reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

To wada ukladu moczowego u chłopców - ogólnie mówiąc. Ale jakieś dokumentacje, czy coś na temat tego, że to duphaston jest przyczyna???? Wypada takie stwierdzenia czymś poprzeć, a nie straszyć.... jest tu jednak sporo dziewczyn, które biorą duphaston.

Ulotka :
„ być może istnieje zwiększone ryzyko spodziectwa u dzieci, których matki przyjmowały pewne progestageny. Jednakże to zwiększenie ryzyka nie zostało jednoznacznie potwierdzone. Dotychczas brak jest dowodów ze stosowanie dydrogesteronu w czasie ciąży jest szkodliwe. „

Jednak wole dziecko ze spodziectwem niż poronic ciąże z powodu niewydolnego łożyska :)
Po co to tak straszyć ?
A witaminy z wszelkich suplementów są wchłanialne chyba nawet niespełna w połowie, wiec trzeba by łykać po 5 tabletek dziennie, żeby komukolwiek zaszkodzić.
 
reklama
Mi się na przykład zrobił zajad i to podobno od braku witaminy z grupy B.
Kupiłam sobie Vitaminum compositum B.
Czyli wszystkie z grupy B. Właśnie również dla ciężarnych i biorę 3 razy dziennie.
Zajad zniknął.
Dobrze się odzywiam Ale widocznie Maluszek potrzebuje więcej...
Na zajady to głównie brak witaminy B2 ;)
Ja bym reszty w to nie mieszala jak nie masz innych problemów.
 
@Ka30sia

Nie mam zamiaru nikogo starszyc.Po prostu każdy lek może powodować skutki uboczne.W pierwszej ciąży brałam luteinę, ale że wzgledu na silne migrey odstawiłam.Pozniej brałam Dhupaston właśnie jakiś czas.Z tego co pamiętam ta informacja była w ulotce leku, potwierdził ja ginekolog.
 
Ulotka :
„ być może istnieje zwiększone ryzyko spodziectwa u dzieci, których matki przyjmowały pewne progestageny. Jednakże to zwiększenie ryzyka nie zostało jednoznacznie potwierdzone. Dotychczas brak jest dowodów ze stosowanie dydrogesteronu w czasie ciąży jest szkodliwe. „

Jednak wole dziecko ze spodziectwem niż poronic ciąże z powodu niewydolnego łożyska :)
Po co to tak straszyć ?
A witaminy z wszelkich suplementów są wchłanialne chyba nawet niespełna w połowie, wiec trzeba by łykać po 5 tabletek dziennie, żeby komukolwiek zaszkodzić.
Jestem tego samego zdania. I dzięki za fragment z ulotki, o to właśnie mi chodziło, żeby popierać tego typu wypowiedzi jakimis wynikami badań itp.
Ogólnie uważam, że biorąc pod uwagę to, co przeszły niektóre dziewczyny w związku z nieudanymi ciazami, nie warto pisać niektórych rzeczy...typu: te leki szkodzą, tego nie brać, a mój lekarz powiedział, że to. Każda z nas ma swojego ginekologa, któremu ufa (a jak nie, to go zmienia) i postepuje wg jego zaleceń. I tyle. Moim zdaniem tematy dotyczące leków powinny być konsultowane tylko z lekarzami, a nie na forum. Zaznaczam, że to moje zdanie:) bo inaczej to się tylko można mocniej zestresowac.
 
@Ka30sia

Nie mam zamiaru nikogo starszyc.Po prostu każdy lek może powodować skutki uboczne.W pierwszej ciąży brałam luteinę, ale że wzgledu na silne migrey odstawiłam.Pozniej brałam Dhupaston właśnie jakiś czas.Z tego co pamiętam ta informacja była w ulotce leku, potwierdził ja ginekolog.
Ok, już przeczytałam ten fragment z ulotki. Wiadomo, że każdy lek ma skutki uboczne. Też bym najchętniej wszystko odstawila. Nie chciałam Cię w żaden sposób urazić.
 
Wszystko ma skutki uboczne, tez bym wolała nic nie brać i utrzymywać ciąże na marchewce z ogródka i soku z buraków.
Po duphastonie mam twarz jak nastolatka wypryszczoną, nospa i magnez, bo skurcze w 17 tygodniu to trochę za wcześnie :) także zazdraszczam jak ktoś nie musi nic brać [emoji1362]
 
reklama
Do góry