reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Dziewczyny ja już po wizycie.
W brzuszku wszystko ok, szyjka długa, twarda ale badana ręcznie. Liczba wód ok, łożysko ładnie przylega. Dzieciaczek zdrowy, ale odwrocil się brzuszkiem(ostatnio był ułożony glowkowo). W trakcie USG wkładał sobie stopę do buzi :-)
Co do wyników to mam brać urosept 2x1 do czasu wyników posiewu moczu wtedy będzie wiadomo czy trzeba antybiotyk.
Do tego magnez 3x2 i ten cyclo3fort 2x1 na żylaki. Morfologie mam na granicy ale narazie bez żelaza tylko prenatal Duo.
Jakby co wprowadzimy za miesiąc. Dostałam skierowanie na imuglobuline i umówiłam już na 29 tc ostatnie usg genetyczne.

Jedyne co, to ten cholesterol podwyższony ale w ciąży podobno jest wyższy bo łożysko produkuje podobne substancje. Mam zwiększyć lentrox do 50 na tarczyce bo wyszła mi niedoczynnosc.

Idę też do poradni genetycznej czy problemy zakrzepicy nie wynikają z trombofili. A i mam brać acard 75.

To u mnie tyle Ogólnie jest dobrze.
Dzisiaj 26+1. Waga 913g
 
Wlasnieno to moja gin pytałam.Mowila że do 35/37 TC może jak ma miejsce.Te mnie to ciekawi bo moja dzidzia ułożona poprzecznie.


@Miao
Moja mama tez taka zajebista.Przy każdej ciąży głupio komentowała, a teraz dodała że na co mi kolejny dzieciak, że co będzie jak mnie mąż zostawi, bo z trójką to nikogo już nie znajdę, a w ogole oo jestem taka stara i żebym tylko żadnego Downa nie urodziła.Takze ten
Wielbiam takie głupie gadanie. Moja mama z 3 dzieci znalazła męża a miała 36 lat. Więc także tego... Niech mamusia głupot nie gada. Poza tym dlaczego trzeba od razu myśleć ze moze być coś źle? :/
 
Też tak myślicie że tylko przy ułożeniu główna w dół jest naturalny poród ? A miednicowo - nóżki dół lub poprzecznie to tylko cesarka ?
Przy główce w dół normalnie jest naturalny (oczywiście jeśli nie ma innych przeciwwskazań) jeśli poprzecznie to 100% cc, jeśli miednicowe to zależy czy pierworodka czy nie (ale jeśli pierworodka się uprze że chce rodzc sn to jej dadzą taka mozliwosc ale najczęściej jest skierowanie do cc.) Wielorodce dają wybór.
 
Niestety jest tak z częścią znajomych, czy rodziny, że dzwonią w takim trudnym czasie i zamiast cię wspierać jeszcze przelewają na ciebie swój smutek, i ostatecznie to ty musisz ich pocieszać, bo oni tacy biedni, bo ci strasznie współczują i im z tym źle. Pamiętam, że miałam takie telefony po poronieniu i cześć znajomych tak reagowała. Moja mama chociażby była nieczuła w tym względzie. Popłakałam się kiedyś po jej telefonie. Teraz też mnie zabolał jej komentarz jak okazało się, że nie będziemy mieć wymarzonego synka, tylko drugą córkę. Powiedziała, że pewnie to dzieciątko, które poroniłam było chłopcem. Do dzisiaj nie mogę wyrzucić tej myśli z głowy, a wcześniej nawet bym na to nie wpadła :-( To miało mnie jakoś pocieszyć, czy jaki był w ogóle cel takiego komentarza?
Chyba bezmyslnie tak palnela....
 
Wróciłam do Polski ale nadal biegunka (lot samolotem czułam jak mi zimny pot oblewal) stres aby jakoś wytrzymać. Odebrałam wyniki badań które robiłam przed wyjazdem, wzięłam swoją historię ciąży, napisałam skargę na lekarza. Rozmawiałam z dyrekcją i powiedziała ze ostatnio ma właśnie takie zgłoszenia na niego i jeśli ich będzie wystarczająca ilość nie przedłuży my umowy w przychodni. Teraz nadal umierajaca jadę na izbę przyjęć bo na prawdę się martwię. Nie mam siły, nie zdziwilabym się jakbym była już odwodniona. Oraz czy ok z Liwia bo spina mi się brzuch przy tych rewolucjach. Wyszły mi o dziwo hemoroidy bo ciągle mam uczucie ze jeszcze wszystko nie wyszło. Masakra.
 
Z innej beczki

Jak czuje dziś kopanie tak bardzo nisko tzn że synek się znowu przekręcił 180 stopni i ma glowke u góry ( położenie miednicowe ) a nóżki na dole i dlatego czuje tak nisko kopniaki ?

Z reguły czuje kopniaki jak pępek... Ale z USG wiem , że się kręci w koło raz glowkowa raz miednicowo jest ...
Pewnie tak właśnie teraz się ułożył:) ja np. widzę na brzuchu jak córcia wypycha plecki, dzisiaj sie rzeczywiście okazało, że tam, gdzie miałam taką większą gulę jest jej kręgosłup i pupa;)
 
Dziewczyny ja już po wizycie.
W brzuszku wszystko ok, szyjka długa, twarda ale badana ręcznie. Liczba wód ok, łożysko ładnie przylega. Dzieciaczek zdrowy, ale odwrocil się brzuszkiem(ostatnio był ułożony glowkowo). W trakcie USG wkładał sobie stopę do buzi :-)
Co do wyników to mam brać urosept 2x1 do czasu wyników posiewu moczu wtedy będzie wiadomo czy trzeba antybiotyk.
Do tego magnez 3x2 i ten cyclo3fort 2x1 na żylaki. Morfologie mam na granicy ale narazie bez żelaza tylko prenatal Duo.
Jakby co wprowadzimy za miesiąc. Dostałam skierowanie na imuglobuline i umówiłam już na 29 tc ostatnie usg genetyczne.

Jedyne co, to ten cholesterol podwyższony ale w ciąży podobno jest wyższy bo łożysko produkuje podobne substancje. Mam zwiększyć lentrox do 50 na tarczyce bo wyszła mi niedoczynnosc.

Idę też do poradni genetycznej czy problemy zakrzepicy nie wynikają z trombofili. A i mam brać acard 75.

To u mnie tyle Ogólnie jest dobrze.
Dzisiaj 26+1. Waga 913g
Ufff sporo tego łykania. Ale najważniejsze, że wszystko dobrze:) mamy dzieci z podobną wagą;)
 
reklama
Z innej beczki

Jak czuje dziś kopanie tak bardzo nisko tzn że synek się znowu przekręcił 180 stopni i ma glowke u góry ( położenie miednicowe ) a nóżki na dole i dlatego czuje tak nisko kopniaki ?

Z reguły czuje kopniaki jak pępek... Ale z USG wiem , że się kręci w koło raz glowkowa raz miednicowo jest ...

Ja też czuję ostatnio często kopniaki w dole jakby mi mówiła mamo już wychodzę :p Ale właśnie nadrabiam forum i już tak mizialam brzuch mówiąc kochanie kopnij mamusie na górze żeby wiedziała ze wszystko dobrze i kopnela :D kochana ;) więc chyba tak czasem straszą nas te dzieciaczki
 
Do góry