reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Nie miałam tu na myśli skrajnych przypadków, bo świetnie zdaje sobie sprawę że tak było. Każda mama czy babcia opowie ze 100 takich historii jak kobiety czy dzieci umierały przy porodzie. Bardziej chodzi mi właśnie o takie sprawy jak cukrzyca czy zakrzepica. Nikt się kiedyś w tym kierunku nie badał.
Ookey...
No ale cukrzyca z tego co rozumiem to duze dziecko jest w terminie porodu....jak sie diety nie trzyma, a nawet jak sie trzyma to i tak moze byc juz za duze na sn... co kiedys oznaczalo uduszenie dziecka bo wujsc nie moglo przez drogi rodne.. albo niedotlenienie i wady rozwojowe potem... a teraz to nie problem bo sie badaja dziewczyny i wszystkie dzieci i mamy zdrowe... niby cukrzyca, ale.moze miec powazne konsekwencje jak sie o niej nie wie... ja to tak widze....
 
reklama
A taka ciekawostka , wczoraj pokazalam też wyniki TSH , mam 2,85 mlU/l gdzie niby norma z boku aż do 4,2 jest , a ginekolog mówi że za wysokie mam i że to niedoczynność tarczycy , mam iść po leki do endokrynolog. Mówi że max w ciąży 2,0 powinno być... Ciekawe co powie endokrynolog w poniedziałek udało mi się umówić w lux med na bezpłatną wizytę :)
Dobrze lekarz mowi... endo to samo Ci powiew ciszy normy sa nizsze.... euthyrox pewnie dostaniesz
Mo zebym nie czekala na endo sam wypisal najnizsza dawke... mialam tsh 2.83
 
kurczę, bo syna dopadł kleszcz.... musze go bacznie obserwowac, kleszcz w lodowce martwy... pisza na necie ze nie ma "przydatnosci" lleszcz do badania, a gdzie indziej pisza ze musi byc zywy... ile placilas za badania kleszcza?
Za badanie samej boreliozy płaci się 160 zł (w punktach Diagnostyki). Za badanie dodatkowych trzech najczęstszych chorób odkleszczowych dodatkowe 100 zł. Ale objawy tych innych rzeczy powinny się pokazać w ciągu 10 dni, więc jak już jakiś czas minął, to mogą nie mieć sensu.
Lekarz generalnie mnie wyśmiał, że kleszcza badałam [emoji6]
 
Ja tez w niemczech.mieszkam i tez chciałam ta druga cc poczekac az sie zacznie cos ale.sie nie zgodzili. Umowili mi miesiac wczesniej termin, kazali sie o 6 rano stawic. O 10.10 bylo po wsYatkim.
Znajoma miala tez zaplanowane cc ale trzy tyg przed terminem odeszly jej wody i zrobili cc na szybko. Myślałam ze moze u mnie tez sie zacznie samo, probowalam ale nie zaczęło sie NIC takze

Moj gin robi cc po skonczonym 39 tc... ja wytrzymalam tyle... zadzwonil wieczor przed...ze jutro ma dyzur i zaprasza na 6 na czczo.... byl 39 tc i 4 dni... z rana zanim podpieli mi wenflon same skurcze sie zaczely.... tak dziala u mnie psychika na organizm...odblokowalam sie .. :)

Teraz wiem ze pojade z zaskoczenia szybciej..... czuje po kosciach...i wyluzowana jestem już...szczegolnie po dzisiejszej wizycie :) ale zaciskam nogi do skonczonego 38 tc
 
Ostatnia edycja:
pewnie że nie musiałam, ale jak kupowałam to mówiłam mu ile i mówiłam że RAZEM po obiedzie zrobimy, szkoda mi było wyrzucać owoce w kosz, dlatego zrobiłam.... nie stać mnie na wyrzucanie kasy w błoto....
Schowaj mu te sloiki... :) niech mu slinka leci... nie robil to nie je...a Tobie na dluzej starczy :)
Pytanie czy Ty mu mowilas a on ten pomysl zaakceptowal.? Czy wymyslilas mu z gory plan na wieczór...? :)
Dwa....Ty powiedzialas RAZEM robimy...a on chyba w glowie swojej zakodowal ..." kochanie JA ZROBIE dzis sloiki" faceci sa z marsa... :)

Jasne wyrzucac szkoda..... nastepnym razem on niech sam zrobi...
 
Jedynie kwas foliowy i magnez ale to nic nadzwyczajnego.
Ja mieszkam koło Regensburga. To daleko. Znajomych polakow tu mam garstkę doslownie a z rodziny na miejscu zero :sad: rodzina w Opolu albo 360 km stąd pod francuską granicą. I żyjemy tak sobie od wizyty do wizyty w Polsce albo pod Francją. Slabo tak jak się nikogo bliskiego pod ręką nie ma. Zeby chociaz mlodego na pare godz podrzucić i gdzies wyjsc z mężem np. Niby się przyzwyczaiłam ale czasem smutno.




Niech to... nie mam wskazań do cesarki poki co bo z lekarzem jeszcze tego tematu nie poruszalam a nie chce tez żeby za szybko mi go wyciagali tym bardziej że będzie raczej z tych drobniejszych :no: za tydzień pogadam z winem i zobaczę co powie

Tylko nie przesadzaj z tym WINEM.....:) :) :)
Zastanawiam sie ile trzeba wypic zeby z winem móc pogadac i jeszcze czekać co odpowie ?? :)
Przepraszam ...musialam...bo nie moge przestac sie chichrac :) aż brzuch mi chodzi....śmiesznie Ci wyszlo z tym winem :)
 
Ja za to się obudziłam tak zmęczona że dramat! Całą noc uciekałam przed bandziorami, przez balkon schodziłam w bloku do sądiadów i jeszcze jakby tego było mało to uwaga :szok: rzucałam się z kimś szkłem!!! Moje sny do najlepszych nie należą :D
Uuu to sny akcji :-D
Ja kładę się dziś z nadzieją, że mój sen do mnie wróci :p
 
Super! To musiałas poczuć mega ulgę :D
Właśnie zauważyłam że mamy rowniutkie dwa tygodnie różnicy w TP (ja 27+4 dzis) :)

Bedziesz przecierac mi szlaki :)
Kamien z serca mi ktos zdjał...wielka ulga... zajmowalam sie remontem..kupnem lozeczka...zaslonki nowe kupilam.. z szarych na zielone palmy....zmienilam aranżacje.....byle by nie myslec..i czekac na ten dzien kiedy to uslysze... ulge.poczulam ogromna bo takiej sily dostalam z dzieciakami biegalam po dworzu... jestem taka szczęśliwa..
Maz tez szczęśliwy, bo przestane kase wydawać...i wymyslac co nam by sie jeszcze nie przydalo...mi to humor poprawialo a on to cierpliwie to znosił :)
 
reklama
Do góry