reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Ja właśnie po wizycie, moja szyjka niestety dalej się skraca, dostałam właśnie skierowanie do szpitala. Jadę się spakować... później dam wam znać co i jak. Szyjka ma 2,3 ostatnio była 2,7cm 10 dni temu

Na pewno założą Ci pessar albo szew jeszcze. Nic strasznego. Trzymaj się !
 
Życzę wszystkim dziewczynom z problemami wszystkiego dobrego, ja niestety nie pomogę. Nie wiem nic o szyjce tylko o tych pesarach jak się skraca, że pomagają.
Ja dzisiaj odebrałam wszystkie wyniki mocz, morfologia, kreatynina, toxo, cytomegalia, magnez, wapń, potas, sód. Do tego dzisiaj robiłam glukoze i też wygląda że w normie. Niektóre wyniki graniczne ale w normie.
Niestety rozjechala mi się tarczyca na 3.5 z 1. 5 z przed miesiąca ale ft4 w normie więc zwieksze lentrox.
Byłam też na doplerze żył i nie ma zakrzepicy nóg, ale jutro jeszcze badania z krwi. Jutro też jadę po te przeciwzylakowe pończochy :-(
Jedyne co to wyszedl mi przekroczony cholesterol i mam zrobić lipogram.

Wizyta w piątek, mam nadzieję że w brzuszku wszystko ok, bo od tygodnia mnie boli i jestem osłabiona.
 
Czesć dziewczyny. Rano mialam lekkie plamienia; pojechałam po 12 do szpitala z dzieckiem ok... ale.okazlao się, że pęcherz wychodzi mi do szyjki i jest rozwarcie. Lekarze mowia; ze to ciężka sytuacja szczegolnie ze to 23tc i mogę poronic. Jutro zdecydują co i jak czy zakładają szew czy to nie na sensu.... Boje się:( czy miala ktoś taki przypadek? Zakończył się pozytywnie? Na Internecie same negatywny....
Dobrze, ze pojechalas od razu sprawdzic i juz jestes pod opieką! Trzymam kciuki za Was!
 
Ja właśnie po wizycie, moja szyjka niestety dalej się skraca, dostałam właśnie skierowanie do szpitala. Jadę się spakować... później dam wam znać co i jak. Szyjka ma 2,3 ostatnio była 2,7cm 10 dni temu
Cale szczescie, ze w pore to zauwazono, teraz pewno szew i reszta ciazy na leniuszka :) trzymam kciuki!
 
@Oczekujaca123 @olka90

pewnie zaloza Wam szwy lub pessary. Prawde mowiac nie do konca wiem jaka jest roznica. Tzn wiem, ze pessar to krazek, a szew to szew, ale nie wiem kiedy i w jakich okolicznosciach sie stosuje jedno a drugie.

na pocieszenie dodam, zemoja kolezanka Ania miala zalozony szew, zdaje sie ze w 24 tc, zdjeli jej w 34czy 35, a synka donosila do 41 tc. Urodzila kolosa z waga 4500 gram.

Teraz przed amnio lezalam na sali z dziewczyna na przelomie 35/36 tc, ktora miala zalozony szew jakos po 2x tc, i sciagany na przelomie 35/36 tc wlasnie.
Zadnej akcji porodowej nie bylo po zdjeciu, powiedzieli jej lekarze, ze tu sie na nic (porod) nie zanosi.

Takze badzcie dobrej mysli dziewcsyny. Jedyny minus pewnie bedziecie. musialy lezec i sie oszczedzac
 
reklama
Do góry