reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

@aspekt poczytam . Może źle mi się wchłania albo za mało , biorę asmag forte 3*1 a tam jest dawka asparginu 500 mg więc teoretycznie duzo... :///
Tak jak piszesz - 1500mg asparginianu bierzesz, ale jonów magnezu jest tam o wieeeeeeeele mniej, bo chyba w sumie ok 100 mg? Ja biore 400 mg jonow magnezu dziennie i wcale nie jestem zachwycona... Ale nie chodzi o to, zeby sie licytowac na liczby, bo z roznych związków roznie sie moga wchlaniac roznym osobom... Skoro i tak kontrolujesz regularnie magnez i nadal masz objawy niedoborow, to chyba zmiana preparatu lub np. zastąpienie jednej tabletlki asmagu inna nie wyrzadzi Ci spustoszenia...
 
reklama
Tak ale ja miałam od zwykłego internisty z lux med. Pierwszy z brzegu mi wystawił jak powiedziałam o co chodzi. Tylko tutaj w Krakowie, musiałam codziennie przez portal polować na termin bo dostałam za 3 miesiące. Mało lekarzy robi doppler. Nie pamiętam gdzie mieszkasz ale mam nadzieję że u Ciebie będzie lepiej.


Oki też mam pakiet lux med ale pewnie pierw trzeba iść po skierowanie jakieś ....
 
Tak jak piszesz - 1500mg asparginianu bierzesz, ale jonów magnezu jest tam o wieeeeeeeele mniej, bo chyba w sumie ok 100 mg? Ja biore 400 mg jonow magnezu dziennie i wcale nie jestem zachwycona... Ale nie chodzi o to, zeby sie licytowac na liczby, bo z roznych związków roznie sie moga wchlaniac roznym osobom... Skoro i tak kontrolujesz regularnie magnez i nadal masz objawy niedoborow, to chyba zmiana preparatu lub np. zastąpienie jednej tabletlki asmagu inna nie wyrzadzi Ci spustoszenia...
Najlepiej wchłanialny jest chyba cytrynian magnezu... Ja kupiłam magne b6 forte i biorę 3x dziennie
 
Mój synus malutki pokazuje na brzuszek jak go spytać gdzie mieszka dzidzia.
A dziś zaczął całować.brzuszek i robić ''aja' .Rozczuliłam się.

Z kolei na placu zabaw starszego syna jak siedział z młodszym zagadał jakiś dziadek i chlapnal,że.mu weźmie braciszka. Starszak się zaczął drżeć jak opetany, a ja nie wiedziałam o co chodzi.Poplakal się aż, że ktoś chce mu ukraść Nikosia....Statsznie nie lubię takich żartów, opieprzylabym faceta, ale się wystraszyl i zwiał.Dlugo musiałam tlumaczyc, że to tylko głupi żart.
 
Ja kupiłam magne b6 forte i biorę 3x dziennie
Ja już biorę 4 tabletki magne-b6 forte, ale nie chcę kwestionować tego asmagu, bo kilka dziewczyn pisało, że im lekarze zalecają właśnie asparginian - może jest w tym jakiś głębszy sens i błędne jest porównywanie ilości jonów magnezu? Gdybym była bardziej zmobilizowana, to bym jeszcze się nacierała oliwą magnezową.

Zjadłam całą białą czekoladę, nie zrobiłam dzisiaj nic. Cały dzień leżę w pizamie.
Kompletna niemoc.
Doła masz przez te swoje wyniki ostatnie?
 
Moj maz od dziecka w domu nie robil nic, zawsze SIE wszystko robilo, tesciowa jest w szoku jak przez te lata go wyuczylam ciasto nawet upiecze jak trzeba a wczesniej resztek jedzenia z zlewu nie wyciagnal i uciekal bo chcialo mu sie wymiotowac [emoji23][emoji23] i jak przechodzi prog tesciow to wlacza mu sie takie podaj przynies a moja tesciowa tak skacze wokol nich jak glupia tez ma 2 synow i tesc nie zrobia kompletnie nic talerza nie odniosa do kuchni... ale ona nie prosi o pomoc tylko im tak usluguje ja nie moge na to patrzec ale sama jest sobie winna
Dokladnie.. odnosze wrwzenie, ze faceci wyczuwaja na ile sobie moga pozeolic przy danej kobiecie by nic nie robić... i wtedy robia absolutne minimum..... a skoro widza ze kobirta i tak ogarnie..to po co maja to robić.... ja.musialam dlugovnaprawiac bledy wychowawcze po teściowej, ktora wszystko za niego robiła... moi synowie beda sprzatac po sobie i wokol siebie adekwatnie do wieku.... nie przyjme do wiadomości wymowki ze ktos ma 2 lewe rece i nie umie sprzatnac.... jak nie umie ja naucze i pokaze jak.. na pewno nie odpuszczę..

Gdyby doszlo do sytuacji ze ja bym.musiala skakac wokol 4 chlopakow w domu.... bo maja " 2 lewe rece" zatrudniona by byla na codzien osoba do pomocy do wszystkich tych rzeczy...ktorych oni nie robia... albo wszyscy w domu sprzataja albo nikt...
 
Propo wychowania...
Moja mama i moja teściowa uważają, że odbieram dziecku dzieciństwo bo kaze mu sprzątać jego pokój czy wynieść śmieci, albo popilnowac brata -zeby nie spadl czy czegos nie zjadl gdy robie obiad/wieszam pranie.On ma prawie 8 lat.

Ja miałam 13 i prowadzał siostrę do żłobka, odbierałam i zajmowałam się poki mama nie wróciła z pracy , wówczas to była norma.
Wszystko zależy jakie obowiazki.... obowiazki ADEKWATNE DO WIEKU... to nie jest odbieranie dzieciństwa.... bo niechodzi by dziecku dac tyle obowiązków by codziennie zapchac.mu kazdy wolny czas...
Tylko w wieku 5 lat jak posciele swoje lozko...czy wypakuje sztuce ze znywsrki.. czy sprzatnie swoj pokój... to zajmuje 5 minut ! A dziecko uczy się
~Odpowiedzialnosci
~obowiazkowosci
~dyscypliny
~zaangazowanie we wspolzycie rodzinne
~współpracowac...
~ porządku,
~ jak sprzata to uczy sie organizacji..odkladania na miejsce etc etc.
Poprzez drobne obowiazki dzieci sie wychowuje... ja nie mowie o zaciagnieciu dziecka w kierat..... na szczesliwe dziecinstwo zostaje duuuzo czasu.....
Takie.moje zdanie
 
Nie, ale ogarnęła mnie taka słabość. Przez te 3ni ostatnio chyba się przeforsowalam. Na dodatek przez te badania, w tym tygodniu pobrali mi chyba litr krwi. Rano mi szklanka wypadła z ręki. Teraz się trochę ozywilam, mam nadzieję że jutro będzie lepiej.



Ja już biorę 4 tabletki magne-b6 forte, ale nie chcę kwestionować tego asmagu, bo kilka dziewczyn pisało, że im lekarze zalecają właśnie asparginian - może jest w tym jakiś głębszy sens i błędne jest porównywanie ilości jonów magnezu? Gdybym była bardziej zmobilizowana, to bym jeszcze się nacierała oliwą magnezową.


Doła masz przez te swoje wyniki ostatnie?
 
reklama
Taa najlepiej wszystko robić za dzieci, później nic same nie potrafią albo dwie lewe ręce. Każde dziecko stosownie do wieku musi mieć obowiązki domowe, żeby wiedziało że nie sama zabawa. Tak samo w szkole też są obowiązki, kiedy czas na zabawę to okej.

Dokladnie, a z dzieci za ktore sie wszystko robi.....
wyrastaja dorosle osoby, ktore sa zdziwione ze trzeba pracowac, zeby cos miec w zyciu...ze to nie jest tak ze ma sie ciagle na tacy podane....... i ze niektorych rzeczy w domu nie robia krasnoludki
Tak troche wyolbrzymilam :)
 
Do góry