reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Hej dziewczyny. Doczytuje was, ale do nadrabiania mam troche. Chcialam napisac, ze przeplywy u mojej dzidzi ok. Wizyta w Warszawie kolejna za 3 tygodnie a potem co 2 lub co 1. Wykosztuje sie na pendolino, ale co sie robi dla dobrze prowadzonej ciazy. A co do macierzyńskiego na dzialanosci to smieszne pieniadze sa. Trzeba wysokie podstawy i 12 miesiecy srednia biora. Wiec jakby duzo wlozyc a potem i tak malo z tego bedzie.
Bilety kupowane z wyprzedzeniem sa tańsze, moze warto juz sobie ustalic wizyty i kupic bilety? Znioslas dobrze podroz?
 
reklama
Ufff [emoji28]
A jak jest teraz ? Trzy pełne składki i dopiero na zwolnienie czy się czepiają ?
A tego to już nie wiem :-) Wcześniej byłam prawie półtora roku na pełen etat i tylko te 2 miesiące miałam 3/4. Dziewczyny w kadrach nie mówiły mi o żadnych problemach możliwych. Nie wiem jak to odczyta ZUS, ale mam nadzieje, że nie będą mi robić problemów, jak tylko 2 miesiące będę pracować z powrotem na pełnym etacie?
 
Hej dziewczyny, tak Was czytam na temat tych pensji i sama zaczęłam się zastanawiać jak to ze mną będzie. U mnie w firmie co rok 1 lipca są przyznawane dla wszystkich podwyżki - rozumiem ze kontynuując L4 ta podwyżka mnie ominie? Jesli któraś z Was coś wie na ten temat to proszę o info.

Takie chorobowe jak masz teraz wyliczone bedziesz miala juz do konca, a potem 80% tego jak idziesz na rok macierzynskiego. Tak jak aspekt mi napisala, potem wieksza motywacja bedzie zeby wrocic do pracy ;)
 
Wiecie co, mam tą książke "W oczekiwaniu na dziecko" i tu jest napisane: "Naukowcy odkrylii, że objętość mózgu faktycznie zmniejsza się w czasie ciąży (co wyjaśnia, dlaczego nie pamiętasz czegoś o czym właśnie czytałaś w poprzednim akapicie)...Na szczęście ta sytuacja jest przejściowa i mózg wróci do swojego poprzedniego stanu kilka miesięcy po porodzie":)
Ja dodatkowo ciągle wszystko wypuszczam z rąk i się uderzam w coś, taką niezdarą się stałam :D
Nie wiem czy to normalne ale mnie nasila się skleroza mam zamiar to powiedzieć lekarzowi we wtorek. Może to to że za dużo na głowie że jednak już na l4 powinnam iść ale normalnie z dnia na dzień jest gorzej.[emoji86]Kobiety z pracy mówią że później będzie jeszcze gorzej ale nie wiem czy żartuje czy rzeczywiście tak jest macie podobne objawy? Powiedzcie że tak szczególnie te pracujące.
Ja I bez ciąży miałam zaniki...a teraz to masakra :(
Ja tak dodam, co wiem jeszcze. Podstawa jest właśnie ustalona według wypłaty z pierwszej umowy o pracę z pracodawcą. Nie wylicza się jej od nowa do momentu osiągnięcia tych pełnych 3 miesięcy bez chorobowego. Jak miną 3 miesiące, to nowa podstawa jest wyliczana jako średnia z ostatnich 12 miesięcy (chyba, że jest się zatrudnionym np. 8 miesięcy, to będzie średnia z 8 miesięcy). Koleżanka u mnie w pracy po 5 latach zorientowała się, że nie miała wyliczonej nigdy nowej podstawy, bo co chwilę chorowała (astmatyczka), a mocno awansowała i była wściekła. Podpisanie kolejnej umowy o pracę z tym samym pracodawcą też nie sprawia, że jest wyliczana nowa podstawa, ani awans tego nie sprawia. Jedynie zmiana wymiaru etatu sprawia, że jest wyliczana od nowa (czyli np. przejście z pełnego na 7/8, czy 3/4 etatu). Ja przeszłam na 3/4 etatu na 2 miesiące na początku ciąży. Teraz jestem znowu na pełnym. I mam wyliczoną nową podstawę - wynagrodzenie w momencie przejścia z 3/4 na pełen etat (oczywiście liczone od tego pełnego etatu). Nie udałoby Ci się przejść teraz na chwilę na mniejszy wymiar etatu? Nie wliczą Ci się premie, ale może podstawa z aktualnego, pełnego wynagrodzenia będzie lepsza, niż to, co masz?
No a jak ja mam umowę od 2maja i coś by się teraz stało zmuszając mnie do L4 to co wtedy jeżeli nie minęły 3m od podpisania umowy?
Zawsze do usług ! :D
Nie no wiadomo, przesada w obie strony jest szkodliwa, ale ja tam znów zamierzam najpierw zacalowac, a później uczyć mówić :D pozniej zacznie biegać i gadać tak jak mój 4latek powie idź sobie stad stara parówko. :(
Mój 4l. mówi "idź stąd stara matko"...ciekawe kto mnie tak za moimi plecami nazywa (?) Mam ochotę dać mu za ten tekst w dupsko.
 
Bilety kupowane z wyprzedzeniem sa tańsze, moze warto juz sobie ustalic wizyty i kupic bilety? Znioslas dobrze podroz?

Kupuje od razu jak wiem, kiedy termin. Niestety to jest plus minus, wiec opcja z wizyty na wizyte. Powrotne jeszcze sa ok, ale rano mam o 5 pociag i on jest pelen czesto. Bo duzo osob biznesowo wtedy jedzie No i jest obłożenie to i ceny wyzsze.
 
Ja I bez ciąży miałam zaniki...a teraz to masakra :(No a jak ja mam umowę od 2maja i coś by się teraz stało zmuszając mnie do L4 to co wtedy jeżeli nie minęły 3m od podpisania umowy? Mój 4l. mówi "idź stąd stara matko"...ciekawe kto mnie tak za moimi plecami nazywa (?) Mam ochotę dać mu za ten tekst w dupsko.

To zalezy od twojego pracodawcy czy przedłuży ci umowe i do kiedy.
 
No a jak ja mam umowę od 2maja i coś by się teraz stało zmuszając mnie do L4 to co wtedy jeżeli nie minęły 3m od podpisania umowy?

Podstawa powinna być wyliczoną od wynagrodzenia jakie masz na umowie o pracę, z tego co się orientuję. Te trzy miesiące jakby były już pełne, to wtedy wyliczą średnią z tych paru miesięcy.
 
Tez mi sie wydaje ze powinno się normalnie mówić jak do normalnego człowieka tylko ze malutkiego. A nie jak do jaskiniowca. Nawet nasza Pani psycholog na psychologii rozwojowej zwróciła na to uwagę na wykładach.
Od samego początku mowilam i rozmawiałam z moja córcia. Opowiadałam jej co widzę za oknem co teraz będziemy robić i takie tam.
 
reklama
Do góry