reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Hej dziewczyny nie mam siły za bardzo was nadrobić, jestem sama z młodym jeszcze do jutra bo mężu w interesach wyjechał, rano pomagam na odległość mężowi w firmie a po 14 cały czas z młodym.
Młody ma teraz okres że wszędzie musi być mama, do tego jak coś się nie podoba to jeczy. A mi od tych jekow ciśnienie rośnie na 220 :)
Staram się spokojnie podchodzić do sytuacji ale też zdecydowanie pokazać gościowi gdzie jego miejsce w szeregu ;)
Do tego jestem bez auta więc na łasce rodziców jeśli chodźi o przedszkole. Dziś trening więc idziemy i wracamy pieszo ehhhh.... Musiałam się wygadac :)
Idę robić obiad tzn naleśniki z nutella bo na nic innego nie mam siły.....
 
reklama
Ja dzis w nocy miałam strasznie twardy brzuch (często tak mam). Wstawałam kilka razy siku i jak sobie posiedziałam to robił sie miękki, ale jak sie kładłam to znowu twardy. I macica też.
Mam takiego rogala do spania może ja sie do niego za bardzo przytulam i uciskam ten brzuch i on tak reaguje? Niestety bez rogala budzę sie od razu na brzuchu wiec ta opcja odpada :/ za dnia wole być w pozycji poł siedzącej wtedy mam lepszy ten brzuch niż jak leże.
Jutro mam wizyte u lekarki medicover wiec zobaczymy jak tam szyjka i co mi zaradzi.
.. nooo.. mi wczoraj pierwszy raz ztwardnial.....
 
No właśnie nijak-nie brałam. Ciąża leżąca, wiec ani szkoły rodzenia, ani położnej po porodzie, bo rodziłam w innym mieście a przepływ informacji jest jaki jest. Nikt mi po prostu o tym nie wspominał za wczasu, a wyszło na dobre :) Karmiłam i był trochę w pionie, w dzień wiadomo na rękach coś tam robiłam i nosiłam, a w nocy na mnie na śpiocha. Nie wiem czy to dobrze, czy zle wiec proszę się sugerować, ale K nigdy mi nie ulał. Nie pamietam takiej sytuacji. ‍♀️ może po prostu złote dziecko w tym temacie. Ale po rodzinie Kajta równieśnik miał refluks i tam to był sajgon. Dziecko spało na boku, na klinie, po kilka godzin noszone po karmieniu i co rusz głodny, bo wszystko się ulalo.
Aż mi się nasze przejścia przypomniały... :) Mały musiał spać na brzuszku tak ulewał.. do odbicia to i godzinę go czasem nosilismy, odbijal a i tak ulewal
 
U mnie kosz max do 5 miesięcy. Synek od 5, 5 miesiąca siedzi wiec już nie dało rady. Teraz w sobotę skończył 7 i też już próbuje przy meblach stawać. Ale jeśli chodzi o moją sytuację to teraz kosz dla mnie idealny - synek będzie miał 10, 5 miesiaca jak się córka urodzi więc wydaje mi się jeszcze za mały na swoje łóżko (mamy już ustawione takie małe "przejsciowe" z balustrada chroniąca przed upadkiem ale na tym etapie bym się bała co tam położyć spac). Jak mała będzie miała ok 5 miesięcy, synek ok 15 to myślę ze wtedy zrobimy podmianke - córka do łóżeczka a synek do swojego przejściowego łóżka :)

Ja kupuje łóżko 3 w 1 z dodatkowymi barierkami zabezpieczajacymi
 
To ja nawet indyka nie jem, nie smakuje mi jakoś ;/

O jajo zawsze [emoji23]
Spróbuj kiedys jeszcze indyka, zdrowszy od kurczaka a moze akurat tym razem trafi do Ciebie [emoji3] a moje mieso mielone okazalo sie bym indykiem [emoji23][emoji23] ale tez moze byc.

Ja to bym truskawki zjadła [emoji7]
 
Spróbuj kiedys jeszcze indyka, zdrowszy od kurczaka a moze akurat tym razem trafi do Ciebie [emoji3] a moje mieso mielone okazalo sie bym indykiem [emoji23][emoji23] ale tez moze byc.

Ja to bym truskawki zjadła [emoji7]
Ja właśnie nakupilam 6kg i dżem od rana robię... Pan w warzywniaku mi powiedział, że jeszcze tydzień - dwa maks i już truskawek nie będzie :(
 
To ja nawet indyka nie jem, nie smakuje mi jakoś ;/

O jajo zawsze
emoji23.png
Pieczona golonka z indyka faszerowana suszonymi pomidorami, bazylia i mozarella:rofl: mniam.
 
cześć dziewczyny:) forum przeglądałam bardzo często jednak dopiero teraz postanowiłam coś napisac:) na poczatku wszystkim Mamusiom bardzo gratuluję, u nas termin na 27 październik, ciąża pojawiła się niespodziewanie po 5 latach starania, na początku szok ale teraz już tylko marzę żeby zobaczyć swoje maleństwo. mam do Was pytanie, czy bylyscie już lub wybieracie się na usg polowke? I drugie czy któraś podczas ciąży ma problemy z uregulowanie tsh? U mnie niedoczynnosc od urodzenia i niestety tsh skacze jak szalone :/
Witaj,
Gratulacje,
Sporo juz bylo na polowkowych badaniach, ja mam np. Jutro, a reszta jeszcze w czerwcu ma terminy :)
Moj problem z rsh zaczal sie w 3 ciazy..teraz...
1 wynik 2.83 dostalam eythyrox 25.
Po miesiacu 2 wybik 3.03. Bralam 2 tabletki rana i wybik 0.63 ..teraz Mniejszyliamy o pół tabletki..i biore 1.5 tabletki 25. Zobaczymy co bedzie
 
reklama
Ja właśnie nakupilam 6kg i dżem od rana robię... Pan w warzywniaku mi powiedział, że jeszcze tydzień - dwa maks i już truskawek nie będzie :(
Moj ma dzisiaj kupić 10kg ale z okolicy bo ludzie z Leszna szaleją i po 10 sprzedaja za kg [emoji58][emoji58] a 20km dalej po 5zl/kg. Leszno kurde jak Warszawa, na bogato [emoji58]
 
Do góry