reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Nie wiem o jakie 2dni chodzi, chyba o urlop okolicznościowy?
Tacie przysługuje urlop tacierzynski, do ukończenia 2roku zycia przez dziecko, jest to 14 dni (10 roboczych plus 4 weekendowe) wydawany na wniosek ojca. Zakład pracy nie ma prawa odmówić.
Mąż moze też wziąć opiekę na Ciebie.

U nas mąż na pewno weźmie zaległy urlop na synka plus 5dni urlopu okolicznościowego (nagrodowe), a na córeczkę wg potrzeb.
Tak, @Mama2018 pisala o dwoch dniach urlopu okolicznościowego i dwoch dniach tzw "dla matki z dzieckiem".
 
reklama
Ja używam przeciw rozstepom mustelli i powiem Wam hita na zimne z biooil i biooil mnie uczyla skóra swędzi że non stop się drapie. Nie mogłam w to uwierzyć i robiłam przerwy i po 4 razie doszłam że to musi być to bo jak tylko przestaje smarować to swędzenie znika . Nie wiem czy ma tu znaczenie że kupilm z Allegro bo wcześniej używałam i takich objawów nie miałam. Używam też oleju migdałowego kupiła w rossmanie i też fajnie natluszcza i nie uczula.
Też mam swędzenie po biooil i też używam na zmianę z mustela. Myślę że to jakiś składnik tego olejku tak wpływa. Dla mnie do wytrzymania wiec uzywam
 
@sikorka192 jak po badaniu? Ile.Dzidzia wazy? Niezameldowalas

Wizyta przebiegła naprawdę dobrze :biggrin2: to była kontrola u lekarza w polsce bo dalej jestem u rodzicow na wakacjach :D
Dzidzia waży całe 1977 g :D przeplywy dobre i wody tez w normie. Szyjka twarda i długa jak trąba słonia haha i tak już zostanie bo mam szyjke ze stali. Rozmawiałam z ginem o mojej decyzji dotyczacej kolejnego cięcia cesarskiego to tylko mnie utwierdził w moim przekonaniu bo stwierdzil że jeśli za pierwszym razem szyjka sie wogole nie otwarla po mimo wszelkich zabiegow to teraz tez nie ma co na to liczyć. To wwystarczający powód żeby wykonać cc.

Za tydzień już będę spowrotem w de. Zostanie mi tylko ostatnie pranie, czyszczenie wózka i przygotowanie łóżeczka. Mąż z tesciem jeszcze szybki remont planuja w naszym mieszkaniu ale tym sie wogole nie martwię.
Juz tak blisko a jednocześnie jeszcze tak daleko o_Oo_Oo_O
Juz sie doczekać nie mogę mojego bejbusia :D
 
Tak, @Mama2018 pisala o dwoch dniach urlopu okolicznościowego i dwoch dniach tzw "dla matki z dzieckiem".
Dla matki z dzieckiem? Pierwsze slysze. Myślę, że chodzi o dwa dni dodatkowego wolnego Z tutułu opieki nad zdrowym dzieckiem. Może go wykorzystac jeden z rodzicow. Składa się wniosek u pracodawcy. Są to zawsze dwa dni bez względu na to ile się ma dzieci.
 
Dla matki z dzieckiem? Pierwsze slysze. Myślę, że chodzi o dwa dni dodatkowego wolnego Z tutułu opieki nad zdrowym dzieckiem. Może go wykorzystac jeden z rodzicow. Składa się wniosek u pracodawcy. Są to zawsze dwa dni bez względu na to ile się ma dzieci.
Tak, piszemy o tym samym. Potocznie tak sie mowi ze to" dzien dla matki z dzieckiem". Okreslenie nie jest poprawne, ale czesto sie z nim spotykam.
 
U nas powstała wczoraj ścianka działowa, więc może powiedzieć, z mam już osobne mieszkanie :D dzisiaj kończymy składać meble u córki, przenosimy i segregujemy zabawki (dobijcie mnie), książki i resztę i w sumie do jej pokoju brakuje nam tylko biurka i zasłon :) od jutra gipsowanie i malowanie wspomnianej ścianki, potem hydraulika i elektryka i można się bawić w robienie kuchni. Ehhh...
 
Wizyta przebiegła naprawdę dobrze :biggrin2: to była kontrola u lekarza w polsce bo dalej jestem u rodzicow na wakacjach :D
Dzidzia waży całe 1977 g :D przeplywy dobre i wody tez w normie. Szyjka twarda i długa jak trąba słonia haha i tak już zostanie bo mam szyjke ze stali. Rozmawiałam z ginem o mojej decyzji dotyczacej kolejnego cięcia cesarskiego to tylko mnie utwierdził w moim przekonaniu bo stwierdzil że jeśli za pierwszym razem szyjka sie wogole nie otwarla po mimo wszelkich zabiegow to teraz tez nie ma co na to liczyć. To wwystarczający powód żeby wykonać cc.

Za tydzień już będę spowrotem w de. Zostanie mi tylko ostatnie pranie, czyszczenie wózka i przygotowanie łóżeczka. Mąż z tesciem jeszcze szybki remont planuja w naszym mieszkaniu ale tym sie wogole nie martwię.
Juz tak blisko a jednocześnie jeszcze tak daleko o_Oo_Oo_O
Juz sie doczekać nie mogę mojego bejbusia :D

I na kiedy masz wyznaczony termin porodu ? Ile dni przed tym wyliczonym ?
 
I na kiedy masz wyznaczony termin porodu ? Ile dni przed tym wyliczonym ?

Data cesarki jeszcze nie wyznaczona.
Termin porodu mam na 3 października a cesarka po skończonym 38 tyg czyli po 19 września. Jak wrócę do DE to 28 sierpnia ide do szpitala na "wizytę organizacyjną" i tam mi ktoś pokaże oddział, powie co szpital zapewnia a co potrzebuje mieć swoje, zrobi kontrolne ktg i wyznaczy termin cesarki.
 
Data cesarki jeszcze nie wyznaczona.
Termin porodu mam na 3 października a cesarka po skończonym 38 tyg czyli po 19 września. Jak wrócę do DE to 28 sierpnia ide do szpitala na "wizytę organizacyjną" i tam mi ktoś pokaże oddział, powie co szpital zapewnia a co potrzebuje mieć swoje, zrobi kontrolne ktg i wyznaczy termin cesarki.

A nie po skończonym 37 tc ?
 
reklama
Do góry