reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Często na ubrankach i pościelach można znaleźć taki znak (czasem w innym języku) - nawet w Lidlu, Biedronce czy w małych sklepikach "no-name".
oeko-tex-460x305.jpg
 
reklama
Dziewczyny co do odczulania - alergolog naszej córki poqiedziala, że nie warto. Jestem tego samego zdania. Co innego dorosły, który od wielu lat nie radzi sobie z alergia, co innego dziecko, które - co sezon dosłownie - może mieć alergię na coś innego. U na wyszła masa alergenów na testach. Wziewnych i pokarmowych. I jak na początku panikowalam i starałam się eliminować lub ograniczać wszystko tak widzę, że stopniowe podawanie jej alergenu to najlepsze uodparnianie.
A jeśli chodzi o kota, to tak jak pisałam wcześniej - od razu zaznaczylismy, że u nas żadne oddawania żadnego zwierzaka nie wchodzą w grę i zminimalizowalismy objawy właściwie do zera dzięki przemywaniu kota rękawica na mokro. No i nie śpi już z nami w nocy. Poza tym funkcjonujemy normalnie, przy nasileniu pyłkow, których nie mogę wyeliminować z racji mieszkania właściwie w lesie - ma wprowadzany lek na 3 tyg. Potem przerwa i jeśli jest ok, to nie dajemy, a jeśli znowu nasilają się objawy to znowu 3 tyg leku.

Tu się muszę zgodzić . Odczulam starszą córkę już 5 -ty rok szczepionką doustną , bardzo drogą , i kompletnie nie ma żadnej poprawy :( .W tym roku kończymy odczulanie , niestety nie skuteczne. A jeśli chodzi o koty to obydwie moje córki są mega uczulone na nie .Wystarczy że przebywają w domu gdzie jest kot i do dwóch godzin mają straszną alergię .Ja z mężem nie mamy żadnej alergii i nie wiem z czego to wynika że dzieci mają takie mega alergie :(. Kotów oczywiście nie mamy , za to jest york i dzieciom nic nie jest ;)
 
Hmm dziwne ja porównywalam wage adamex i bebetto i bebetto ok 13.2 A adamex niecałe 15. Pani w sklepie tez mowila, ze adamex nie poleca bo jest cięższy. Ja mieszkam na 3pietrxe. Najpierw była wersja ze bede wynosiła sama.gondole a teraz już chyba nic nie będę wnosila;p chyba że będę wiedziała z a kilka dni nie będziemy wychodzić.


Czyli wychodzi na to że bebetto jest lżejszy od adamex , ale ma mniejszą górole bo 79 a adamex 85... Muszę przemyśleć co mnie bardziej interesuje waga czy gondola...
 
U mnie ze zwierzakami jest nieco inna sytuacja. Nie mam u siebie w bloku psa ani kota,kiedys mieliśmy suczkę,która odeszła mając 13 lat i od tamtej pory żadnego innego nie chcemy.
Ale u teściowej są dwa psiaki:suczka i piesek. Ja strasznie lubię psiaki,koty troszkę mniej,nie w tym jednak rzecz. Teściowa pieski strasznie rozpuściła,nie znają żadnego polecenia,są okropnie nieusłuchane. Do tego są to maksymalnie wolno biegające.I owszem,ja jestem przeciwna wiązaniu czy to do budy czy jakkolwiek,ale pieski powinny pozostawać w granicach posesji. A one,jak nie przytargaja jakiegoś kurczeciego truchła to raz nawet skórę dzika z lasu....I ja po prostu boję się w ciązy ich lizania bo od tej padliny chyba różne rzeczy mogą złałać.
Juz nie wspomne o tym,że psy biegaja po drodze,gdzie jeżdzą samochody,szczekaja na obcych przechodzących,a o butach pozostawionych przed drzwiami nie ma mowy. Wszystko wszędzie rozkopane. No i nie idzie przetłumaczyć jej,że trzeba zamyklać brame i chociaz minimum dyscypliny utrzymać..
 
reklama
Ja tez sie zastanawiam wlasnie co ważniejsze. A będziesz musiała wnosić wozek ?
Chyba stawiała bym na lekkość mimo wszystko,maluch będzie rósł i będzie mu przybywało ciałka,a wózek będzie się robił coraz cięższy. Jeśli mieszkacie w miescie i chcecie przede wszystkim tam spacerować to szybko pewnie przerzucisz się na spacerówkę jakąś porządną i na pewno lżejszą,kiedy tylko dzieciaczek odrobine podrosnie:)
 
Do góry