reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

@Miao Moja mama podczas Wigilii podsłuchała mojego męża, który życzył mi powiększenia naszej rodziny i zaczęła krzyczeć na cały pokój, że ona się nie zgadza, żebym miała kolejne dziecko... Pisałam już kiedyś o teściowej, która podczas mojego pobytu w szpitalu w obecnej ciąży, powiedziała, że lepiej, żebym poroniła niż urodziła chore dziecko.

... Brak słów. ... :(((
 
reklama
Pewnie sie przekrecil, ale to jeszcze bedzie sie 100 razy zmienialo. Moja lezy nisko poprzecznie, jeszcze nigdy nie czulam jej w okolicy pepka.


No widzisz a ja z reguły czuje koło pępka tak wysoko synka wtedy wiem że jest glowkowa ułożony w dół a nóżkami mnie kopię hihih.

A jak miednicowo to takie dziwne uczucie tak nisko te kopniaki , bardziej je czuje i takie troszkę bardziej dyskomfort robią . Ale cóż muszę się przyzwyczaić że puki co ma miejsce i będzie fikac w koło :))))
 
Muszę czymś zająć głowę , wymyśliłam że będę szukać na aptece Gemini co mnie więcej potrzebuje kupić z chemii czy rzeczy dla mnie do szpitala .

Aaa wlasnie może i był już ten temat , jak tak to przepraszam za spam ,

jakiś płyn lovella dla niemowlaka znalazłam i moje pytanie 1 pranie ubranek to w czym w pralce ?

W proszku czy płynie do prania ? I czy trzeba wlewać płyn do płukania ? Jak z doświadczenia robicie już obecne mamusie ???

I czy trzeba w wyższej temperaturze niż 40 c ? Takiej 60-70 c ?
 
Niestety jest tak z częścią znajomych, czy rodziny, że dzwonią w takim trudnym czasie i zamiast cię wspierać jeszcze przelewają na ciebie swój smutek, i ostatecznie to ty musisz ich pocieszać, bo oni tacy biedni, bo ci strasznie współczują i im z tym źle. Pamiętam, że miałam takie telefony po poronieniu i cześć znajomych tak reagowała. Moja mama chociażby była nieczuła w tym względzie. Popłakałam się kiedyś po jej telefonie. Teraz też mnie zabolał jej komentarz jak okazało się, że nie będziemy mieć wymarzonego synka, tylko drugą córkę. Powiedziała, że pewnie to dzieciątko, które poroniłam było chłopcem. Do dzisiaj nie mogę wyrzucić tej myśli z głowy, a wcześniej nawet bym na to nie wpadła :-( To miało mnie jakoś pocieszyć, czy jaki był w ogóle cel takiego komentarza?
Jak można takie rzeczy w ogóle opowiadać!! Absolutnie brak mi słów. Nie wiem nawet jak bym zareagowała w takim momencie. Przykro mi, że musiałaś takie rzeczy słuchać :(
 
Z innej beczki

Jak czuje dziś kopanie tak bardzo nisko tzn że synek się znowu przekręcił 180 stopni i ma glowke u góry ( położenie miednicowe ) a nóżki na dole i dlatego czuje tak nisko kopniaki ?

Z reguły czuje kopniaki jak pępek... Ale z USG wiem , że się kręci w koło raz glowkowa raz miednicowo jest ...
Ja mam miednicowo i zawsze czuje bardzo bardzo nisko. Mój chyba do tej pory ani razu sie nie przekręcił bo nigdy nic w okolicach pępka jeszcze nie czułam.
 
Muszę czymś zająć głowę , wymyśliłam że będę szukać na aptece Gemini co mnie więcej potrzebuje kupić z chemii czy rzeczy dla mnie do szpitala .

Aaa wlasnie może i był już ten temat , jak tak to przepraszam za spam ,

jakiś płyn lovella dla niemowlaka znalazłam i moje pytanie 1 pranie ubranek to w czym w pralce ?

W proszku czy płynie do prania ? I czy trzeba wlewać płyn do płukania ? Jak z doświadczenia robicie już obecne mamusie ???

I czy trzeba w wyższej temperaturze niż 40 c ? Takiej 60-70 c ?
Ja prałam w proszku dla dzieci Persil. Nie dawałam płynu do płukania ale ja nigdy nie daję. Prałam w 40 stopniach a pieluszki, pościel, ręcznik w 90 czyli tak jak dla dorosłych. Prasowałam przez jakiś czas na lewej stronie. Później normalnie na prawej.
 
Muszę czymś zająć głowę , wymyśliłam że będę szukać na aptece Gemini co mnie więcej potrzebuje kupić z chemii czy rzeczy dla mnie do szpitala .

Aaa wlasnie może i był już ten temat , jak tak to przepraszam za spam ,

jakiś płyn lovella dla niemowlaka znalazłam i moje pytanie 1 pranie ubranek to w czym w pralce ?

W proszku czy płynie do prania ? I czy trzeba wlewać płyn do płukania ? Jak z doświadczenia robicie już obecne mamusie ???

I czy trzeba w wyższej temperaturze niż 40 c ? Takiej 60-70 c ?
Ja piore w plynie (mleczku?) lovela do kolorow. Plynow do plukania w ogole nie uzywam. Kupilam tez to Nappy Fresh (wlasnie w Gemini), o ktorym pisala @Shaer . Co do temperatury, wiele zalezy od tego, czy bedziesz prasowala, czy kupujesz rzeczy uzywane... I od pogladu na sterylnosc ;)
 
reklama
Muszę czymś zająć głowę , wymyśliłam że będę szukać na aptece Gemini co mnie więcej potrzebuje kupić z chemii czy rzeczy dla mnie do szpitala .

Aaa wlasnie może i był już ten temat , jak tak to przepraszam za spam ,

jakiś płyn lovella dla niemowlaka znalazłam i moje pytanie 1 pranie ubranek to w czym w pralce ?

W proszku czy płynie do prania ? I czy trzeba wlewać płyn do płukania ? Jak z doświadczenia robicie już obecne mamusie ???

I czy trzeba w wyższej temperaturze niż 40 c ? Takiej 60-70 c ?
Ja pralam (nadal piore) dziecku tylko w plynie lovella. Jesli na metkach zalecaja zeby prac do 40, to przy niemowlaku pralam w 60, jesli mozna do 60 to pralam w 80/90. Zadnych plynow do plukania. Ja dodatkowo dla noworodka po upraniu w pralce wyciagalam, wsadzalam do wanny pelnej wody i sprawdzalam czy na pewno caly plyn mi wyplukalo, dopiero potem wirowalam. Przy nowych i dobrych pralkach raczej nie ma problemu z tym, ale jesli jest juz jakis czas uzywana to najczęściej nie plucze dokladnie.
 
Do góry