reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Ja za wizytę bez usg płacę 160 zł, chodzę prywatnie. Z usg byłoby spooooro drożej. Teoretycznie mam abonament w lux medzie i mogłabym tam prowadzić ciążę bez dodatkowych opłat, ale nie mam przekonania do tych luxmedowskich ginekologów:/ mam wrażenie, że gros z nich to zbieranina przypadkowych lekarzy niestety, większość na znanym lekarzu ma opinie 3-3,5 albo i gorzej... tak że w lux medzie robię tylko badania laboratoryjne + dwa razy byłam na kontrolnym usg, a reszta prywatnie.

Co do liczenia tygodni - ja na to patrzę przez pryzmat poprawności językowej:) jeśli jesteśmy np. W 17 tygodniu i 3 dniu, to nie jest poprawnie powiedzieć "jestem w siedemnastym tygodniu", bo to już trwa osiemnasty tydzień (jest w toku). Tak samo, jak z wiekiem - gdy skończymy np. 30 lat, to jesteśmy w 31 roku życia, a nie w 30. A gdy urodzi się dziecko, to z marszu jest w pierwszym roku życia, a nie w zerowym;) A jeśli ktoś woli mówić o skończonych tygodniach, to po prostu powinien mówić w innej formie, np. "Ciąża ma już 17 tygodni":)

Miłego dnia wszystkim! :)
 
Mam takie samo zdanie ws. języka. Ja np. w 17+3 używam sformułowania "skończone 17 tygodni". Ale z ciążą to pół biedy... dopiero potem z dzieckiem zaczyna się jazda, bo już nie o tygodnie (czyli kilka dni) a o miesiące lub lata chodzi:
- czy jak szczepienie jest w ksiażeczce opisane "w 7. miesiącu życia", to chodzi o skończonych 7 miesięcy, czy skończone 6 miesięcy?
- czy jak na leku jest napisane "od drugiego roku życia" to po roczku czy dopiero po drugich urodzinach?
 
A u mnie dziś niespodzianka, okazało się że mój brat będzie miał dziecko:) na początku się przeraziłam ale podejrzewałam że coś jest na rzeczy bo się podpytywał gdzie do lekarza chodzę... a przeraziłam się bo on ma 22 lata a dziewczyna 19. Z drugiej strony pomyślałam że sobie poradzą, on ogarnięty jest, spokojny, nie łazi po imprezach, nie pije, prace ma. Jakoś będzie:)
Wiek nie definiuje jakim się jest rodzicem :) fajnie będziecie mieć, takie kuzynostwo to prawie jak rodzenstwo :D
 
reklama
Do góry