reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Ja wołam teściu teściowa miałam taką propozycję od teściowej nie zaproponowała mi mówić do niej mamo do mnie też nie woła coreczko tylko po imieniu i uważam że jedną mamę mam [emoji846] nie mogę się przełamać mój mąż też do mojej mamy mówi pani albo teściowa[emoji6]

Moj.maz wola mamo i tato do moich rodzicow....
Ale maz odkad sie spotykalismy...cale studia.....przez 5 lat...codziennie.ich widywał..nawiazala sie blizsza relacja... przychodzil czeeeesto na obiady etc... wiec po 5 latach po slubie przeszedl plynnie na mamo tato...
Ja z tesciami takiej relacji nie nawiazalam.. na studiach widywalismy sie raz na miesiac na 1 dzien...a po slubie 1~4 weekendy w roku.. teraz telefonicznie raz w tyg... ponad 500km robi swoje...
 
reklama
Grzesiek jest ok ale Grzegorz juz nie, w ogóle ja nie jestem obiektywna co do Grzegorza, bo kojarzy mi sie z moim wujkiem za którym nie przepadam [emoji3]
Takze nadal Bartek i swoja droga kazdego Bartka jakiego znam to dobry i mily człowiek [emoji4][emoji173] teraz tak w sumie o tym pomyslalam :)
Co nie wybierzecie i tak bedzie super :) [emoji173]

U nas oprocz Filipa, jest na tepecie jeszcze Bartek - bardzo mi się podoba , albo Piotrek.
 
Jak zwracacie się do rodzicow swojego meża/ niemeża??
1 bezosobowo
2 tesciu / tesciowo
3 mamo / tato
4 Pan / Pani
5 Babcii / Dziadku
6 po imieniu....

Ja na samym poczatku wiadomo.. Pan/ Pani
Blizej wesela bezoosobowo
Zaraz po weselu mowilam tesciowo..lub bezosobowo...... bo jakos nie moglam sie przelamac by mowic mamo / tato..~a z taka propozycja wyszla tesciowa...

Tesciowa nie za bardzo chyba lubi jak sie mowi tesciowa bo ma to wydźwięk negatywny....
Jak 5 lat po naszym slubie pojawil sie narzeczony mlodszej siostry meza...to padla propozycja od tesciowej by mowic po imieniu.... po imieniu zwraca sie juz ten przyszly czlonek rodziny... tak i ja i mąż uważamy że do rodzicow naszych nie bedziemy sie zwracac... ( w firmie mam podwladnych 40, 50 i w wieku przedemerytanlym..i do wszysykich po imieniu mowie, takie zasady firmy) ale tesciowa rodzina to co innego
teraz ja czasem powiem mamo..ale sie czuje nieswojo..czasem powiem babciu... czasem bezosobowo...
Nie mam jakichs super bliskich relacji z tesciowa, zle tez nie jest...widujeny sie 2 razy w roku na 3~5 dni..bo odleglosc nas dzieli.... tesciowa jest wporzadku... rozmawiamy normalnie etc.... nie wiem czemu tak jest.. na pewbo by jej milo było
. a wy jak ??

Ja do teściowej czasami mówię mamo, ale częściej bezosobowo, bo mi "mamo" jakoś tak ciężko, tak jak piszesz przełamać się, ( tym bardziej że moich rodziców już nie ma z nami.) A do teścia "tato", nie da rady, raz w roku może mi się zdąży, jak już nie wiem jak wybrnąć inaczej z sytuacji. o_O

Ale jak rozmawiam z kim innym to mowie rodzice M albo teściowie.
 
Wiecie co
Chyba Aleksander bedzie..i bede wolac na niego pierwszymi 5 literami tego imienia... Aleks mi sie podoba...( wiem ze. OLEK).ale jak podrosnie..to Aleks malo powaznie bedzie brzmialo.....wiec niech ma alternatywe do Aleksander.... tylko troche to za dlugie imie.... a moze wlasnie powinno byc dlugie...zeby byl zauważony :)
...ciagle krece sie wokol 4 imion
Filip, Grzesiek, Bartek, Aleksander ( (Aleks)

Fajnie by bylo jakby to dobrze. Brzmialo i dla dziecka. I mlodzienca i pasowalo do doroslego... tylko doroslym bedzie najdłużej...
Sa bracia...
Tomus....Tomek.... Tomasz
Wojtus.....Wojtek......Wojciech
A teraz.....
Grzesiu....Grzesiek...Grzegorz
Bartuś....Bartek....Bartosz/ Bartłomiej
Aleks/ Olek...... Aleksander
Filipek.....Filip

Dam rodzinie do glosowania moze :)

Aleks SUPER !!
Mi się wydaje że to zależy od tego jak rodzicom się podoba i od małego mówią do dziecka Olek czy Aleks. Miałam w klasie Aleksandra ,zawsze mówiliśmy na niego Aleks bo tak się przedstawił.
Ja gdybym dała synowi Aleksander to też bym wolała zdrobniale Aleks a nie Olek ;)
 
Hej, tak zajrzałam teraz tutaj do was przyszłe mamuski bo zauważyłam zdjęcie z sukienka w odcieniu brązu. Nie wiem czy któraś z was chcę ja kupić ale jeśli tak to mam taką samą i chętnie odsprzedam :-) jak coś to czekam na prywatną wiadomość. Pozdrawiam Was pazdziernikowe mamuśki i życzę zdrówka dla waszych maluszkow i samych lekkich i szybkich porodów w terminie :-) buziaki - mamuska majowa :-)
 
Aleks SUPER !!
Mi się wydaje że to zależy od tego jak rodzicom się podoba i od małego mówią do dziecka Olek czy Aleks. Miałam w klasie Aleksandra ,zawsze mówiliśmy na niego Aleks bo tak się przedstawił.
Ja gdybym dała synowi Aleksander to też bym wolała zdrobniale Aleks a nie Olek ;)
Moj sie uparł na Aleksa, ale po prostu Aleks, nie Aleksander
 
reklama
Nie nadrobie postow, ale chcialam napisać, ze po lekarzu wstapilam do H&M i sie super zaskoczylam: na wyprzedazy ceny nizsze niz przecena w necie a do tego w HM Clubie sa kupony na dodatkowa znizke. Kupilam sobie spodnie i bluzke ciazowa oraz cos dla dzieci. Laczny rabat ok. 150 zl, zaplaclam 104 zl :) W tym bodziak dla Najmłodszego.
 
Do góry