reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Dziewczynki,które mają dzieci albo chociaz pojęcie...doradźcie...bo co jakis czas kupuję rzeczy z wyprawki żeby później miliona nie wydac :D
-termometr..jaki najlepszy ?
-ile kocyków i jakie(z czego)?
-co myslicie o muslinie bambusowym? warto?i w jakiej ilości ew tego miec
-pieluchy tetrowe i flanelowe...ile czego?
-gdzie najlepiej kupic bodziaki te kopertowe(bo one na poczatek chyba najlepsze?) bo f&f itp nie widziałam
- co wziąc do szpitala (co kupic) żeby mały nie leżał taki maluski,nieokryty i żebym sie nie bała go wziąc na ręce
-co kupuje się do wózka?

Dziękuję :D
 
Dziewczynki,które mają dzieci albo chociaz pojęcie...doradźcie...bo co jakis czas kupuję rzeczy z wyprawki żeby później miliona nie wydac :D
-termometr..jaki najlepszy ?
-ile kocyków i jakie(z czego)?
-co myslicie o muslinie bambusowym? warto?i w jakiej ilości ew tego miec
-pieluchy tetrowe i flanelowe...ile czego?
-gdzie najlepiej kupic bodziaki te kopertowe(bo one na poczatek chyba najlepsze?) bo f&f itp nie widziałam
- co wziąc do szpitala (co kupic) żeby mały nie leżał taki maluski,nieokryty i żebym sie nie bała go wziąc na ręce
-co kupuje się do wózka?

Dziękuję :D
Kocyki jeden do wózka lub spiworek, w domu jeden średniej grubości ewentualnie spiworek. Zależy czy chcesz kupować śpiworki czy nie.
Bambus najlepiej sprawdza się w gorące dni ale otulacz możesz mieć chociaż jeden bo może bobas będzie lubił spowijanie.
Tetry z 10 sztuk to tak na pewno, flanel duże mam 5 sztuk i ogólnie wolałam nimi się posługiwać
Body kopertowe kupowalambw h&m Ale one się trochę rozciągają więc na dłużej starczyly [emoji23]
Do szpitala biorę 3 body kopertowe z dł rekawem i 2 pary polspiochow. A trzymać możesz w kocyku lub w rożku. Ja trzymałam w kocyku który potem wypralam.
Teraz urodziłam latem więc miałam tylko kocyk i flanele pod głową Ale teraz chce spiworek dla takiego maleństwa. A do samochodu mam na 62 rozmiar kombinezon bo ktoś nie trafił z rozmiarem dla synka. W kolorze niebieskim z kotkiem no cóż będzie pasował :)
 
Ostatnia edycja:
Dziewczynki,które mają dzieci albo chociaz pojęcie...doradźcie...bo co jakis czas kupuję rzeczy z wyprawki żeby później miliona nie wydac :D
-termometr..jaki najlepszy ?
-ile kocyków i jakie(z czego)?
-co myslicie o muslinie bambusowym? warto?i w jakiej ilości ew tego miec
-pieluchy tetrowe i flanelowe...ile czego?
-gdzie najlepiej kupic bodziaki te kopertowe(bo one na poczatek chyba najlepsze?) bo f&f itp nie widziałam
- co wziąc do szpitala (co kupic) żeby mały nie leżał taki maluski,nieokryty i żebym sie nie bała go wziąc na ręce
-co kupuje się do wózka?

Dziękuję :D
Termometr mam omrona taki do ucha - nie jestem za bardzo zadowolona. Nie wiem czy to specyfika akurat tego (wcześniej mialam inny tej samej firmy), czy te elektryczne tak maja, ale ciagle inaczej mierzy, np. w jednym uchu 37,5, a w drugim 38,3. Jak Jas był malutki to najlepiej sprawdzał się zwykly rteciowy albo elektryczny, ale taki pod pache. Wkladalam mu w pupę i pomiar był zawsze taki sam.
Miałam dwa kocyki. Jeden z mikrofibry, drugi cieńszy (z flaneli takiej grubszej???). Ten z mikrofibry jest dobry nadal, syn go ciągle ciąga po domu:)
Tetrowek mialam 20 i 3 flanelowe. Wystarczyło mi.
Co do muslinu bambusowego sie nie wypowiem(musze spr co to ;))
Bodziaki kopertowe kupowalam gdzieś na allegro, ale przyznam, że jakoś mi bylo niewygodnie ich używać, wolałam tradycyjne.
Do szpitala wzięłam kocyk, rozka nie. W sumie wtedy był upał, bralam Jasia tylko w ubrankach.
Do wozka wkladalam cienki kocyk i nic wiecej. No ale to bylo lato:)
To tyle z moich doświadczeń:)
 
Dziewczynki,które mają dzieci albo chociaz pojęcie...doradźcie...bo co jakis czas kupuję rzeczy z wyprawki żeby później miliona nie wydac :D
-termometr..jaki najlepszy ?
-ile kocyków i jakie(z czego)?
-co myslicie o muslinie bambusowym? warto?i w jakiej ilości ew tego miec
-pieluchy tetrowe i flanelowe...ile czego?
-gdzie najlepiej kupic bodziaki te kopertowe(bo one na poczatek chyba najlepsze?) bo f&f itp nie widziałam
- co wziąc do szpitala (co kupic) żeby mały nie leżał taki maluski,nieokryty i żebym sie nie bała go wziąc na ręce
-co kupuje się do wózka?

Dziękuję :D
-Termometr mam taki bezdotykowy który mierzy temp z odległości,
-kocyki mam różne polarowe, minky, bawełniane, dziergane na szydełku, nie zastanawiałam się za bardzo nad ich składem bo jak syn był malutki to i tak zanim go położyłam na czymkolwiek to rozkładalam czystą pieluche tetrowa,
- Body polecam z c&a
- Jak ja byłam w szpitalu to ubieralam młodego w ubranka szpitalne, zawijalam w cienki rożek też szpitalny i przewiazywalam wstążka żeby mi było lepiej trzymać,
- Do wózka miałam prześcieradło, i kocyk, a zimą spiworek i kocyk.
- Pieluchy tetrowe 20 służyły do wszystkiego, flanelowe 6 służyły na początku jako ręcznik, kocyk
- Poczytałam trochę o bambusowych pieluszkach, ni i jak przeczytałam że to wiskoza bambuaowa do produkcji której używa się mnóstwo chemii to mój entuzjazm trochę zmalał, ale ponoć przyjemne w dotyku jest
 
reklama
Czyli tak:
- termometr taki bezdotykowy(na podczerwien chyba) może być? Bo widzę czasem gdzieś na allegro,ale nie wiem czy to wiarygodne jest
-śpiworek do wózka mam na dwór,a w domu na poczatku nie wiem czy warto używać przez kilka pierwszych tygodni czy nie lepiej spowijac własnie.... otulacz mi dziś przyjdzie w paczce o mamy,od której odkupiłam kilka ciuszków,tylko sprawdzic musze jak się tym mota :D
- kocyki kupie w takim razie dwa: jeden w domu żeby nakryc maluszka w chłodniejsze dni,a drugi taki na powietrze czy do auta może....
-tego szpitala to i tak sie boje,że mały nie będzie miał wystaczająco sztywno pod główką,ale jak mówicie że kocyk starczy(i na to pewnie pieluszka) to tak uczynie

jak cos źle kombinuje to poprawcie mnie :D
 
Do góry