reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Reguła Neglego
Data ostatniej miesiączki +7 dni - 3 miesiące i wychodzi termin porodu.
Np 14.01 + 7 dni - 3 miesiące = 21.10

Możecie mieć różne terminy bo cykle są rożnej długości, może ktoś wam ten termin już z usg podawał.
 
reklama
@Ljanka A jak Twój brzuch?
Dziś jest ok. Ale wczoraj, aż się przestraszyłam. Naprawdę nie wiem do czego porównać to uczucie. Po nospie przeszło. wieczorem jeszcze pobolewal mnie prawy janik. Czuje ruchy małej, choć zdaje mi się że słabiej niż wcześniej, ale na tym etapie to chyba jeszcze normalne, że te ruchy nie są regularne i o różnym natężeniu wiec stram się nie panikować. Dzięki za troskę :)
 
Cześć dziewczyny! Wczoraj miałam robiona krzywą cukrową i dzis już sprawdziłam wyniki... Na czczo 81, po 1 h 157 a po 2 142. Moja ginekolog dała komentarz że powinnam skonsultować się z diabetologiem. Umówiłam się na poniedziałek, ale tak się zastanawiam czy to rzeczywiście cukrzyca ciążowa? Oczywiście przejrzałam Internet i niby jak po godzinie jest powyżej 180 to wtedy jest zły wynik... Macie jakieś doświadczenie w tym temacie?
Na czczo masz bardzo ładny. Po 1h i 2h powinno być poniżej 140. Ty masz tak na granicy. I teraz wszystko zależy od tego na jakiego diabetologa trafisz, jedni zalecają dietę (najważniejsza jest regularność posiłków i nie podjadanie), drudzy każą kupić glukometr i mierzyc cukier po kazdym posiłku, trzeci dają insulinę. Trzymam kciuki aby trafił ci sie rozsądny ;)!
A czemu juz robiłaś z obciążeniem. Mialas kiedys zly wynik na czczo?
 
reklama
Do góry