reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Dziewczyny a jak się macie do akcji którą zapoczątkowała mama ginekolog odnośnie 'Narodowego Wietrzenia'? Ja osobiście od zawsze do spania unikalam zakładania bielizny bo mi po prostu zawsze było niewygodnie. Może dlatego nigdy nigdy nie miałam żadnych infekcji okolic intymnych (raz zapalenie pęcherza). Od kiedy spotykam się z moim T. jego też tego nauczyłam i mówi że mu lepiej po jajkach bez tych majtek i śpi nago. A wy jak się do tego odnosicie?
Ja to Ci tak szczerze napiszę,że my z moim starym to na waleta śpimy :-p tak nam najlepiej zawsze było,a i jakos tak intymniej :D
 
Powiedz, dostaniesz termin w ciągu 7 dni i muszą zrobić badania dna oka i pomiar ciśnienia aby stwierdzić czy nie ma zmian na siatkówce i wskazań do Cc


Wlasnie sobie uswiadomilam, ze gin kazal mi zaliczyc wizyte u okulisty a skierowania nie dal, wiec podejde do rodzinnego, nosze okulary wiec skierowanie zawsze daja mi w okienku, ale tez powinnam powiedziec ze jestem w ciazy? Z ta wizyta mi sie nie spieszy w sumie ;p
 
Dziewczyny a jak się macie do akcji którą zapoczątkowała mama ginekolog odnośnie 'Narodowego Wietrzenia'? Ja osobiście od zawsze do spania unikalam zakładania bielizny bo mi po prostu zawsze było niewygodnie. Może dlatego nigdy nigdy nie miałam żadnych infekcji okolic intymnych (raz zapalenie pęcherza). Od kiedy spotykam się z moim T. jego też tego nauczyłam i mówi że mu lepiej po jajkach bez tych majtek i śpi nago. A wy jak się do tego odnosicie?

To jest jakiś hit dla mnie. Od zawsze (sic!) spałam w majtkach. Na dzień wkładka i heja. I upławy non stop. Nie chodziłam z tym do gina bo uznawałam za normalne. Cudem jakoś infekcji tez nie za wiele, ale się zdążały. I teraz w ciąży ciagle pytanie skąd te upławy i biocenoza zrobiona i mocz i posiewy wszystko gin rozkładał ręce, ze taka uroda.
Nigdy nie wpadłabym na to ze to on ciągłego noszenia majtek. Zdjęłam zaraz jak zaczęła o tym mówić na instastory i tak pierwsze trzy noce i serio czuje różnice. Zmniejszyło się wszystko jeśli nie powiedzieć ze w ogóle ustało :)
 
Dziewczyny a jak się macie do akcji którą zapoczątkowała mama ginekolog odnośnie 'Narodowego Wietrzenia'? Ja osobiście od zawsze do spania unikalam zakładania bielizny bo mi po prostu zawsze było niewygodnie. Może dlatego nigdy nigdy nie miałam żadnych infekcji okolic intymnych (raz zapalenie pęcherza). Od kiedy spotykam się z moim T. jego też tego nauczyłam i mówi że mu lepiej po jajkach bez tych majtek i śpi nago. A wy jak się do tego odnosicie?
Ja tam tez lubie bez bielizny, moj nie bo mowi ze wszystko mu sie tam "plącze" [emoji3]
 
Ja to Ci tak szczerze napiszę,że my z moim starym to na waleta śpimy :-p tak nam najlepiej zawsze było,a i jakos tak intymniej :D
No my właśnie też na waleta. Ale od kiedy biegam piętnaście razy w nocy na siku to zaopatrzylam się w koszule, która i tak gdzieś nad cyckami się zwija. Gdyby nie tesciowie którzy mają pokój na tym samym piętrze to bym z gołym tylkiem do toalety biegala, ale głupio mi tak przed teściem...
 
Ale o płynie piszesz? O Lactacyd chodzi? Jeśli tak, to większość z tej serii odkładam z obrzydzeniem na półkę, bo u mnie płyny z SLS koszmarnie wysuszają skórę, a w miejscach intymnych to już była masakra z wiecznym swędzeniem i infekcjami. Tylko pojedyncze płyny z tej serii byłabym skłonna sobie kupić (jasnobłękitny - Plus chyba się zwie).

Ja przez długi czas używałam Pharmaceris M Lacti-intima (dla kobiet w ciąży i karmiących), ale musiałam zamawiać przez internet, drogi był i w sumie Sroka miała o nim średnie zdanie, więc przerzuciłam się na taniochę z Biedry lub z Rossmana:
Link do: Intimea, Emulsja hypoalergiczna do higieny intymnej | Sroka o....
Z Facelle mam teraz inny, z pompką i jest OK Link do: Kosmetyczny piątek: Facelle Intim: Płyn do higieny intymnej | Sroka o....
Oba powyższe czasami mnie szczypią podczas mycia, ale wybaczam im za tę cenę.

Link do: Analiza: Płyny do higieny intymnej | Sroka o....

Dziewczyny a jak się macie do akcji którą zapoczątkowała mama ginekolog odnośnie 'Narodowego Wietrzenia'? Ja osobiście od zawsze do spania unikalam zakładania bielizny bo mi po prostu zawsze było niewygodnie.
Ja całe życie śpię głównie w piżamach i problem zaczął się kilka lat temu jak mi się wszystkie stare polskie zniszczyły. 80% piżam, które teraz na siebie nakładam, jest beznadziejna, bo krok jest wysoki po prostu czuję, że mi szew wchodzi pupę, czego po prostu nienawidzę i co wydaje mi się mega niehigieniczne. Już się wycwaniłam i proszę o piżamę jako prezent pod choinkę - a nuż ktoś kupi fajną, ofiarodawca zadowolony, że mu podpowiedziałam. Staram się często prać piżamy (suszarka ułatwia zadanie), ale różnie czasem wychodzi. Na ciążę mam koszule nocne, których strasznie nie lubię (podwijają mi się i marznę). Teraz to od 2 miesięcy nie rozstaję z podpaskam i majtkami także nad akcją wietrzenia mogę tylko zapłakać ;)
 
No my właśnie też na waleta. Ale od kiedy biegam piętnaście razy w nocy na siku to zaopatrzylam się w koszule, która i tak gdzieś nad cyckami się zwija. Gdyby nie tesciowie którzy mają pokój na tym samym piętrze to bym z gołym tylkiem do toalety biegala, ale głupio mi tak przed teściem...
No ja też koszulę zakładam,ale tak na szybko jak juz mam lecieć do toalety,a tak to bez...

Kurcze,piszecie o tych skierowaniach i ja tez mam do neurologa,ale mi rodzinna nie dopisała,że ciąża,tylko,że omdlenia:oo2: a w neurologicznej jest taka głupia baba i znowu bedę miała z nią spine:realmad:

A i dzieki bardzo za podpowiedzi dot wysyłki wózka i chyba sie na niego zdecydujemy :) jeszcze sie tatuś do końca musi zdecydować i będzie nasz :D
 
Najbardziej bawi mnie, że jak Mama Ginekolog pisze, to wszyscy podchwytują, a temat ja już znam od kilkunastu lat. O wietrzeniu to pierwszy raz słyszałam od księdza jako nastolatka (jakieś gadki o chodzeniu w długich spódnicach i bez majtek jako połączenie skromności i prozdrowotności), potem na naukach przedmałżeńskich (to samo), no i kilka lat temu Chazan gadał publicznie o majtkach jako przyczynie niepłodności. Jak oni się wypowiadali, to odbierane to było jako uprzedmiotowienie kobiety, zboczenie, wariactwo i w ogóle ;)
 
reklama
Dziewczyny czego używacie do higieny intymnej? Miałam lactovaginal, ale skoro się taka grzybica przyplatala, to nie wiem, czy powinnam na coś zmienić?
Facelle z rossamana z rozowa nakretka, wczesniej uzywalam ziaji i mialam czesto grzybice, ale nie do konca wiem czy grzybica to wina plynu do mycia ;p
Dziewczyny a jak się macie do akcji którą zapoczątkowała mama ginekolog odnośnie 'Narodowego Wietrzenia'? Ja osobiście od zawsze do spania unikalam zakładania bielizny bo mi po prostu zawsze było niewygodnie. Może dlatego nigdy nigdy nie miałam żadnych infekcji okolic intymnych (raz zapalenie pęcherza). Od kiedy spotykam się z moim T. jego też tego nauczyłam i mówi że mu lepiej po jajkach bez tych majtek i śpi nago. A wy jak się do tego odnosicie?
Ja od zawsze, od dziecka spalam bez majtek i jak dostalam pierwsza miesiaczke to sie zapytalam zdziwiona mamy czy teraz musze w majtkach spac [emoji14] od dziecka bylam nauczona bez majtek spac :)
Ja to Ci tak szczerze napiszę,że my z moim starym to na waleta śpimy :-p tak nam najlepiej zawsze było,a i jakos tak intymniej :D
Ja tez bym najchetniej spala na waleta :D ale jak mi dziecko w nocy albo nad ranem przychodzi do sypialni to nie mamy intymnosci [emoji14]
 
Do góry