reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Ja piore w plynie (mleczku?) lovela do kolorow. Plynow do plukania w ogole nie uzywam. Kupilam tez to Nappy Fresh (wlasnie w Gemini), o ktorym pisala @Shaer . Co do temperatury, wiele zalezy od tego, czy bedziesz prasowala, czy kupujesz rzeczy uzywane... I od pogladu na sterylnosc ;)


Raczej to 1 pranie po kupnie w sklepie będę prasowac ( używanych nie mam ) . A potem to pewnie nie będzie na to czasu....
 
Ja pralam (nadal piore) dziecku tylko w plynie lovella. Jesli na metkach zalecaja zeby prac do 40, to przy niemowlaku pralam w 60, jesli mozna do 60 to pralam w 80/90. Zadnych plynow do plukania. Ja dodatkowo dla noworodka po upraniu w pralce wyciagalam, wsadzalam do wanny pelnej wody i sprawdzalam czy na pewno caly plyn mi wyplukalo, dopiero potem wirowalam. Przy nowych i dobrych pralkach raczej nie ma problemu z tym, ale jesli jest juz jakis czas uzywana to najczęściej nie plucze dokladnie.

Rozumiem . Też myślałam żeby sam płyn do prania kupić bo proszek może się nie wypłukać dobrze albo osadzić na ubranku .
 
Dziewczyny a czy jest jakis termin do ktorego dziecko powinno sie ustawic glowa w dol?
Mojej koleżance wisiało głową w dół, obróciło się w 36 tc pupą w dół i jeszcze w 38 tc mówili, że może się obróci główką. Donosiła chyba do ok. 41 tc (3 tygodnie z rozwarciem chodziła), zdaje się, że jednak się nie odwróciło i było cc.
 
Dziewczyny a czy jest jakis termin do ktorego dziecko powinno sie ustawic glowa w dol?

Wlasnieno to moja gin pytałam.Mowila że do 35/37 TC może jak ma miejsce.Te mnie to ciekawi bo moja dzidzia ułożona poprzecznie.


@Miao
Moja mama tez taka zajebista.Przy każdej ciąży głupio komentowała, a teraz dodała że na co mi kolejny dzieciak, że co będzie jak mnie mąż zostawi, bo z trójką to nikogo już nie znajdę, a w ogole oo jestem taka stara i żebym tylko żadnego Downa nie urodziła.Takze ten
 
Dziewczyny a czy jest jakis termin do ktorego dziecko powinno sie ustawic glowa w dol?

Pytałam ostatnio o to lekarza , mówi że puki co będzie się kręcił w koło i góra i dół. A potem od ok 33 TC ustawi się i raczej nie przekręci bo nie będzie miejsca . Nie ma reguły że ustawi się główka w dół niestety, może i nóżkami ( miednicowo ) lub całkiem jak hamak tak jakby ( poprzecznie ) .
 
Mojej koleżance wisiało głową w dół, obróciło się w 36 tc pupą w dół i jeszcze w 38 tc mówili, że może się obróci główką. Donosiła chyba do ok. 41 tc (3 tygodnie z rozwarciem chodziła), zdaje się, że jednak się nie odwróciło i było cc.

Też tak myślicie że tylko przy ułożeniu główna w dół jest naturalny poród ? A miednicowo - nóżki dół lub poprzecznie to tylko cesarka ?
 
@Miao
!!!
Po czyms takim raczej kazalabym sie szanownej mamusi wypchac, wnuki by widziała moze raz do roku. Ja raczej z tych co toksycznych ludzi omijaja lukiem. @aspekt ona zawsze tak? Czy chciala przy wigilii zrobic Ci taka "przyjemnosc"?
 
reklama
Do góry