reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Niestety nie, bo wtedy w ciąży nie była. Poza tym jak umowa kończy się zanim skończysz 12 tc to mogą nie przedłużyć :( takie realia polski...

tb739vvjtswbqtc4.png

h44eflw1j5n8g68m.png


Wizyta NFZ 26.04

No wlasnie, nie iest tak ze do 3 mies i tak moga zwolnic ? Bylam pewna ze tak wlasnie jest a jak liczycie kiedy ciaza sie rozpoczela to nie mozna zwolnic kobiety jak jest np w 2 mies?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
No wlasnie, nie iest tak ze do 3 mies i tak moga zwolnic ? Bylam pewna ze tak wlasnie jest a jak liczycie kiedy ciaza sie rozpoczela to nie mozna zwolnic kobiety jak jest np w 2 mies?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
3 miesiac jest wymagany, gdy chodzi o przedłużenie umowy. A zwykłe wypowiedzenie to inna sytuacja i jest ono nieskuteczne, jesli pracownica jest w ciazy. To zdaje sie dziala tez w druga strone: jesli pracownica wypowie umowe i odejdzie z pracy, a w miedzyczasie zorientuje sie, ze jest w ciazy, to moze sie wycofac z wypowiedzenia i pracowac dalej w tamtym miejscu?

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
No wlasnie, nie iest tak ze do 3 mies i tak moga zwolnic ? Bylam pewna ze tak wlasnie jest a jak liczycie kiedy ciaza sie rozpoczela to nie mozna zwolnic kobiety jak jest np w 2 mies?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Można zwolnić do 12 tc jeśli umowa się kończy. Ale jeśli umowa kończy się po 3 miesiącu to przedłużają umowę do dnia porodu. mam koleżankę co miała tak ze niby umowa kończyła się po dniu porodu a sporo zarabiala to ja zwolnił choć miała ochronę. Ale mu na rękę było 20 000 odszkodowania zapłacić niż jej pensje co miesiąc a potem blokowanie stanowiska pracy.

tb739vvjtswbqtc4.png

h44eflw1j5n8g68m.png


Wizyta NFZ 26.04
 
Dziewczyny wy narzekacie na pracę a ja nie mogłam się doczekać dzisiejszego dnia by po półtora tygodnia siedzenia w domu z dzieckiem trochę się oderwać :) ja mam fajną pracę i w zasadzie sama sobie szefem jestem więc to też jest różnica.

Odebrałam wyniki i glukoze mam 107 myślicie że trzeba się martwić? W końcu nie jest aż tak bardzo ponad normę.
Ja miałam najwięcej 94,3 i moja lekarka straszy cukrzycą. Dziś właśnie robie test z obciążeniem glukozą. Jutro mam diabetologa.
A za 4 godziny usg prenatalne...

 
Dzień dobry, ja już po rzyganku a Wy? [emoji23][emoji23]

Wizytę przełożyli mi na 16:45. Jakoś się nie stresuję, musi być dobrze. Mam nadzieję, ze krwiaka już nie będzie. Po śniadanku, kąpiel, spa i depilejszon [emoji6]
 
Dzień dobry Dziewczyny.
Podsyłam fajną stronę

Familie kropka pl



Fajne porady, artykuły i konkursy.
Też robią ciekawe warsztaty dla przyszłych rodziców z ekspertami i prezentami :-)
 
Właśnie mam wrażenie, że odkąd zaczęłam ćwiczyć to się nasiliły [emoji19] tak jakby mięśnie jeszcze bardziej naciskały

nzjdyx8dtnebih09.png
Mi też joga pomaga. Na wieczór mam takie wzdęcia, że brzuch dwa razy większy niż rano... Zauważyłam też, z jest dużo gorzej jak zjem duży posiłek. Przy małych posiłkach co 2-3 h jest lepiej :)

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka
 
reklama
Dzień dobry,
Ja na wzdęcia i zaparcia pije rano wodę przegotowana z miodem i cytryna, z wieczora. A rano podgrzewam w kuchence.
Bardzo pomaga.
Od wczoraj też za waszą radą testuje migdały na zgage i jest trochę lepiej.

Jeśli chodzi o ćwiczenia, lekarz kazal mi głównie spacerować nawet 3km dziennie aby nie robily się żylaki na nogach ale bo już mam pełno takich żyłek pająków ale u mnie to rodzinne.





Mi też joga pomaga. Na wieczór mam takie wzdęcia, że brzuch dwa razy większy niż rano... Zauważyłam też, z jest dużo gorzej jak zjem duży posiłek. Przy małych posiłkach co 2-3 h jest lepiej :)

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry