reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Tak byłam u diabetologa nawet u dwóch. Oni trochę przesadzają z tymi cukrami moimi. Chcą żebym miała na czczo od 60 do 80. Kiedy przy cukrze ostatnio 60 parę dostałam hipoglikemi i o mało nie zemdlalam. Najlepiej czuję się przy cukrze na czczo kiedy mam od 85. A na co dzień na czczo mam raz 95 raz 92. Nigdy nie przekracza mi 100. Dostałam też dietę na której, czuję się fatalnie i głodna co za tym idzie mam szansę na duże spadki cukru. Więc poszłam po rozum do głowy i jem nadal regularnie ale więcej bo nie mogę ciągle w ciąży chodzić głodna. Mam też insulinę która sama w sobie obniża mi cukier.

rr7luqh.png
Czyli masz insulinę.
Ja właśnie sie wybieram w przyszłym tygodniu do diabetologa (wczesniej musze zrobić test z obciążeniem glukozą - bleee). Cukier mam na granicy (93-94). Najgorsze jest to, że ja odżywiam sie lepiej niż kiedykolwiek w swoim życiu (wage i bmi mam prawidlowe). Swoją dietę konsultowałam u dietetyka i powiedział że jest ok. Jem co 2,5 - 3 h ale jak zjem za mało czuje się głodna. Więc między czasie pije dużo wody. Patrzyłam jakieś swoje wyniki glukozy sprzed kilku lat kiedy dieta pozostawała wiele do życzenia: słodycze plus pilam od czasu do czasu alkohol i mialam o wiele niższy ten cukier. Wkurza mnie to.

 
reklama
Aspekt,
Ja jak mialam torbiel na jajniku
Dostalam skierowanie.... to w szpitalu z 5 profesorow roznych przez 2 dni mnie obejrzalo..na różnych sprzetach... a to tylko torbiel i bez krwawien....
Nie powinni ci dac czegos rozkurczowego..
Ja sie.nie znam.... jakos mam wrazenie ze jak dziewczyny za szybko skurcze lapia to dawali cos na powstrzymanie.... takie dla mnie to logiczne.
.to nie jest Twoja pierwsza ciaza zeby Cie tak mocno bolalo... na pewno bardziej niz w pierwszej ciazy to chyba nie powinno bolec to rozciaganie.... bo juz raz przez to przechodzilas takie mam wnioski swoje, ale lekarzem nie jestem
 
Dziekuje! Kazda dobra mysl jest dla mnie na wage zlota, bo zdolowana jestem.

Szalona 29, ewidentnie dzisiaj poszlo w skurcze. Kazalo brac nospe w tabletkach. Oni czekaja az sprawa sama sie rozwiaze - krwiak zniknie albo... Liczylam sie z tym i dlatego nie widzialam wcześniej sensu hospitalizaji. Ale jak wczoraj zobaczylam ze w macicy sa juz skrzepy (ktore tam siedza i nie wylatuja), to zrozumialam, ze wole to przezywac w szpitalu niz w domu. Leżenie w moim przypadku nic nie daje, musi byc inna przyczyna niz wysilek fiz. Ale chyba tego nikt nie sprobuje ustalic.

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dokładnie. Te ich normy mnie wkurzaja powoli. Jutro mam spotkanie z dietetykiem i jak znów będzie się czepiać to swoje powiem. Owszem jeść regularnie trzeba ale kurde przecież nie mogę wiecznie chodzić głodna i powiem że będę jadła większe porcje trudno. Ta insulina tak mi przyspiesza spalanie cukru, że szok. Zjadłam dziś jabłko bo miałam cukru 78 po 20 min był 209 a po godzinie cukier już wynosił 88. Tak samo mam z wiekszymi posiłkami. Wiem, że ta insulina działa przez 24h . Oni kazali mi brać 4 jednostki od razu ale ja biorę dwie bo uważam że lepiej zacząć coś na spokojnie i zobaczyć jak organizm reaguje.



rr7luqh.png
A przed ciążą leczyłaś się na cukrzycę ? Brałaś metforminę ?
 
och @aspekt trzymaj się... wspieram modlitwą - niezależnie, czy to ma znaczenie, tylko tyle mogę, więc nie zaszkodzi ;) i pamiętaj, że nie jesteś tam samotna, masz tu całe grono towarzyszek, choćby w środku nocy :D
 
Ja już po usg, dzieciątko ma 7 cm, jest zdrowe i ma wszystko co trzeba ;)
Zapytałam tlumaczkę o płeć i odpowiedziała oględnie, że na pewno jeszcze jest za małe... po czym usłyszałam jak nerwowo dyskutuje z panią dr po chińsku czy można mówić takie rzeczy i pani dr powiedziała, że spokojnie, tylko Chińczykom nie wolno mówić, obcokrajowcom można :)
Prawdopodobnie chłopiec - tak celowaliśmy :D

A krwiak zniknął zupełnie! Lecimy do Polski :D :D :D
 
A jeszcze co dziwnego mi się przytrafiło... okazało się, że ktoś w mojej elektronicznej dokumentacji medycznej w szpitalu wpisał, że dokonałam terminacji ciąży, w której właśnie jestem :szok: Powiedziała mi to pani pulmonolog do której poszłam skonsultować kaszel... pokazała cały raport z zabiegu, z moim nazwiskiem (a tu moje nazwisko trudno przypadkiem pomylić z innymi, bo inne nie mają łacińskich liter :-p) . A ja szok, że przecież nie i że przecież jestem w ciąży. I musiałam jej pokazać zdjęcie usg, które zrobiłam 15min wcześniej, żeby mi uwierzyła, że mówię prawdę. Ma to odkręcić, ale skąd coś takiego się wzięło... dziwna sprawa :no:
 
Ja dzisiaj byłam u internisty.Okazalo się że ból głowy jest od zatok i gardła. Mam sól do nosa, tabletki do ssania i rumianek do inhalacji. W razie dużego bólu mam wziąść paracetamol więc nic nie da. Fatalnie. Mam nadzieję że mi przejedzie bo ja nie to potrzebny będzie antybiotyk, dobrze że to już 14tc i można w razie czego podać.

Do tego taka migrena pogoda.

Jeśli chodzi o usg to ja mam zapowiedziane 3 genetyczne i zawsze zwykle na każdej wizycie czyli co miesiąc.
 
reklama
Ja już po usg, dzieciątko ma 7 cm, jest zdrowe i ma wszystko co trzeba ;)
Zapytałam tlumaczkę o płeć i odpowiedziała oględnie, że na pewno jeszcze jest za małe... po czym usłyszałam jak nerwowo dyskutuje z panią dr po chińsku czy można mówić takie rzeczy i pani dr powiedziała, że spokojnie, tylko Chińczykom nie wolno mówić, obcokrajowcom można :)
Prawdopodobnie chłopiec - tak celowaliśmy :D

A krwiak zniknął zupełnie! Lecimy do Polski :D :D :D


Super! Wspaniałe wieści! Gratulacje ! Kiedy przylatujecie ? :-)
 
Do góry