reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

A co w wypadku, kiedy tuż przed ciążą zmieniłam wymiar czasu pracy z 1/2 etatu na pełen etat ? Oczywiście zwiększyło się także wynagrodzenie. Nie ma 12 miesięcy zatrudnienia w tej samej firmie.
Będą liczyć z tej kwoty pełno etatowej, czy jakąś średnią wyliczą ?
Dopóki studiowałam, byłam na 1/2 etatu, skończyłam studia i zwiększono mi etat i zakres obowiązków. Na l4 nie jestem, pracuje zdalnie z domu.
 
reklama
A co w wypadku, kiedy tuż przed ciążą zmieniłam wymiar czasu pracy z 1/2 etatu na pełen etat ? Oczywiście zwiększyło się także wynagrodzenie. Nie ma 12 miesięcy zatrudnienia w tej samej firmie.
Będą liczyć z tej kwoty pełno etatowej, czy jakąś średnią wyliczą ?
Dopóki studiowałam, byłam na 1/2 etatu, skończyłam studia i zwiększono mi etat i zakres obowiązków. Na l4 nie jestem, pracuje zdalnie z domu.
Będzie brane pod uwagę tylko wynagrodzenie z pełnego etatu. Przechodząc na 3/4 i potem na pełen dopytywałam się u mnie w kadrach i otrzymałam odpowiedź, że na 100% tak jest.

O działalności nic nie wiem niestety :-(
 
Będzie brane pod uwagę tylko wynagrodzenie z pełnego etatu. Przechodząc na 3/4 i potem na pełen dopytywałam się u mnie w kadrach i otrzymałam odpowiedź, że na 100% tak jest.

O działalności nic nie wiem niestety :-(

Ufff [emoji28]
A jak jest teraz ? Trzy pełne składki i dopiero na zwolnienie czy się czepiają ?
 
Dokładnie. Choxiaz na mnie się jedna ciotka śmiertelnie obraziła jak zwróciłam jej kiedyś uwagę, jak szczebiotala do córki głosem podwyższonym do granicy decybeli 'a cio to tu takie słodzi ti-ti palusie malusie' [emoji23]
Moja tesciowa tak [emoji23] "a kto to do babci psisiedł? Idolek malutki, śłodziutki, glubasiek naś" [emoji23][emoji23][emoji85]
 
Hej dziewczyny. Doczytuje was, ale do nadrabiania mam troche. Chcialam napisac, ze przeplywy u mojej dzidzi ok. Wizyta w Warszawie kolejna za 3 tygodnie a potem co 2 lub co 1. Wykosztuje sie na pendolino, ale co sie robi dla dobrze prowadzonej ciazy. A co do macierzyńskiego na dzialanosci to smieszne pieniadze sa. Trzeba wysokie podstawy i 12 miesiecy srednia biora. Wiec jakby duzo wlozyc a potem i tak malo z tego bedzie.
 
Mialam to s
Insuliny na pewno nie będę brać, mam nadzieję że pilnowanie diety wystarczy. Na początku ciąży jak miałam badaną glukozę na czczo to wyszedł mi wynik 96... Poprzednia lekarka nic na to nie powiedziała, zmieniłam lekarza i ta nowa stwierdziła że teraz robimy krzywą. W pierwszej ciąży miałam podejrzenie cukrzycy, ale po powtórzeniu badania zalecono tylko dietę i mierzyłam cukier.
@Kocurek W sumie to przytyłam puki co kilogram, a słodyczami tez się znowu jakoś specjalnie nie obiadam, tylko owoce pochlaniam w ogromnych ilościach ;)[/QUOTE

Mialam to samo wynik na czczo 95 moj lekarz wyslal mnie do szpitala na sprawdzenie glukozy i wyniki wyszlo ok ale mam trzymac diete i mierzyc cukier. Dostalam glukometr do domu
 
Hej dziewczyny. Doczytuje was, ale do nadrabiania mam troche. Chcialam napisac, ze przeplywy u mojej dzidzi ok. Wizyta w Warszawie kolejna za 3 tygodnie a potem co 2 lub co 1. Wykosztuje sie na pendolino, ale co sie robi dla dobrze prowadzonej ciazy. A co do macierzyńskiego na dzialanosci to smieszne pieniadze sa. Trzeba wysokie podstawy i 12 miesiecy srednia biora. Wiec jakby duzo wlozyc a potem i tak malo z tego bedzie.
Na szczęście od zeszłego września już o tym pomyślałam i podstawę mam wysoka teraz jeszcze podniosła ciekawa jestem mega ile mi Państwo nawali za tyle lat płacenia piepszonego zus......
 
Hej dziewczyny, tak Was czytam na temat tych pensji i sama zaczęłam się zastanawiać jak to ze mną będzie. U mnie w firmie co rok 1 lipca są przyznawane dla wszystkich podwyżki - rozumiem ze kontynuując L4 ta podwyżka mnie ominie? Jesli któraś z Was coś wie na ten temat to proszę o info.
 
A odnośnie testów na HIV- u mnie tez odbiór byl tylko do rak własnych. Miałam straszna sytuacje kiedyś po oddawaniu krwi- dostałam ze stacji krwiodawstwa list polecony ze mam niezwłocznie zgłosić się do nich - byłam przerażona, ze HIV, żółtaczka czy jakieś inne g***o a okazało się ze po prostu miałam jakaś infekcje i jakis jeden wynik zle wyszedł- oni tam wszystko bardzo dokładnie sprawdzają, czujne testy robią . Powtórzyłam badania po pol roku i było Ok. Ale strachu było duzo
 
reklama
Hej dziewczyny, tak Was czytam na temat tych pensji i sama zaczęłam się zastanawiać jak to ze mną będzie. U mnie w firmie co rok 1 lipca są przyznawane dla wszystkich podwyżki - rozumiem ze kontynuując L4 ta podwyżka mnie ominie? Jesli któraś z Was coś wie na ten temat to proszę o info.
Sama podwyzka w dokumentach kadrowych to kwestia decyzji pracodawcy, ale niestety nie wplynie ona na Twoj zasilek.
 
Do góry