reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

My dziś byliśmy rodzinnie na obiedzie. Teściowa zapraszala z okazji imienin. Oj, podjedlismy z Franusiem :)
Wieczorem strefa kibica w domu i tu już tak fajnie nie było. Mecz porażka :/ A tak w nich wierzyłam...
Co do kuchni to my kupowalismy w lokalnym sklepie meblowym. Skladalismy z gotowych szafek, pod wymiary naszej kuchni. Do tego blat. I zamiast 8 tyś robiąc u stolarza, wyszło 3
 
reklama
A tak kibicowałam :(

Zmywarkę mieliśmy inna i nam powiedzieli że się nie da ale może temu że montaż z Ikei i im się nie chciało kombinować ;p ale fakt że warto poszukać na Olx montażu :)
Jak w ikea brali nie pamietam ile... 20% od kuchni to nam fachowcy z ikea..ktorzy od pon do pt montuja kuchnie w ikea ludziom...a dorabiaja w weekendy...nam montowali w weekend... i wzieli 8 % mniej... .umowe podpisalismy i pieczatki nam podbili na podlaczonych sprzetach.....
 
Jak w ikea brali nie pamietam ile... 20% od kuchni to nam fachowcy z ikea..ktorzy od pon do pt montuja kuchnie w ikea ludziom...a dorabiaja w weekendy...nam montowali w weekend... i wzieli 8 % mniej... .umowe podpisalismy i pieczatki nam podbili na podlaczonych sprzetach.....
No my to już po montażu znaleźliśmy :D u nas też kuchnia jeden z większych wydatków a jeszcze tyle do wykończenia :o. Dom mały 130m a kasy tyle że masakra
 
Czasem bardziej sie oplaca brac meble od "fachowca" niz z marketu, duzo dluzej sie czeka, wiadomo. Ale z tego co w otoczeniu slysze to troche korzystniej finansowo wychodzi. Fakt ze rozne koszyki cargo itp i tak gosc kupi w ikea i tylko zamontuje ;)

Nas skusilo, ze z ikea blaty maja 15 czy 20 lat gwarancji.... wiec jak spuchna od wody to wymiana gratis...
A dwa same fronty mozna wymienic za 15 lat jak dzieci poobijaja..i mamy nowy image kuchni za niewielka kase :)
A trzy 1 fachowcom dalismy do wyceny i akurat wyszlo duzo drozej.... ale moze na takich drogich trafilam...
 
Nam koleś na 11tys wycenił kuchnię bez sprzętów :/ Jesteśmy na etapie wybierania frontów bo dół chcemy fornirowy i to co wzorniku fajnie to na większej powierzchni już niekoniecznie.
A to nasza inspiracja
Zobacz załącznik 870604
Wszystkim którzy chcą kuchnie,, na wymiar,, odradzam. Kuchnie na wymiar jak i nie na wymiar mają standardowe wymiary szafek 40,60,80, 100 itp. Tak samo szafki narożne. Jedyne co to gdy brakuje 6 cm robią zaślepki a gdy 27 cm brakuje wciskają półki.
Ja mam swoją wymarzoną kuchnie,, z katalogu,, za 8 tys łącznie z nową kuchenka piekarnikiem i zmywarka bo lodówkę miałam nową ze starego mieszkania. Mam cargo, mam ciche domykanie szafek i samodomykajce się szuflady. Wystarczy wymierzyć samemu, pomyśleć gdzie ma być zlew gdzie piekarnik i kupić dobre meble. I nie wyrzucać niepotrzebnie pieniędzy.
Znalazłam producenta w internecie a u sprzedawcy oglądałam je na żywo.
 
No my to już po montażu znaleźliśmy :D u nas też kuchnia jeden z większych wydatków a jeszcze tyle do wykończenia :o. Dom mały 130m a kasy tyle że masakra
130m2 to nie maly ani nie duzy...ja uwazam ze idealny :)
Nas w pierwszych 2 latach..ratowaly ..raty zero % w rtv agd..i w agata meble....
kupilismy deweloperke...i nie mielismy nic..ani tv..ani lodowki..ani pralki swojej... ani lozka.. ani szafy na ubrania......musielismy wszystko od zera ....urzadzanie to sporo nerwow..ale i przyjemnosci w jednym... :) i mega meczace..... my rozlozylismy to na 2.5 roku.... i tym remotem co mielismy teraz w maju zakończyliśmy oficjalnie urzadzanie :) uuuufff....
 
Trzeba pozytywnie myśleć [emoji4]. Innej opcji nie ma musi być dobrze :). Ja już staram się czytać jak najmniej na necie bo potem tak jestem nakręcona że szkoda gadać. A mój biedny gin musi mnie uspokajac.

Ja mam najgorzej jak widzę że ktoś przy mnie coś je słodkiego A wiem że nie mogę tego zjeść [emoji53]. Przyznam się szczerze że od czasu do czasu zjem loda bo nie mogę wytrzymać.
Ja na diecie jestem dopiero od 6 dni. Wczoraj moi chłopcy smazyli sobie naleśniki, jedli z nutellą, wyszłam z kuchni:)
 
reklama
130m2 to nie maly ani nie duzy...ja uwazam ze idealny :)
Nas w pierwszych 2 latach..ratowaly ..raty zero % w rtv agd..i w agata meble....
kupilismy deweloperke...i nie mielismy nic..ani tv..ani lodowki..ani pralki swojej... ani lozka.. ani szafy na ubrania......musielismy wszystko od zera ....urzadzanie to sporo nerwow..ale i przyjemnosci w jednym... :) i mega meczace..... my rozlozylismy to na 2.5 roku.... i tym remotem co mielismy teraz w maju zakończyliśmy oficjalnie urzadzanie :) uuuufff....
My właśnie budujemy dom 130m2 powierzchni użytkowej, calkowitej jest kolo 210m2 i tez uwazam ze to metraz idealny. Na dole salon z kuchnia, łazienka, kotlownia i maly pokoj, wiadomo garażu do uzytkowej sie nie wlicza i kotlowni tez nie :), gora (poddasze użytkowe) 3 pokoje, łazienka plus pralnia/suszarnia i garderoba :)
 
Do góry