reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

U mnie nawet nie chcialam zeby sie wtracal bo wolałam przejac kontrole[emoji12] jedynie wozek obgadalismy na czym na zalezy i czego szukamy bo to najwiekszy wydatek i on szukal i ja, i konfrontowalismy i omawialismy co i jak ale np foteliki samochodowe to jego dzialka, a kocyki i tego typu prepiteta moje. Drozsze rzeczy za kilka stów jak bujak czy mata tez wspolnie przegadywalismy ale to ja znajdowałam i mu „prezentowalam” co i jak [emoji38]
Mialam obsesje... spedzilam godziny na forach, youtube i stronkach szukajac opinii [emoji16]
Może i ja powinnam tak do tego podejść bo on nigdy czasu nie ma poszukac ;-)
Jutro napisze wiecej o tym foteliku. Moze w watku wozkowym, zeby sie nie zgubilo? Polecam wrzucanie nazw fotelikow (a takze wozkow i innych wiekszych akcesoriow) do youtuba - ludzie prezentuja w realu (czasem gledza, wiec przewijam do momentow, w ktorych cos pokazuja).
No właśnie! Bo tutaj to zginie,a tak to w każdej chwili będzie można przeskoczyć,podejrzeć i się doedukowac:)
 
reklama
Ooo...jak miło Udanego wypoczynku :)
Mieszkam 7km od Nałęczowa ale w długie weekendy go omijam [emoji14]
Mam teściów w Rykach i mamy plan z młodym do Trojanowa do Parku rozrywki I farmy iluzji podjechać bo od nich blisko.
Naprawdę malownicze miejsce! Można odpocząć, jest gdzie pochodzić. A powietrze magia!! ;)
 
Właśnie już w dwóch sklepach facet powiedział że 100zl to opłata za mierzenie poza sklepem a 40zl ale przy jakiś beznadziejnych fotelikach. Trochę słabo. I że 100zl zwracają tylko okaże się że fotelik nie pasuje a nie ze zrezygnuje z zakupu.

Właśnie zastanawiam się nad maxi cosi ale wydają mi takie wąskie, że wydaje mi się że jak ubiore dziecku coś cieplejszego to go będzie gniesc z boku.

Z mierzeniem tak. Ale z opłatą nie. My musieliśmy iść na duży kompromis pomiędzy: pasowaniem dziecka (wtedy jakoś 2,5-letniego), pasowaniem do auta a wygodą. I ostatecznie nie kupiliśmy fotela w sklepie, w którym pan nam mierzył, bo powiedział, że nie może żadnego z czystym sumieniem nam dobrać. Myślę, że mąż spytał, czy jesteśmy coś dłużni za poradę, ale na pewno nic nie zapłaciliśmy. Teraz też chcę jechać do punktu, w którym wkładają foteliki do samochodu, ale nie wiem czy będą chcieli opłatę dodatkową. Fotelików 0-13 kg nie dopasowywałam, chociaż słyszałam, że w niektórych autach nawet super fotelik łatwo zamontować tak, że nie będzie bezpieczny. Trochę jestem sceptyczna względem dopasowywania fotelików 0-13, bo je się zwykle jednak wyciąga i co z tego, że facet w sklepie zamontuje go hiper poprawnie, jak potem rodzice tego nie powtórzą? Ale pewnie lepiej się skonsultować z profesjonalistą. A macie ISOFIXy w obu autach?


Jeśli chcesz jako nosidełko poza samochodem, to ja całym sercem polecam rozkładany albo przynajmniej jakiś wypłaszczony, bo w tych zwykłych to nawet z wkładką redukcyjną takiemu kilkutygodniowemu brzdącowi jest głęboko. Tyłem do kierunku jazdy jest każdy fotelik grupy 0 czyli każde "nosidełko" - tu nie masz problemu z wyborem i producenci tego nie piszą jawnie. Nie wiem, o którym bebetto piszesz? Oni mają jakiś swój fotelik do kompletu 3w1? Ja u nich znalazłam coś takiego o adapterach, tam jest dużo przyzwoitych fotelików wymienionych:
https://bebetto.eu/uploads/files/manuals/Foteliki_Dopasowanie.pdf
 
Też tak radzę. Ja od początku ciąży mocno zweryfikowalam znajomości, niektóre bardzo rozczarowały, niestety. Przykre to ale takie jest życie. A co do koleżanek lub przyjaciółek-tego określenia wogole nie używam jest dla mnie abstrakcyjne, to już dawno zachowuje duży dystans. Z ludźmi tak bywa że są jak jest dobrze i pasujesz do ich obecnego życia, jak się coś zmienia albo masz lepiej niż oni, to już robi się problem. Oczywiście nie wszyscy, ale z przykrością stwierdzam że to domena kobiet.

Dziękuję kochana. Lepiej mi, po Twoim wpisie też się uspokoiłam. Staram się odcinać od toksycznych ludzi, ale czasem takie wybicie noża w plecy z zaskoczenia jest bardzo bolesne. Ttm barzdziej, że dawno ruszyła dalej bez tamtej relacji, choć długo nie mogłam zrozumieć jak można zaprzepascic tyle lat 'przyjaźni' dla faceta, którego zna się kilka tygodni. Masz rację, nic z tym nie będę robić. To jej problem, że nie potrafi odpuścić i jest toksyczna.
 
Też tak radzę. Ja od początku ciąży mocno zweryfikowalam znajomości, niektóre bardzo rozczarowały, niestety. Przykre to ale takie jest życie. A co do koleżanek lub przyjaciółek-tego określenia wogole nie używam jest dla mnie abstrakcyjne, to już dawno zachowuje duży dystans. Z ludźmi tak bywa że są jak jest dobrze i pasujesz do ich obecnego życia, jak się coś zmienia albo masz lepiej niż oni, to już robi się problem. Oczywiście nie wszyscy, ale z przykrością stwierdzam że to domena kobiet.
Ja zawsze miałam więcej kumpli niż koleżanek, nie potrafiłam dogadać się z kobietami. Ona była chyba jedyna, która dogadywalysmy się na prawdę super przez wiele lat. No ale jak widać do czasu...
 
Dziewczyny a czy któraś myslala o łożeczku chicoo next2me?
Ono ma funkcję dostawki do łóżka , reguluje się wysokość .
Ale mnie zastanawia a raczej martwi że z każdej strony jest zabudowane materiałem .

Na różnych forach pisze żeby łóżeczko to zwykle szczebelkowe dla niemowląt nie zastawiać nie otulać żeby dziecko miało dostęp do tlenu i było przewiewne .

A Wy co mówicie? Też nie jest takie ok 700 Zł kosztuje. Które lepsze szczebelkowe czy to Chicco ?


Link do: Łóżeczko dostawne Chicco Next2Me Dream
 
reklama
Dziewczyny a czy któraś myslala o łożeczku chicoo next2me?
Ono ma funkcję dostawki do łóżka , reguluje się wysokość .
Ale mnie zastanawia a raczej martwi że z każdej strony jest zabudowane materiałem .

Na różnych forach pisze żeby łóżeczko to zwykle szczebelkowe dla niemowląt nie zastawiać nie otulać żeby dziecko miało dostęp do tlenu i było przewiewne .

A Wy co mówicie? Też nie jest takie ok 700 Zł kosztuje. Które lepsze szczebelkowe czy to Chicco ?


Link do: Łóżeczko dostawne Chicco Next2Me Dream
Ja tez bede miala niemowlaka przez pierwsze kilka miesięcy obok w lozku u nas w sypialni....i kupuje sama barierke szczebelkowa na nasze łóżko za 80 zl..a potem barierke przeloze na łóżko dziecka... :)
 
Do góry