reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

A przed ciążą leczyłaś się na cukrzycę ? Brałaś metforminę ?
Nigdy nie miałam cukrzycy. Ta wiadomość o cukrzycy ciazowej mnie zaskoczyła i zalamala. Robiono mi badanie Hba1c i wyszło dobrze czyli wcześniej nie miałam z tym problemu. Nawet nie wiem co to jest ta metformina.

rr7luqh.png
 
reklama
Czyli masz insulinę.
Ja właśnie sie wybieram w przyszłym tygodniu do diabetologa (wczesniej musze zrobić test z obciążeniem glukozą - bleee). Cukier mam na granicy (93-94). Najgorsze jest to, że ja odżywiam sie lepiej niż kiedykolwiek w swoim życiu (wage i bmi mam prawidlowe). Swoją dietę konsultowałam u dietetyka i powiedział że jest ok. Jem co 2,5 - 3 h ale jak zjem za mało czuje się głodna. Więc między czasie pije dużo wody. Patrzyłam jakieś swoje wyniki glukozy sprzed kilku lat kiedy dieta pozostawała wiele do życzenia: słodycze plus pilam od czasu do czasu alkohol i mialam o wiele niższy ten cukier. Wkurza mnie to.

Ehhh znam to w poprzednich ciazach miałam cukier na czczo 76 i 72. Nie wiem czemu to tak jest. Przy tej diecie co mam jem to co oni chcą A wielkich efektów nie widzę. Odkąd biorę tą insulinę muszę bardzo uważać na spadki. Zresztą ciągle mi to powtarzają. Cukier badam 10 razy na dzień bo boję się tej hipoglikemi bo bliżej mi do niej. Zresztą zdania na temat mojej cukrzycy ciążowej są podzielone. Jedni mnie straszą że takie wyniki to tragedia A inni mówią że taki cukier to nie jest jakiś okropny problem.

Ostatnio w ogóle tak się wkurzylam że szok bo przepisano mi insulinę Lantus której jeden wkład do pena kosztuje 198 zł. Chyba ich pogielo za 3 placilabym 600 zł bo refundacnja się ciezarnym nie należy. Napisałam Pani doktor że mnie nie stać na nią i że będę brała to co mam czyli insulatard. Trudno nie jestem milionerka. Insulatard kosztuje po refundaci za 5 wkładów 10 zł.

rr7luqh.png
 
Jak to refundacja w ciąży się nie należy na insulinę? Ten kraj jest dziwny.
Zresztą co ja się dziwie, po 5 poronieniach (co prawda wczesnych bardzo ale jednak potwierdzonych beta hcg albo usg) nie należy mi sie refundacja na heparynę, na duphaston, a nawet na kwas foliowy metylowany czyli na receptę tez nie.

 
Nigdy nie miałam cukrzycy. Ta wiadomość o cukrzycy ciazowej mnie zaskoczyła i zalamala. Robiono mi badanie Hba1c i wyszło dobrze czyli wcześniej nie miałam z tym problemu. Nawet nie wiem co to jest ta metformina.

rr7luqh.png
A na podstawie jak wysokiego wyniku Ci zalecili cukrzyce ?
 
Jak to refundacja w ciąży się nie należy na insulinę? Ten kraj jest dziwny.
Zresztą co ja się dziwie, po 5 poronieniach (co prawda wczesnych bardzo ale jednak potwierdzonych beta hcg albo usg) nie należy mi sie refundacja na heparynę, na duphaston, a nawet na kwas foliowy metylowany czyli na receptę tez nie.

Nie należy dlatego że nie mam stwierdzonej pół roku wcześniej cukrzycy niezależnie od jej grupy. Niestety to eliminuje ciężarne z cukrzycą ciążowa bo to nie jest stwierdzona normalna cukrzyca.

Niestety czasami nasz kraj woli utrudniać niż pomagać A raczej Ci co te refundację ustalają i zasady jej uzyskania. Ja w aptece myślałam że źle słyszę jak powiedziała mi cenę jednego wkładu.

rr7luqh.png
 
10 tygodni minęło, a samopoczucie mam z dnia na dzień coraz gorsze. Do tej pory zero objawów, apetyt za przysłowiowych dwoje, a teraz odwrotnie, nic bym nie jadła najchętniej. Migreny mnie nachodzą wieczorami, nigdy nie miałam takich epizodów a tu proszę.
Generalnie jeśli to możliwe to poproszę jakaś hibernacje i obudźcie mnie jak już będzie ten październik.
Niech mi ktoś powie, ze ciąża to nie choroba - przysięgam wale z otwartej [emoji30]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Miałam wizytę. Prenatalne wyczekiwane od ponad miesiąca i co? Zepsul się sprzęt i dupa-.- jestem 12+2 i zapisałam się do niego ale prywatnie bo wiem że tam ma lepszy sprzet. Termin niestety na 5.04 więc to będzie 13+2 czyli ostatni dzwonek. Mam nadzieję ze nie bedzie bobas większy tak jak w pierwszej ciąży bo będzie po ptokach :(

tb739vvjtswbqtc4.png

h44eflw1j5n8g68m.png


3 wizyta (prenatalne) 29.03.18
 
Do góry