reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Dziewczynki odebrałam część badań i Igm Cytomegalii dodatni. Jeżeli to świeże, pierwotne zakażenie to jest ryzyko, że dziecko będzie chore, głuche, niepełnosprawne...jestem załamana.
Wynik awidności który ma pokazać kiedy to złapałam dop.za 3dni :/ Jakaś masakra :(

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Nie denerwuj się na zapas. To pewnie stara infekcja. Przecież teraz jakbyś ja złapała to coś byś czuła. Cytomegalia daje konkretne objawy...

Napisane na Lenovo P2a42 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Wirus przenoszony przez krew, ślinę, stosunki, kontakt z małymi dziećmi (nie wiem co dzieci do tego mają)
Jeżeli przed ciążą to nie szkodzi...jeżeli teraz to następstwa tak jak pisałam...łącznie ze śmiercią dziecka.
Nie pamiętam czy w pierwszej ciąży badałam bo nie mam w papierach wyniku CMV. Nie ma lekarstwa. Nic się nie podaje matce :/ Bad. awidność cmv ma pokazać czy to sprzed 3mcy czy świeże zakażenie.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Mamisia, bez paniki, jaki poziom masz tych IgG? Tylko pierwotne zakażenie jest groźne w ciąży, możliwe że zaraziłaś się już jakiś czas temu i teraz masz tylko nawrót. Wiem co czujesz, miałam to w poprzedniej ciąży :( Jeśli awidność wyjdzie wysoka to znaczy że to stare zakażenie i nie musisz się martwić. U mnie wyszła nieokreślona- ponieważ nie leczy się tego w ciąży bo nie ma czym, można tylko zrobić szczegółowe badania dziecka- u nas było badanie wzroku i najważniejsze - badanie moczu dziecka w ciągu dwóch tygodni po urodzeniu, bo tylko przez te dwa tygodnie można wyodrębnić wirusa w badaniu. To bardzo popularna choroba, więc szansa że to akurat zakażenie pierwotne jest naprawdę mała!
 
Wiedzialas ze mozesz byc w grupie ryzyka z jakiegos powodu?? Masz male dzieci ? Rozumiem ze jesli tak to dziecko musialo byz zarazone i zarazilo Ciebie ?
Nigdy wczesniej o tym nie slyszalam i jestem zaskoczona co to za cholerstwo

Spokojnie poczekaj na wynik jest spora szansa ze to nie jest swieza sprawa


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Rutynowe badanie. Mój gin.zleca dużo badań. Objawów żadnych nie zauważyłam ale bezobjawowo też można przechodzić.
Mam przedszkolaka 3,5 l w domu.
O dzieciach znalazłam artykuł:
"Dostępne zalecenia towarzystw naukowych i instytucji ochrony zdrowia odnośnie profilaktyki zakażeń CMV dotyczą prostych praktyk higienicznych, jako że najważniejszym czynnikiem ryzyka zakażenia CMV u kobiet w ciąży jest częsty i długi kontakt z małymi dziećmi i ich wydzielinami.



Dzieje się tak, ponieważ dzieci w wieku poniżej 2 lat wydalają wirusa w ślinie i moczu średnio przez 24 miesiące. Do zakażenia dochodzi, gdy ciężarna kobieta przeniesie te płyny do oczu, nosa lub ust. Zakażenie nie przenosi się łatwo. Normalny – nawet bliski – kontakt z małymi dziećmi nie jest wykluczony, pod warunkiem, że ciężarna będzie unikać wspólnego użytkowania z dzieckiem jedzenia, płynów i sztućców, wkładania smoczka dziecięcego do swoich ust, kontaktu ze śliną dziecka przy całowaniu oraz pamiętać o myciu rąk mydłem i wodą przez 15–20 sekund, zwłaszcza po zmianie pieluszek, karmieniu małych dzieci, wycieraniu nosa, czy też sprzątaniu zabawek dziecka."



Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mamisia, bez paniki, jaki poziom masz tych IgG? Tylko pierwotne zakażenie jest groźne w ciąży, możliwe że zaraziłaś się już jakiś czas temu i teraz masz tylko nawrót. Wiem co czujesz, miałam to w poprzedniej ciąży :( Jeśli awidność wyjdzie wysoka to znaczy że to stare zakażenie i nie musisz się martwić. U mnie wyszła nieokreślona- ponieważ nie leczy się tego w ciąży bo nie ma czym, można tylko zrobić szczegółowe badania dziecka- u nas było badanie wzroku i najważniejsze - badanie moczu dziecka w ciągu dwóch tygodni po urodzeniu, bo tylko przez te dwa tygodnie można wyodrębnić wirusa w badaniu. To bardzo popularna choroba, więc szansa że to akurat zakażenie pierwotne jest

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
2ba8c66683bacbb986fb01c25aa7befc.jpg
jakieś przeciwciała niby mam.
 
Dziewczyny ja się żegnam. Powodzenia Wam życzę wszystkim. Ja od poniedziałku przeżywam największy dramat w moim życiu. W poniedziałek serduszko nie biło , dzisiaj jestem już w domu po zabiegu. Obym już była ostatnia bo nikomu tego nie życzę :(
 
Dziewczyny ja się żegnam. Powodzenia Wam życzę wszystkim. Ja od poniedziałku przeżywam największy dramat w moim życiu. W poniedziałek serduszko nie biło , dzisiaj jestem już w domu po zabiegu. Obym już była ostatnia bo nikomu tego nie życzę :(
O matulu...nie!
Dlaczego takie rzeczy się dzieją...
Trzymaj się jakoś, nie daj się złym myślom. Wiem, że żadne słowa nie pomogą... :( :(

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny ja się żegnam. Powodzenia Wam życzę wszystkim. Ja od poniedziałku przeżywam największy dramat w moim życiu. W poniedziałek serduszko nie biło , dzisiaj jestem już w domu po zabiegu. Obym już była ostatnia bo nikomu tego nie życzę :(
Życzę Ci dużo siły i wytrwałości. Trzymam kciuki żebyś szybko poczuła to szczęście na nowo

Napisane na Lenovo P2a42 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny ja się żegnam. Powodzenia Wam życzę wszystkim. Ja od poniedziałku przeżywam największy dramat w moim życiu. W poniedziałek serduszko nie biło , dzisiaj jestem już w domu po zabiegu. Obym już była ostatnia bo nikomu tego nie życzę :(
Trzymaj się mocno.
 
reklama
Dziewczyny wytlumaczycie mi o co chodzi z tym.igg igm i wynik dodatni i ujemny, nie kumam tego a nie chce dostac zawalu jak odbiore wyniki

p19u9jcg9y71ca8m.png


2 wizyta 22 marca [emoji173]
 
Do góry