reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Dla każdego dzidzia jest teraz najważniejsza to se maluje włosy czy robi ktoś paznokcie nie znaczy ze mu szkodzi - bo nie szkodzi ;)
To każdego i indywidualny wybór czy ma zamiar dbać o siebie jak dotychczas czy zaprzestać różnych zabiegów ale broń Boże nie uważam żeby osoba robiąca włosy czy paznokcie podchodziła do sprawy na zasadzie ze dzidzia nie jest ważna ....

Nie wyobrazam sobie przestać robić paznokcie i Farbować włosy. To ze jesteśmy w ciąży nie znaczy ze mamy zdziadzieć i nie czuć się pięknie ;)
Oczywiście, tak jak piszesz...to indywidualna sprawa każdej mamy. Chodzi mi po prostu o to, że jest dla mnie wytlumaczalne to, że ktoś nie chce malować paznokci czy tam coś na nie zakładać (nigdy nie zakladalam). Podobnie z malowaniem włosów, bo jednak jest to ingerencja w nasze ciało. Dyskusyjne jest to czy to szkodzi czy nie...Nie oceniam...każdy ma wybór. [emoji4]Natomiast obcinanie włosów po prostu nie ingeruje w krew...to zabobon i to jest różnica [emoji4]
[emoji4]
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny wczoraj późnym wieczorem po raz 1 poczułam ruchy [emoji7] Tez macie tak, ze raz macica jest tak bardzo widoczna a po paru godzinach już nie? Dzisiaj rano jak leżałam to zrobiła mi się na brzuchu aż taka piłka [emoji23] Koleżanka śmieje się, ze dziecko się dupa odwróciło i to dlatego [emoji23]
Ja chyba wiem o czym mówisz. Nie tylko widoczna ale też mocno odczuwalna taka gula czasem sie robi. Mi sie wydaje że czuje ruchy, chodz to dopiero 15,3 tc ale nie są to skrzydła motyla tylko raczej wypinanie tyłka. Sama nie wiem, moze mi sie tylko tak wydaje. Napewno czuje mocne rozciąganie macicy, takie rwania i ciągniecie w podbrzuszu. Brzuch rośnie.
 

Załączniki

  • 20180423_221239-1.jpg
    20180423_221239-1.jpg
    649,6 KB · Wyświetleń: 100
Oczywiście, tak jak piszesz...to indywidualna sprawa każdej mamy. Chodzi mi po prostu o to, że jest dla mnie wytlumaczalne to, że ktoś nie chce malować paznokci czy tam coś na nie zakładać (nigdy nie zakladalam). Podobnie z malowaniem włosów, bo jednak jest to ingerencja w nasze ciało. Dyskusyjne jest to czy to szkodzi czy nie...Nie oceniam...każdy ma wybór. [emoji4]Natomiast obcinanie włosów po prostu nie ingeruje w krew...to zabobon i to jest różnica [emoji4]
[emoji4]

Tak tak to zwykły zabobon nic innego :eek:
 
Dla każdego dzidzia jest teraz najważniejsza to se maluje włosy czy robi ktoś paznokcie nie znaczy ze mu szkodzi - bo nie szkodzi ;)
To każdego i indywidualny wybór czy ma zamiar dbać o siebie jak dotychczas czy zaprzestać różnych zabiegów ale broń Boże nie uważam żeby osoba robiąca włosy czy paznokcie podchodziła do sprawy na zasadzie ze dzidzia nie jest ważna ....

Nie wyobrazam sobie przestać robić paznokcie i Farbować włosy. To ze jesteśmy w ciąży nie znaczy ze mamy zdziadzieć i nie czuć się pięknie ;)
Otoz to [emoji3][emoji173] szczęśliwa Mama to szczęśliwe dziecko [emoji4]
 
O rety [emoji53] ale wizyta. Koniecznie bym zmieniła lekarza. Nie wyobrażam sobie być tak potraktowana [emoji54] Przykro mi że Ciebie tak potraktował.
Nie zawsze na NFZ jest tak źle. Może ktoś ze znajomych Ci podpowie do kogo się przepisać? Prywatnie nie zaszkodzi. W tej sytuacji też bym poszła bo bym nie wytrzymała...ale jednocześnie szukalabym innej przychodni na NFZ.
Wiesz mam 22 lata rocznikowo. Raczej moje rowiesniczki myślą jak ubrać się na imprezę i gdzie dobrze się narabac niż jaki gin dobrze prowadzi ciążę niestety. Sama coś muszę poszukac. No może ze dziewczyny z Warszawy co chodzą na NFZ mają co polecić? Byle to nie było Bemowo albo Ursus bo dla mnie to druga strona miasta. :)
 
Wiesz mam 22 lata rocznikowo. Raczej moje rowiesniczki myślą jak ubrać się na imprezę i gdzie dobrze się narabac niż jaki gin dobrze prowadzi ciążę niestety. Sama coś muszę poszukac. No może ze dziewczyny z Warszawy co chodzą na NFZ mają co polecić? Byle to nie było Bemowo albo Ursus bo dla mnie to druga strona miasta. :)
Ech....no nie pamiętam kto ile ma tu lat [emoji6] Faktycznie jest to problem. Ale też mogę popytać tylko napisz dla przypomnienia z której strony Warszawy jesteś.
Mam tam i rodzinę i znajomych...kto wie...może jednak okaże się to gdzieś blisko Ciebie.
 
reklama
Ja chyba wiem o czym mówisz. Nie tylko widoczna ale też mocno odczuwalna taka gula czasem sie robi. Mi sie wydaje że czuje ruchy, chodz to dopiero 15,3 tc ale nie są to skrzydła motyla tylko raczej wypinanie tyłka. Sama nie wiem, moze mi sie tylko tak wydaje. Napewno czuje mocne rozciąganie macicy, takie rwania i ciągniecie w podbrzuszu. Brzuch rośnie.
Mi lekarz powiedział na taką gule że to węzły chłonne...mają prawo się powiększać ale potem się chowają jakby ich nie było. Oczywiście najlepiej to skonsultować z lekarzem. Ale tak było u mnie.
 
Do góry