reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Cześć dziewczyny, czekałam na obchód żeby wam napisać jak po badaniu. Wczoraj po kroplowce i lekach dostaje 3*1 nospa 3*2 asmag i 3*2 luteinę pod język po badaniu lekarz strwierdzila dużą poprawę, powiedziała że się wszystko ładnie odsunęło od szyjki i szyjka się wydłużyła wyszło 3,7cm a jak tu trafiłam to miałam 2,3 potwierdzone przez 2 lekarzy. Cały czas mam leżeć, siadać tylko do jedzenia, wstaje do toalety, do lodówki Dzisiaj na doktor tylko pomacal brzuch czy nie twardnieje, pytał czy nie mam skurczy żadnych i powiedział że nie będzie badać dziś chyba że coś będzie się działo bo nie ma potrzeby gmerać tam codziennie.
Moja lekarz mówiła mi jak mnie kierowała do szpitala że może być tak że po kroplowce i tabletkach mi się poprawi bo na usg widziała że szyjka jest krótka ale taka jakby zgnieciona.
Nie miałam żadnego twardnienia brzucha a ni skurczy, wcale nie miałam intensywnego trybu życia teraz, dużo odpoczywałam wiec nie wiem czemu ta szyjka się skróciła. Ważne że jest poprawa. Wiem że na weekend na pewno mnie nie wypuszczą.
Super ze sa dobre wiesci ! :)
 
reklama
Hej, dziewczyny ma któraś kontakt z Oczekujaca123? Martwię się, wiem że nie piszę bo potrzebuje spokoju ale jakoś tak głupie myśli w głowę przychodzą. Od wczoraj tylko o niej i o Franku myślę.
Ze stresu umówiłam wizytę dziś u gina (jakaś randomowa bo mój na urlopie), żeby sprawdzić przed wyjazdem czy wszystko ok.
Ja to.samo..ciagle o nich mysle i zastanawiam sie co i jak...
Ona na.pewno nie wchodzi nawet na forum... musimy to zrozumiec. Ale sama ciagle czekam jednak na jakas wiadomosc od niej
 
Na zachodzie to wogole mają inne podejście do ciąży, zazwyczaj prowadzi ją polozna, do lekarza idzie się jak coś jest nie tak - tak przynajmniej słyszałam
Ja pisałam przede wszystkim w kontekście braku rozległych badań o szkodliwości wysokich dawek progesteronu - skoro mało pacjentek bierze dużo progesteronu, to nie ma próbki statystycznej. 100 na pewno CI nie zaszkodzi, pytanie czy pomoże ;) A co do podejścia na Zachodzie, to z jednej strony, terminują wysokie ciąże niemal na życzenie, a z drugiej strony potrafią utrzymać przy życiu wcześniaki sprzed 23 tc - chyba przede wszystkim dzięki większym nakładom finansowym na leki i warunki bytowe.
 
Byłam dzisiaj na kontroli u rodzinnego i dowiadywałam się, co by było, gdybym dziecka w szpitalu na BCG nie zaszczepiła. Wcale nie jest to takie trudne w naszym mieście do ogarnięcia, mam jeszcze spytać o szczegóły pielęgniarkę od szczepień jak przyjdę na kontrolę ze starszym dzieckiem (dzisiaj jej nie było). Natomiast prawdopodobnie będzie wiązało się to z przeprowadzeniem próby tuberkulinowej.
 
Hej, dziewczyny ma któraś kontakt z Oczekujaca123? Martwię się, wiem że nie piszę bo potrzebuje spokoju ale jakoś tak głupie myśli w głowę przychodzą. Od wczoraj tylko o niej i o Franku myślę.
Ze stresu umówiłam wizytę dziś u gina (jakaś randomowa bo mój na urlopie), żeby sprawdzić przed wyjazdem czy wszystko ok.
Chyba ostatnia rzeczą w takich chwilach byłoby dla mnie dzielenie się informacjami z osobami na forum żeby zaspokoić ich ciekawość.
Wiadomo wszystkie chciałabysmy by jej historia skończyła się jak najlepiej. Ale jak będzie gotowa i będzie miała ochotę dzielić się z nami jakimkolwiek informacjami to się odezwie.

Jak młody urodził się i było z nim źle wszyscy do mnie próbowali dzwonić i pisali z pytaniami co i jak. 2 tygodnie rozmawiałam tylko z moim mężem. Nie miałam ochoty na wysłuchanie pytań, współczucia i pocieszenia innych osób, bo co oni mogą wiedzieć o moim bólu?
Docenilam osoby które napisały po prostu, że się modlą lub że o nas myślą i nawet te które nic nie pisały.
 
Oooo też mi coś tak mówił lekarz mówił że synek pcha się główka w dół na szyjkę...

Mam nadzieję że u mnie nie było tak źle skoro nie dał mi skierowania do szpitala i też pierw mówił o leczeniu lekami a potem się zobaczy mówił ...
Będzie dobrze, najważniejniejsze żeby myśleć pozytywnie
 
reklama
Screenshot_2018-06-22-14-24-57.png
Dziewczyny, ale czy to nie jest tak, ze szyjka w ciąży fizjologicznie sie skraca, tylko nie moze skracac sie za duzo?

@Mama2018 Ja to zawsze bede pisac: lepiej miec z kim chodzic na rehabilitacje po Nospie, niz ryzykowac poronienie/porod przedwczesny.

Ostatnio w innym watku ktos pisal, ze Spasmolina jest podejrzewana o bycie lepsza w ciazy niz Nospa. Szczerze mowiac, jeszcze nie spotkalam gina, ktory by ją przepisywał...

Szyjka naturalnie powinna się zacząć skracać po 22 tyg (przygotowanie do porodu) ale powinna być twarda i zamknięta.
 

Załączniki

  • Screenshot_2018-06-22-14-24-57.png
    Screenshot_2018-06-22-14-24-57.png
    140,7 KB · Wyświetleń: 401
Ostatnia edycja:
Do góry