc! (25+0) jak ten czas leci! :)
powoli wyprawkę szykuję, śledzę różne stronki z używanymi rzeczami i czasami trafiają się na prawdę perełki! udało mi się kupic 2 nowe kocyki gube idealne na zimę, jeden nawet w opakowaniu za 15zł za sztukę, gdzie normanie trzeba wydać spoooro więcej!, do tego swietne smoczki nowe z tomme tippe dwupak za 12zł ;) dziś jade odebrac wanienkę (używana w swietnym stanie za free) i tak powoli powoli do przodu ;) największym wydatkiem będzie czujnik oddechu, materac, komoda i pościel, a resztę jakoś powoli kompletuję ;)
kiedy planujecie prac i prasować?
Ja planuje prać i prasować jak będę w końcu mieć szafę w pokoiku małego. Jest już zamówiona u stolarza. A kiedy jej się doczekam to nie wiem. Mam nadzieję że szybko. Narazie wszystko mam w kartonach i już mnie to denerwuje. Ale za szybko prać też nie na co, chce żeby wszystko było świeże.
 
A jak myślicie jaki rozmiar spiworka kupić ? :)
Pierwszy na 62 kupię. Myślę że wcześniej nie ma sensu bo noworodki raczej są spowijane przez pierwszy miesiąc. Więc conieco urosnąć zdążą [emoji6] tak zakładam ale pewności nie mam [emoji4] bo każde dziecko jest inne. Nie mniej żyjemy w czasach że wszystko dostępne od ręki więc się nie martwię.
 
No mnie to martwi, że to już 2 kg. Podobno dzieci najwięcej przybierają w ostatnim miesiącu więc martwię się, że będzie kolosek. A syn 3700 [emoji50] Dziewczynki są zwykle mniejsze niż chłopcy od jednej mamy choć pewnie są wyjątki od reguły [emoji12]
Może nie będzie tak źle [emoji6]

Wypiłam tą glukozę. Jeszcze mnie trzęsie co jakiś czas ...ale już odliczam.
Ja też wypiłam. Nie myślałam, że tyle tego płynu trzeba wypić. [emoji33][emoji33][emoji33] ale jakoś poszło. Teraz czekać 2 h
 
Ale miałam stresa...od wczoraj nie czułam ruchów. Całą noc nie mogłam spać. Kombinowałam na różne sposoby go sprowokować ale cisza.
Wiem, że na ip niewiele zdziałam bo pielęgniarki strajkują. Rano chciałam do gina lub położnej próbować się dostać.
Też tak macie? Jestem w 26t5d
Rano po kawie i ciepłej kąpieli coś drgnęło. Chyba ułożył się w innej pozycji bo jakoś inaczej to wszystko odczuwam.
Ja tak miałam dwa dni temu. Niby coś czułam ale rzadko i tak strasznie delikatnie. W nocy też cisza A lubi w nocy szaleć. Też już byłam spanikowana. Zjadłam opakowanie tofi fi i specjalnie nie reagował. Tłumaczyłam sobie że się inaczej obrócił. I chyba tak rzeczywiście było. Za to wczoraj od rana dawał takie popisy, zresztą prawie cały dzień że aż mi się płakać chciało z ulgi. Ach te nasze Bobasy.
 
Ostatnia edycja:
Byłaś po glukozie tego dnia? Z synem nie jadłam za dużo słodkiego, odpychalo mnie i jak byłam po glukozie to i jego tak przymulilo że cała dobę się nie ruszam tylko spał. Ale z rana jechałam na ip to już powoli się wybudzal że słodkiego snu :)
Nie, glukozy nie by ło tego dnia. Mam nadzieję, że to jednorazowy wybryk i już teraz nie będzie mnie stresował.

Co do szykowania ciuszków to ja mam nadal wszystko w worach w piwnicy i dopiero jak się przeprowadzimy na swoje (wrzesień) to się za to wezmę :(
Mam stresa czy zdążę.
 
A jak myślicie jaki rozmiar spiworka kupić ? :)
Ja miałam większe od razu, bo na długość nic się nie stało, jak były za długie. Więc miałam najmniejszy 74. Ale trzeba zobaczyć, czy miejsce na rączki nie jest w nim jakoś bardzo szerokie, bo się takie zdarzają. Albo czy całe dziecko nie wyjdzie przez szyję śpiworka [emoji1]
 
No mnie to martwi, że to już 2 kg. Podobno dzieci najwięcej przybierają w ostatnim miesiącu więc martwię się, że będzie kolosek. A syn 3700 [emoji50] Dziewczynki są zwykle mniejsze niż chłopcy od jednej mamy choć pewnie są wyjątki od reguły [emoji12]
Może nie będzie tak źle [emoji6]

Wypiłam tą glukozę. Jeszcze mnie trzęsie co jakiś czas ...ale już odliczam.
Poczekaj do kolejnej wizyty z martwieniem się. Teraz mógł być przecież jakiś błąd pomiarowy i potem się okaże, że jest mniejsza. Poza tym dzieci czasami lubią rosnąć skokowo i potem przez jakiś czas wzrost może zwolnić. Moja córka nie przybierała tak mocno w ostatnim miesiącu, nie ma reguły.
 
reklama
U mnie pomaga wypicie słodkiego napoju, bardziej niż jedzenie i położenie się na plecach, bo w tej pozycji Kinga jest bardziej ściśnięta i zaczyna protestować :-) Można też trochę pougniatać brzuszek lub potrząść nim. Nie wiem czy podczas któregoś usg lekarz tak Ci robił - wygląda to dość nieładnie, ale ginekolodzy się nie patyczkują, żeby dzieci obudzić do badania i porządnie potrząsają. Tylko uważaj później na kopniaki - zazwyczaj po takich zaczepkach dostaje się wielkiego kopa w pęcherz [emoji33]
Moja gin puka głowicą od Usg w brzuch albo każe kaszleć [emoji1] nieraz jak ostro kichne to mały też podskoczy [emoji1]
 
Do góry