reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

I to jak, wpadliśmy w poślizg wracając do domu i wylądowaliśmy w rowie. Auto zaczęło przed nami hamować. Na szczęście nic się nie stało, auto też chyba całe. Nawet się nie przestraszyłam, a poczuć tez to słabo poczuliśmy. Byłam w szoku ile ludzi potrafiło się później zatrzymywać i pytać czy wszystko w porządku. Bardzo miło!


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

dhi4vfxm6kqiejz1.png
O kurde, dobrze, ze nic Wam nie jest. Ludzie dzisiaj tak powoli jezdzili przez ten snieg ze szok [emoji846]

p19u9jcg9y71ca8m.png


2 wizyta 22 marca [emoji173]
 
reklama
Szalona 29, zaimponowałaś mi! Tzn. ja uważam, że płacenie opiekunce czy sprzątaczce jest normalnym rozwiązaniem w tej sytuacji, ale skoro u Was tej opcji nie było, to gratuluję organizacji, bo jak widać, udało Ci się!

Jal to moj maz mawia.. " jest zajezdnia"

Moja mama ma 7 rodzenstwa... czyli moja babcia sama ich ogarniala bo dziadek pracowal..i to raz za razem..rok po roku rodzila.. takie rodziny byly kiedys...ta kobieta to mi imponuje.... a jak ona to zrobila...?? Bladego pojecia nie mam... a nie bylo pralek...gotowych sloikow..pampersow !! Internetu..gdzie sporo informacji bylo czy wsparcie psychologiczne innych mam......
Hardkor....
Mojego meza rodzice ..oboje maja po 5 rodzenstwa.... wiec tez... ja mam tylko 2 szkrabow..no i juz 3 ostatni w drodze.. :) jak nasze babki dawy rade..to co .. my nie damy... :)
Ach a wesele jakie duze bylo bo rodzina liczna :)
 
Tez wlasnie mysle ze jak sie dowiedza sasiadki czy reszta fb znajomych
To pojdzie.komentarz w glowie ze to dla 500+
My i tak na pierwsze nie dostaniemy
Sami zarabiamy dosc dobrze, bo oboje kierownicze stanowiska mamy..ale obcy na ulicy jak zobacza. 2 dzieci..i wielki brzuch....to pewnie beda myslec ze to dla kasy...a u nas nie ma patologii.. moga zabrac 500 plus..a i tak trojke chcielismy miec ..moze trzecie ze 3 lata później..a nie tak ciagiem raz za razem.ale teraz sie ciesze bo dzieciaki super kontalt beda miały... a ja sie wykoncze psychicznoe i fizycznie w najblizsze 3 lata :) ale i tak te slodkie usmiechy to rekompensuja :)
Ale kocham dzieci...sa najwspanialsze..zawsze chcialam miec !!
Ja też myślę że po roku do głowy dostane z trojeczką [emoji12] ale co tam damy radę....my tez zawsze trojeczke chcielismy ale faktycznie mogą ludzie myśleć chodzaca reklama 500 plus hihi.....chociaż dzis zadzwonili ze żłobka że córka od wrzesnia sie dostala wiec aby jak najmniej chorowała....

A odnośnie krwiaka, ja mialam przy poprzedniej ciazy i lezalam grzecznie dwa tygodnie. Syn wyjechal z dziadkami na wakacje, nic nie robilam w domu i wchlonal się.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Zwykły Posterisan (niestety on nie znieczula) rzeczywiście wygląda na bezpieczny, chociaż chyba nie jest to jedyny preparat dozwolony, ale nie będę pisać o innych, bo sama muszę to skonsultować z lekarzem. W tv reklamują preparaty, które można w ciąży i przy karmieniu, ale uwaga! bo w ulotce wprost jest napisane, że dopiero od 4 miesiąca.
No widzisz wlasnie juz czytalam wasze komentarze jak wiele jest innych preparatow... mnie babka z apteki w blad wpriwadzila. Bo walczylam z hemoroidem 2 tyg temu.. no mi tak czy inaczej pomógł...i jak posmarowalam to rzeczywiscie nie bolał.. takie.mam doswiadczenie z posterisanem
 
@msue o jej, nie przyjemne napewno
@Szalona 29 no malutki odstep miedzy dziecmi, ale o tyle dobrze, ze wyjdziecie szybciej z pieluch.
@olka90 to ja czekam na moje takie ladnie zdjecie, narazie to ja tam u siebie malo co widze.
Jeszcze chwilę i też będzie takie, ja latałam do lekarza bardzo często, to już była moja 4 wizyta z usg a dopiero 10 tc... wcześniej też było różnie, dopiero teraz tak ładnie wszystko widać
 
Ja też myślę że po roku do głowy dostane z trojeczką [emoji12] ale co tam damy radę....my tez zawsze trojeczke chcielismy ale faktycznie mogą ludzie myśleć chodzaca reklama 500 plus hihi.....chociaż dzis zadzwonili ze żłobka że córka od wrzesnia sie dostala wiec aby jak najmniej chorowała....

A odnośnie krwiaka, ja mialam przy poprzedniej ciazy i lezalam grzecznie dwa tygodnie. Syn wyjechal z dziadkami na wakacje, nic nie robilam w domu i wchlonal się.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom

Nie chce Cie straszyc, ale z tym zlobkiem niestety jest tak że duuuuuza wiekszosc dzieci choruje.... rodzice przypriwadzaja chore dzieci..i to walka z wiatrakami....
Malo tego ze zlobka przynosza choroby..i zarazaja te noworodki w domu..... mieszkam na osiedlu zamknietym. Kameralnym..gdzie na 52 mieszkania jest ok 20 dzieci w wieku wlasnie do lat 4.. ( w 2017 roku 7 dzieci sie urodzilo)...i mamy opowiadaja.. jak noworodki z zapaleniem pluc..bo starszy cos ze zlobka czy przedszkola non stop przynosil.....takie sa realia..ale z calego serca zycze by u Ciebie byl wyjatek i zeby zdrowiutki chodzil i wracal :)
 
Ja też myślę że po roku do głowy dostane z trojeczką [emoji12] ale co tam damy radę....my tez zawsze trojeczke chcielismy ale faktycznie mogą ludzie myśleć chodzaca reklama 500 plus hihi.....chociaż dzis zadzwonili ze żłobka że córka od wrzesnia sie dostala wiec aby jak najmniej chorowała....

A odnośnie krwiaka, ja mialam przy poprzedniej ciazy i lezalam grzecznie dwa tygodnie. Syn wyjechal z dziadkami na wakacje, nic nie robilam w domu i wchlonal się.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom

Ty masz chyba 8 latka ? Z tego co kojarzr..to juz maly kawaler..i na pewno pomoże :)

Wie ze bedzie mial rodzenstwo?

Jak zareagowal?
 
Chcemy córkę bo syna mamy ale jak zobaczyłam dziś ( choć Dr tylko się podśmiechiwał i nie potwierdził) to wedlug mnie chłopak ale może co ja tam wiem naczytałam się w internecie jakiś niepotwierdzonych teorii [emoji23]
1521226420-dc01fcc6d619ba76-aaaaaa.jpeg

Czy własnie na tym zdjeciu nie widać bardzo wyraźnie wyrostka płciowego skierowanego do góry co właśnie potwierdza że chłopiec ??? A moze to zawienieta noga? [emoji23]
Bobo sie tak krecił że Dr nie mógl wycelować z mierzeniem. Ma 5.38cm. Z usg jestem dokładnie w 11t6d.

Chyba mąż wezmie tydzien urlopu, moja mama tydzien, tesciowa (olaboga jak ja to przezyje [emoji33]) tydzien i jakos posklejamy miesiac bo tak na szybko to nawet do pomocy nikogo nie znajdziemy, moze postaram sie o zlobek szybciej dla syna chcialam od sierpnia jak bede w 8 mies bo wtedy juz pewnie bedzie mi ciezko ale zlobek na szybko to jest raczej niewykonalne bo nawet na sierpien w prywatym jestesmy na liscie rezerwowej ...

Mamy male mieszkanie syn jest ruchliwy ale mamy zabezpieczone tak ze nie latam za nim, jak spi tez leze (2-3h) jak sie bawimy staram sie na lezaco wlasnie bajki, ukladanki no wiadomo obiad gotuje normalna opieka wymaga dzwigania, chodzenia ale no ile tez to jest no nie tak duzo przeciez ?! nawet spacery ograniczylam i przez miesiac zadnego postepu z tym cholernym krwiakiem :(((




Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

Zdjecie cudne !!! Taki jakby siusiaczek tam jest :) ale to roznie moze byc.. bo to lepiej widac jak sie obraz rusza.... a zdjecie.to albo pempowina albo noga zawinieta...

Z krwiakiem..moze rzeczyeiscie Twoj potrzebuje iecej czasu zeby sie wchłonąć...
Dobry pomysl z zaangazowaniem rodzinki..fajnie ze masz taka opcje.. ja mam 350 km odemnie rodzicow a tesciowie 450km...
My tez strategicznie rok rozplanoealismy... urlopy na sierpien..i wrzesień..opieka nademna w pazdzierniku..
Teraz zastanawiamy sie zeby przedszkilak nie zostawal 3 h dluzej w przedszkolu... bo jest teraz 5h..a bawi sie tam dobrze...

No czlowiek musi sie przeorganizowac do nowej sytuacji
 
reklama
@Agne91 przyrost bety swiadczy o ciazy, mysle, ze dobrze cie pokierowal. Czasem nie widac serduszka od razu. U mnie jest spora roznica miedzy terminem z om a usg i tez robilam wlasnie bete by sprawdzic, czy ciaza sie rozwija.
@Mama po raz drugi wiem od ciazy z corka, gdy wyszly mi przeciwciala podczas badania krwi. Synek urodzil sie z wrodzona przepuklina przeponowa, w okresie prenatalnym nie wykrztalcila sie mu przepona, przez co narzady z brzuszka rozwiajaly sie w klatce piersiowej i nie bylo miejsca na pluca. Synek mial 2 operacje jeszcze gdy bylam w ciazy i 3 po porodzie. Zmarl jak mial 6 miesiecy na niedroznosc jelit, w szpitalu podjerzewali sepse, a pare godzin pozniej bylo juz zapozno. Moge o tym mowic, dlugo uczylam sie tego na terapii.

Jestes dzielna ! To co przeszlas rozwaliloby mnie na miliony kawalkow.
 
Do góry