reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

właśnie, a więc mam sie trzymac tej daty porodu 18 października choc dzieciątko już jest większe o tydzień, jednak czuje że podobnie jak z synem urodze wcześniej, i co w przypadku kiedy prawidłowy tp jest jednak 11.10 a ja urodze 2 tyg wcześniej czyli 27.09, to jak lekarze to potraktują ? no bo ja nie mam w karcie ciąży wpisanej daty bo nie mailam miesiaczki... miala ktoras podobnie? czy wtedy bedzie jako wczesniak czy skoryguja to jako w terminie jak no bedzie z waga ok 3,5kg? jakos mnie to stresuje... maslo maslene ale moze ktora zrozumie o co mi chodzi...
Ja rozumiem bo tez nie mialam okresu (rodzilam w lisopadzie a do zapłodnienia doszło grudzien-styczen). U mnie były wiek ze różnice - pierwsza wizyta (bez serduszka) TP 18 października, potem kolejną z sercem TP przeminęło się na 7.10. Lekarz nie zakładał jeszcze karty ciazy - powiedział że założymy przy prenatalnych. No i na prdnatalnych kolejna obsuwa TP 29.09 - i ten termin z prenatalnych lekarz wpisał do karty i tego kazał się trzymać.
 
reklama
Dziewczyny,wytłumaczcie mi proszę jak to jest z tymi socjalami.
500+ teraz wezmę bo drugie dziecko?
Becikowe to chyba jednorazowo jak zamieszczę się w jakichś widelkach?
A kosiniakowe to mogę pobierać jeśli jestem bezrobotna?
Czytam,ale ja nie ogarniam tego
500 dostaniesz na drugie lub 1000 na oboje, jeśli Wasze zarobki jako rodziny 4-osobowej będą niższe niż aktualny próg. Ja składałam wnioski o 500+ przez internetowy portal mojego banku jak tylko nadali dziecku numer PESEL - wszystko poszło sprawnie i dość łatwo.
Becikowe jednorazowo, o ile nie przekroczysz progu (będzie to próg liczony już dla rodziny 4-os). Niektóre gminy wypłacają podwójne becikowe. Aktualnie jest rok na złożenie wniosku o becikowe, a sposób liczenia dochodu (za który rok) jest trochę zakręcony - wszystkie informacje powinny być na stronie Twojego MOPSu/GOPSu.
Kosiniakowe jest dla bezrobotnych lub tych, którzy mieliby macierzyński <1000 zł.
 
500 dostaniesz na drugie lub 1000 na oboje, jeśli Wasze zarobki jako rodziny 4-osobowej będą niższe niż aktualny próg. Ja składałam wnioski o 500+ przez internetowy portal mojego banku jak tylko nadali dziecku numer PESEL - wszystko poszło sprawnie i dość łatwo.
Becikowe jednorazowo, o ile nie przekroczysz progu (będzie to próg liczony już dla rodziny 4-os). Niektóre gminy wypłacają podwójne becikowe. Aktualnie jest rok na złożenie wniosku o becikowe, a sposób liczenia dochodu (za który rok) jest trochę zakręcony - wszystkie informacje powinny być na stronie Twojego MOPSu/GOPSu.
Kosiniakowe jest dla bezrobotnych lub tych, którzy mieliby macierzyński <1000 zł.
Dziękuję:) jest troszkę tego,kwestia progu dochodowego. My nie jesteśmy małżeństwem i też właściwie nie wiem jak oni to rozliczają,traktują itd.

Mam jeszcze jedno pytanie: jak to jest z rejestracją dziecka w usc? Muszę tam,gdzie dziecko się urodziło(u mnie Lublin) czy tam gdzie mieszkamy? Podobno to się zmieniło
 
Hejka!nadrobić Was to niemal wyzwanie ;) ale udało się!
ja srednio jestem zadowolona ze zmiany lekarza.... strasznie czepił się mojej wagi i powiedział że NIE POWINNAM W OGÓLE PRZYTYĆ, no ale jak? zrozumiałam że mam się odchudzać (a w ciąży wolno?) no bo niby jak nie przytyć jak dziecko rośnie + wody + łożysko? oczywiście wiem że mam problem z wagą, wiem że ważę dużo, no ale nie żre wszystkiego co napotkam na swojej drodze, pilnuje tego co jem, słodycze mi nie koniecznie smakują, ogólnie powiedział że mam kategoryczny zakaz słodkiego, powiedzcie dlaczego jak KTOKOLWIEK widzi grubego człowieka to z góry zakłada że wpieprza tylko słodycze? no zrobiło się mega przykro.... zrobił USG, zapytał kiedy miałam ostatnie, wystraszyłam się mega bo pomyślałamm wtedy że pewnie dziecko nie żyje.... mówię że no 1,5 tyg temu na genetycznych i pytam czy wszytsko ok, mówił że ok, puścił seruszko (166 uderzeń na minutę) ale obrazu z USG nie pokazał i fotki też nie mam.... sama nie wiem co teraz zrobić.... nie jestem zadowolona...... eh....
Kochana da się nie przytyć ja w poprzedniej ciąży do porodu wazylam -2kg mniej niż jak założył mi karte ciąży ale szczerze to nie wiem jak mi się to udało nie pilnowałam żadnej diety :tak: teraz też bym bardzo chciała nie tyc bo ja mam dużą nadwagę:unsure:ale nie wiem czy mi się to uda bo do czekolady mnie ciągnie:no2:
 
Tuż po wprowadzeniu 500+ byłam świadkiem rozmowy w markecie dwójki znajomych. Mama ok 22 lat z wózkiem i nie starszy facet jej znajomy.
Facet : - co słychać, wracasz do pracy ?
- coś ty pierd0le nie opłaca mi się, wezmę 500+ i zasiłek i na jedno mi wyjdzie co wypłata.

Szczękę zbierałam z podłogi. Żeby wyeliminować namnażanie przepraszam ale takiej patologii, 500+ powinni dawać owszem na każde dziecko, ale tylko mamom zatrudnionym. W tej chwili jest ogromny problem z ludźmi do pracy. Na wschodzie zatrudniamy tylko Ukraińców, bo „naszym” się nie chce. Nabiorą się socjalnych dodatków i reprodukcja. Owszem ludzi przybywa, ale tych typów pasożytniczych, bo wykształcony człowiek wie, ze to 500+ to tylko dodatek tak naprawdę i godnie wyżyć i wyuczyć dziecko się nie da. Przecież to na żłobek nie starczy.
 
Ja rozumiem bo tez nie mialam okresu (rodzilam w lisopadzie a do zapłodnienia doszło grudzien-styczen). U mnie były wiek ze różnice - pierwsza wizyta (bez serduszka) TP 18 października, potem kolejną z sercem TP przeminęło się na 7.10. Lekarz nie zakładał jeszcze karty ciazy - powiedział że założymy przy prenatalnych. No i na prdnatalnych kolejna obsuwa TP 29.09 - i ten termin z prenatalnych lekarz wpisał do karty i tego kazał się trzymać.

no ja się nie znam, ale wydaje mi się że najbardziej miarodajne jest właśnie genetyczne, bo skoro widac już wszystko ładnie to i wielkość powinna być miarodajna do tp, no ale cóż...
 
Dziękuję:) jest troszkę tego,kwestia progu dochodowego. My nie jesteśmy małżeństwem i też właściwie nie wiem jak oni to rozliczają,traktują itd.

Mam jeszcze jedno pytanie: jak to jest z rejestracją dziecka w usc? Muszę tam,gdzie dziecko się urodziło(u mnie Lublin) czy tam gdzie mieszkamy? Podobno to się zmieniło
Jeśli nie jesteście małżeństwem to kiedyś było tak ze liczy Las się Ty i dziecko/dzieci. Ale nie wiem jak jest teraz bo przy dobie 500+ mogli sie cos zmienic. A dziecko rejestrujesz tam gdzie urodziłas.
 
No ale chyba mi nie powiedz ze dwójka dzieci obciąża budżet w ten sam sposób co 1. Stad 500 zł na drugie i każde kolejne. Jest to rozsądne i logiczne. Niestety ludzie chcieliby dostawać kasę za to ze żyją.

Ctując aspekt ,,te pieniądze nie są dla mnie konieczne czy wybitnie potrzebne'' :) pracujemy na to co mamy razem z mężem i nie oczekuję jałmużny ale uważam że jeżeli dają to powinni dawać każdemu dziecku.
Wszystkie dzieci nasze są :)
 
reklama
Kochana da się nie przytyć ja w poprzedniej ciąży do porodu wazylam -2kg mniej niż jak założył mi karte ciąży ale szczerze to nie wiem jak mi się to udało nie pilnowałam żadnej diety :tak: teraz też bym bardzo chciała nie tyc bo ja mam dużą nadwagę:unsure:ale nie wiem czy mi się to uda bo do czekolady mnie ciągnie:no2:
No ja właśnie miałam podobnie bo taka sama waga co na początku była :D więc może coś w tym jest ze da się nie przytyć w ciąży przy nadwadze :)
 
Do góry