reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Mi sie wydaje ze to o kase chodzi...skoro jest tam ogilny problem z l4.....tak samo jest ze skierowaniami na nfz..sa przychodnie gdzie lekarze duzo skierowan daja.8 na 1 wizycie....a sa przychodnie gdzie tylko max 3 skierowania na badania podczas 1 wizyty dawali.... nie wiem o co z tym chodzi..ale mowia ze inaczej oni beda placic za te badania..czyzby z l4 tez o to chodzilo..?
ja dostawalam wlasciwie zawsze l4 bez problemu..bylo pytanie czy chce Pani zwolnienie..? czy potrzeba l4? Ja ze tak...i koniec rozmowy.... raz trafilam starsza kobitke, ktora stwierdzila ze nie... bo nie :)

A lekarz z Toba robil wywiad dokladniejszy ?ze z gory nie daje l4.. wie gdzie pracujesz? Czy sa warunki szkodliwe czy nie?
Ja mam odwrotny problem mój od drugiej wizyty pisze mi l4 A ja nie chce bo się oszczędzam A w domu zwariuje ale chodzę prywatnie. Powiedzcie wprost że chcecie l4 że już czujecie że to ten moment A jak będzie robił problem to zapytajcie wprost czy weźmie odpowiedzialność na siebie. Z tego co słyszałam po wielu aferach oni się boję bynajmniej u mnie w mieście i chętnie l4 piszą bo wtedy zrzucają z siebie odpowiedzialność częściowo.
 
Jak chodziłam na szkołę rodzenia, to położna bardzo pilnowała, żeby nie zapisywały się kobiety w zbyt niskiej ciąży, bo ona pokazywała jakieś ćwiczenia, które były przeznaczone dla wyższych ciąż. Wg mnie nie ma co pytać gina, tylko pooglądać oferty szkół rodzenia - powinno być napisane, kiedy zaczynają się cykle spotkań, kiedy zapisy i w którym tygodniu trzeba być. Spotkania z położną POZ przysługują od 21 tc a niektóre bezpłatne szkoły rodzenia w istocie ciągną pieniądze z NFZ jako POZ.
 
A ja w kolejce do dentysty [emoji3][emoji33][emoji33]

Kontrola czy bol zęba ?
Ja wkadwła dziś dzwonilam do mojego dentysty , żeby iść na kontrolę, uwaga !!!
Termin najbliższy 30 maja ! Haha :D

To mój dentysta od lat prywatnie do niej chodzę , droga ale dobra i nie boli .
Powiedziałam że ciąża i kontrola tylko i może w srode lub piątek mnie przyjmie bez kolejki . Ale w sumie ja oklamalam , bo jem teraz kanapkę i podrażniłam tego zęba i jeszcze gorąca herbatą i coś mnie cmi znowu :hmm: super :szok:
 
Cześć Dziewczyny....tak myślę o szkole rodzenia ? Czy już jesteście zapisane, czy to już jest dobry moment na zapisanie się ? Nie za wcześnie ?

W tym tygodniu będę obdzwaniać wlasnie szkoły rodzenia. Ale z tego co już wiem u mnie w okolicy od 20 tc najwcześniej o wtedy się jakieś ćwiczenia zaczynaja ...

Mnie bardziej interesuje opieka nad naworodkiem itp zdrowie bobasa . Nie wiem czy się będę dobrze czuć na ćwiczenia ...
 
Kontrola czy bol zęba ?
Ja wkadwła dziś dzwonilam do mojego dentysty , żeby iść na kontrolę, uwaga !!!
Termin najbliższy 30 maja ! Haha :D

To mój dentysta od lat prywatnie do niej chodzę , droga ale dobra i nie boli .
Powiedziałam że ciąża i kontrola tylko i może w srode lub piątek mnie przyjmie bez kolejki . Ale w sumie ja oklamalam , bo jem teraz kanapkę i podrażniłam tego zęba i jeszcze gorąca herbatą i coś mnie cmi znowu :hmm: super :szok:
Kilka dziurek mialam do zrobienia [emoji4] zrobila mi dwa zęby na raz i zostal tylko jeden jeszcze do zrobienia "8" [emoji846]
 
My za 6 dni wracamy do Polski. Powiem szczerze, że zaczyna mi doskwierać brak gór i spacery po płaskim :) z pogoda trafilysmy bardzo, nawet holendrzy mówią, że nie pamiętają kiedy ostatnio o tej porze roku było tak ciepło. Ale już zaczyna napływać zimny wiatr znad morza więc pewnie jutro temperatura znacznie spadnie.
Planuję majówkę w górach, oby tylko nie padało. Zimno może być, bo wtedy mniej ludzi, a zatłoczonych szlaków nie lubię :) a jak pogoda w Polsce?
 
W tym tygodniu będę obdzwaniać wlasnie szkoły rodzenia. Ale z tego co już wiem u mnie w okolicy od 20 tc najwcześniej o wtedy się jakieś ćwiczenia zaczynaja ...

Mnie bardziej interesuje opieka nad naworodkiem itp zdrowie bobasa . Nie wiem czy się będę dobrze czuć na ćwiczenia ...
Ale to raczej będą takie ćwiczenia oddechowe i np. porady co do ćwiczeń mięśni kegla. Przynajmniej tak było jak ja chodziłam.
 
Mnie bardziej interesuje opieka nad naworodkiem itp zdrowie bobasa . Nie wiem czy się będę dobrze czuć na ćwiczenia ...
A masz koleżanki, które niedawno chodziły do szkoły rodzenia i potrafią Ci powiedzieć, jakie były tematy?

Ja trafiłam na bezpłatną, chodziłam tam z mężem i w sumie to jemu bardziej otworzyło oczy. Ja już większość rzeczy wiedziałam z Internetu, a poza tym wyczuwałam marketing szeptany. Na przykład był temat o kosmetykach i wszystko, co pani mówiła, zgadzało się z moim poglądem na tę sprawę (akurat kilka lat wcześniej walczyłam ze swoją skórą i testowałam na sobie), ale ostatecznie pani przynosiła i polecała kosmetyki firmy X. No niby nie są one największym syfem na świecie, ale też nie jakiś cud. OK, podawała kilka cennych rad niezwiązanych z tą firmą X, a także sposoby tanie i domowe: parafina, wazelina, waciki z wodą. Ale ewidentnie promowała tę konkretną firmę. I tak było ze wszystkim: z laktatorami (nie powiem, że nie skorzystałam z tych zajęć, bo pierwszy raz w życiu zobaczyłam laktatory), chustami, bankiem krwi pępowinowej itd. Była też promocja szczepień 5w1/6w1. Natomiast z takich tematów merytorycznych, najlepiej zapamiętałam o karmieniu piersią oraz kąpiel/przewijanie. Było też o porodzie rodzinnym, w tym film z porodówki - mnie jakoś nie ruszyło, męża raczej przeraziło. Z ćwiczeń byłam na oddychaniu torem przeponowym oraz na akupresurze, czyli mąż uczył się, gdzie uciskać, aby mniej bolał poród. Reszta ćwiczeń mnie ominęła, bo byłam już w wysokiej ciąży, było gorąco, miałam rozwarcie i nie miałam siły tam chodzić. Po pewnym czasie spotkałam kobietę, która chodziła na tę samą szkołę rodzenia i też uznała, że to było wciskanie produktów różnych firm, w następnej ciąży zapisała się gdzie indziej (też za free) i mówiła, że niebo a ziemia - mimo, że była już mamą, to skorzystała. Ja sobie darowałam chodzenie na SR przy kolejnych ciążach.

Są SR nakierowane np. na eko-rodzicielstwo, na poród rodzinny itd. Trzeba szukać takiej, która do Was pasuje.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Czesc dziewczyny ;)
Tez zostane październikowa mama, bedzie to moje pierwsze maleństwo, dlatego pewnie jestem przewrazliwiona i o wszystko sie boje..
Jesli którys z tematow/moich pytan juz padly to przepraszan, ale ciezko ogarnac ponad 1200stron watkow ;)
Chcialabym sie zapytać czy ktoras z Was ma zrobiona liste wyprawkowa? Interesuje mnie lista mamy , ktora ma juz swoje dzieci i stowrzyla ja na podstawie doświadczenia. Na Internecie mnostwo takich spisow, ale sama sie juz gubię, co jest na prawde konieczne , a co bedzie mi lezec.

I jeszcze mam 1pytanie , jakie mialyscie juz badania ? Wydaje mi sie , ze moj lekarz daje mi dosc duzo skierowan na badania, ale chcialabym sie upewnić. Jestem tez juz po badaniach prenatalnych , termin mam na 15pazdziernika
 
Do góry