reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Ogladalam kiedys program dokumentalny na ten temat. Wtedy jakos nie bylam specjalnie zainteresowana, ale zapamietalam ze mowili o komorkach macierzystych, ktore sa z tej krwi pozyskiwane. Wg tego programu, jak bedzie pobrana krew przy porodzie, to dla tego konkretnego dziecka ona sie nie bedzie nadawala, nawet gdyby była potrzebna. Ze ona moze pomoc komus innemu, kto bedzie zgodny.

Od jednego gina uslyszalam ze jestem bezmyslna i bede zalowac "bo kto pani dziecko uratuje". Bylam u niego pierwszy i ostatni raz.


Mi hematolog powiedzial że gdyby było to tak proste to każdy by te kase odzalowal..
A niestety nie jest z wielu powodów, głównie z tego że to niewielka ilość i nie wiadomo jak będzie przechowywana.
 
reklama
Nadrobiłam Was :-) widzę że nie tylko kryzys w związku u mnie. Chyba z hormonami coś się znowu dzieje mój również działa mi na nerwy ale głównie dlatego że nie ma siły ochoty spędzać aktywnie że mną czasu ;-( ja jestem w pracy ostatni tydzień i już się martwię co ja będę robić [emoji33] niby roboty jest masę ale i tak się martwię. Dziś mam urodziny i zarzegnalismy topór wojenny dostałam wiaderko z lokalnymi pysznymi lodami A w nie wbita grająca świeczka ;-) miło mega mi było mój mąż w końcu pomyślał ;-) i do tego dostałam zestaw ramek na zdjęcia takie jak chciałam do pokoju dzidzi - dowód że mnie słucha normalnie w szoku jestem. Trochę mi przeszło.
Co do kilogramów ja mam ponad 5 brzuch duży i coraz większe problemy ze schylaniem tak ze łącze się w bólu z Wami.

Dziś mnie wszystko swędzi 9njie wiem czy od balsamu czy dostałam to ciążowe świństwo nie wiem czy jutro aln9 we wtorek nie pójdę pod tym kątem zrobić badań. Miała to któraś z Was ? Mnie tylko klatka swędzi czyli tak jak by od balsamu bo tam się innym smaruje.
Ja robiłam z miesiąc temu próby wątrobie bo tak mnie skóra całego ciała swedziala ze najchętniej bym się zadrapala. Lekarz jak podczas badania zobaczył moje zaczerwienienie i drapniecia to od razu dał mi jakieś tabletki na alergię. Na szczęście próby wyszły ok, staram się więcej wody pic i chyba skutkuje, bo teraz tylko czasami brzuch zaswedzi ale to już raczej normalne na tym etapie :D lepiej zrób badania nie zaszkodzi a jeżeli wyjdą ok to będziesz szukać dalej przyczyny. I faktycznie może być też jakieś uczulenie od balsamu.

Aaa no i wszystkiego najlepszego z okazji urodzin! :D
 
Ostatnia edycja:
A moj wczesniej nie bral l4 bo on na dzialanosci. Jak nie pracuje to nie ma kasy. Ale teraz wiem, ze bedzie potrzebny i juz. A co do angażowania meza. To u nas tez od pierwszych dni. On kapał, on wstawał w nocy przewinąć i mi podac do karmienia. On odbijał. Wiem, ze szedl do pracy, ale ta pomoc byla potrzebna. Nie kumam jak np sa tatusiowe co spia w innym pokoju bo rano do pracy i musza sie wyspać. Po drugie chyba warto by wlansie od tych pierwszych dni obydwoje rodzice współuczestniczył w wychowaniu dziecka. A co do obowiązków domowych i opieki nad dziecmi to nie narzekam. Ale moj maz dosc czesto chce mi udowodnić jaki on multizadaniowy jest. I jak ogarnac moze milon rzeczy gdy jest z dziecmi w domu. Nie wiem skad mu sie to wzielo, ale poprostu czasem doprowadza mnie to do wścieklizny. Bo jeden raz to tez umiem. Ale kilka dni pod rząd to juz by tyle energii nie mial.
Mój też wszystko od początku razem ze mną robił, przy obu chlopcach. U nas to było po prostu naturalne, nasze wspolne dziecko nasze wspolne zadanie :) nigdy nie było u nas sytuacji ze muszę męża do czegoś zmuszać. Mąż nigdy też nie narzekał że wstaje w nocy co trzy godziny a rano do pracy.
 
Mi się zdarzyło córkę w ciągu 6 lat dwa razy obudzić. Na samolot [emoji14]
Jakoś tak mam zakodowane, żeby snu dziecku nie przerywać i nie budziłam, nawet jak drzemki o kiepskiej porze były. Inna sprawa, że u nas zawsze były problemy ze spaniem, masa pobudek w nocy baaardzo długo.
Ja tez nigfy nie budziłam, żal mi było :) no i ogólnie naczytalam się ze snu się nie przerywa. Piszesz że córka długo źle spala w nocy, w jakim wieku zaczęła lepiej sypiać? Pytam bo mój Młodszy niestety też pobudkowicz nocny, i tak się zastanawiam czy jest szansa ze kiedyś się wyspie :D
 
Zapomniałam napisać ze zwolnilam miejsce w komodzie dla Liwii i starszaka przenieśliśmy do "dorosłego łóżka" aby siostrze oddał swoje szczebelkowe. Łatwo poszło. :) zamówiłam spiworek do wózka z alli i do fotelika takie cos ze mozna to rozpiac w samochodzie. Taki misiek. Nie kupuję kombinezony dla takiego maleństwa. Muszę kupić jeszcze pieluchy jednorazowe i ewentualnie ubranka (znajoma ma mi dac więc zobaczę co po marcowym dziecku będę mogła ubrać małej) wydaje mi się ze to wszystko już. Ewentualnie jakieś już widzimisie :)
I jak Twój synek radzi sobie w "dorosłym łóżku"? :D ja sobie mojego narazie nie wyobrażam przenosić (łóżko stoi) ale on to straszny wiercipieta jest. No i mój młodszy bo dopiero 8 miesiecy kończy :) jak mozesz to wrzuc link z tym otulaczem do fotelika bo właśnie też o tym myślałam :D
 
Dziewczyny, czy któras z was może mi polecic nie wściekłe drogi laktator dwufazowy elektryczny? Myślałam o tej firmie Canpol, wydaje się ok.

Edit. Już doczytalam że Canpol wolny i głośny :-/
Miałam Canpol. Plusem jest cena, jeśli się ściąga gdy dziecko nie śpi to nie przeszkadza. Ale pamiętam że jak sciagalam pokarm jak spał to może nie dźwięk Ale głośne wibracje mi go wybudzaly :)
 
I jak Twój synek radzi sobie w "dorosłym łóżku"? :D ja sobie mojego narazie nie wyobrażam przenosić (łóżko stoi) ale on to straszny wiercipieta jest. No i mój młodszy bo dopiero 8 miesiecy kończy :) jak mozesz to wrzuc link z tym otulaczem do fotelika bo właśnie też o tym myślałam :D
0-12

Bardzo dobrze sobie radzi Ale on przesypia noce od początku i od 2 miesięcy dużo mniej się ćwierci, trochę nadal ale nie ma tak ze spada z łóżka :) taka dumna jestem, ślicznie w tym łóżku wygląda 70x140 :)
Miesięcy Jesień Dziecko Śpiwór Koperta Dla Noworodków Przewijać Dziecko Koc Wrap Słodkie Śpiwory Zimowe Stałe Pościel dla dzieci
Link do: 0 12 Months Autumn Baby Sleeping Bag Envelope For Newborn Baby Winter Swaddle Blanket Wrap Cute Sleeping Bags Solid Baby Bedding-in Sleepsacks from Mother & Kids on Aliexpress.com | Alibaba Group to Clipboard
A taki do wózka. Ten w roślinki
Dziecko śpiwór trznadel wiatroszczelna Wózka Dziecięcego 0-36 M nóżki 100% Oryginalny Elodie Szczegóły wózek wózek dla dziecka koc
Link do: Baby sleeping bag windproof Baby Stroller bunting 0 36M baby stroller footmuff 100% Original Elodie Details stroller blanket-in Sleepsacks from Mother & Kids on Aliexpress.com | Alibaba Group to Clipboard
 
Ostatnia edycja:
Ten drugi wyglada extra. A ten pierwszy bym sie bała by nie byl zbyt sztuczny i czy bedzie przepuszczal powietrze. Obudził mnie kaszel i usunac nie moge :(
 
reklama
Kurcze wstałam z bólem gardła. Ledwo łykam ślinę :(
Mąż ma wyjątkowo wolne bo ma rozmowę w sprawie pracy bliżej domu. Pojechał wcześniej zawieźć młodego do teściów. Jest plan na malowanie w nowym domu, spotkanie z gościem od mebli kuchennych, o 14.30 wizyta u gina...ale na razie korzystam z błogiej ciszy i nie zamierzam wstawać przez najbliższą godzinę :) :)
 
Do góry