reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Ale na l4 ciążowym nie masz obowiązku siedzenia w domu, ja byłam już w tym roku w Emiratach ;)


To musisz się dobrze czuć jak się odważyłas na wakacje upał i lot samolotem ... Ja poczatki miałam bardzo ciężkie... Głównie leżałam ...ale nie że mi lekarz kazał z dzidziuś wszytko ok dobrze ale ja się źle czułam , cukier wysoki mdłości słabo mi było zawroty głowy klocie i pieczeni piersi lewej.... Nawet EKG serca miałam bo się bałam co mi jest.... już dawno na L4 jestem....

A wy jak z L4 ? Też już jestescie?
Lekarze nie chcą dawać na początku ciąży zwolnień nie rozumiem czemu.....
 
reklama
Ale na l4 ciążowym nie masz obowiązku siedzenia w domu, ja byłam już w tym roku w Emiratach ;)
no tak i w razie kontroli na pytanie, gdzie Pani była - w emiratach :D wyłudzenie zwolnienia, zwrot kosztów za l4 od początku i kontrola przy każdym kolejnym najmniejszym zwolnieniu ;) będąc na l4 możesz wyjść do apteki, lekarza i to też lepiej mieć jakiś kwit na potwierdzenie
 
Ja mam 2 synow..sex byl codziennie lub co drugi dzien :)

Teraz bylo az 4 dni przed ! I po wyrostku plciowym..blizej do chlopca.niz dziewczynki....
Czekam z niecierpliwoscia na wizyte 9 maja !
Eee u mnie w poprzedniej ciąży w 16 tygodniu lekarz mówił że raczej chłopiec ale nie na 100% bo nie chciało się przekręcić i worka mosznowego nie było widać. Za to w 20 tygodniu tenże wyrostek zmienil się w piękną łechtaczkę ;) teraz jajka widać więc już chyba nie znikną :) ja nadal trzymam kciuki za twoją córcię :)
 
To musisz się dobrze czuć jak się odważyłas na wakacje upał i lot samolotem ... Ja poczatki miałam bardzo ciężkie... Głównie leżałam ...ale nie że mi lekarz kazał z dzidziuś wszytko ok dobrze ale ja się źle czułam , cukier wysoki mdłości słabo mi było zawroty głowy klocie i pieczeni piersi lewej.... Nawet EKG serca miałam bo się bałam co mi jest.... już dawno na L4 jestem....

A wy jak z L4 ? Też już jestescie?
Lekarze nie chcą dawać na początku ciąży zwolnień nie rozumiem czemu.....
Wiesz...ja bardzo lubię swoją pracę [emoji4] dlatego pracuję [emoji4] lekarz chciał dać mi zwolnienie tylko ja nie chciałam.
Co do urlopu to samolotem się nie wybieram...ani też za granicę...po prostu gdzieś w Polsce...jest tyle cudnych miejsc...[emoji4] na pewno nie będzie tak intensywnie jak zawsze z uwagi na mój stan ale uwielbiam zwiedzać zamki...chodzić po górach...Oczywiście wiem że to chodzenie po górach tym razem będzie inaczej wyglądać...no na Śnieżkę się nie wybiorę [emoji16][emoji16][emoji16]
Ale marzę zmienić na trochę otoczenie i pobyć w magicznych miejscach [emoji16] Nie straszny dla mnie 7 czy 8 miesiąc. Czuję się całą ciążę wspaniale w pierwszej też tak było. Jeszcze w 9 miesiącu robiliśmy jednodniówki wyjazdowe [emoji12]
 
no tak i w razie kontroli na pytanie, gdzie Pani była - w emiratach :D wyłudzenie zwolnienia, zwrot kosztów za l4 od początku i kontrola przy każdym kolejnym najmniejszym zwolnieniu ;) będąc na l4 możesz wyjść do apteki, lekarza i to też lepiej mieć jakiś kwit na potwierdzenie
Być może to zależy wszystko od tego na jakim stanowisku pracujesz, mi l4 w ciąży należy się od pierwszego dnia jak psu buda , nawet jakbym chciała pracować to nikt mi nie pozwoli, l4 ciążowe rządzi się innymi prawami niż zwykle chorobowe .... ono zwalniacie od wykonywania twoich obowiązków służbowych jeśli są szkodliwe a nie z normalnego życia
 
no tak i w razie kontroli na pytanie, gdzie Pani była - w emiratach :D wyłudzenie zwolnienia, zwrot kosztów za l4 od początku i kontrola przy każdym kolejnym najmniejszym zwolnieniu ;) będąc na l4 możesz wyjść do apteki, lekarza i to też lepiej mieć jakiś kwit na potwierdzenie

No taka prawda bedac na l4 nawet jesli nie jest lezace masz byc w domu, apteka lekarz ok i tak jak mowisz pasuje miec rachunek albo zas od lekarza. Mam mame w zus w wydziale zasilkow wlasnie, jezdzi na kontrole i ciezarne sie czesto kontroluje a musza jakis % zwolnien co miesiac kontrolowac.
 
mi lekarz z certyfikatem z genetycznych mówił że im później tym lepiej, że lepiej iść w 24tc niż w 21tc, więc teraz sama nie wiem...
mi lekarz z certyfikatem z genetycznych mówił że im później tym lepiej, że lepiej iść w 24tc niż w 21tc, więc teraz sama nie wiem...
Też tak myślę. Im większa ciaza tym lepeij wszystko widać. To nie tak jak z genetycznym, gdzie musisz się zmieścić w określonym czasie. Ja dotychczas miałam najwcześniej w 22 tygodniu. Chyba że ktoś ma wskazania np jakieś nieprawidłowości we wcześniejszym usg.
 
To musisz się dobrze czuć jak się odważyłas na wakacje upał i lot samolotem ... Ja poczatki miałam bardzo ciężkie... Głównie leżałam ...ale nie że mi lekarz kazał z dzidziuś wszytko ok dobrze ale ja się źle czułam , cukier wysoki mdłości słabo mi było zawroty głowy klocie i pieczeni piersi lewej.... Nawet EKG serca miałam bo się bałam co mi jest.... już dawno na L4 jestem....

A wy jak z L4 ? Też już jestescie?
Lekarze nie chcą dawać na początku ciąży zwolnień nie rozumiem czemu.....
Napisz nam coś więcej o sobie wiek , skąd jesteś, czy to Twoje pierwsze dziecko bo chyba Cię nie ma w tabelce na pierwszej stronie :)
 
Być może to zależy wszystko od tego na jakim stanowisku pracujesz, mi l4 w ciąży należy się od pierwszego dnia jak psu buda , nawet jakbym chciała pracować to nikt mi nie pozwoli, l4 ciążowe rządzi się innymi prawami niż zwykle chorobowe .... ono zwalniacie od wykonywania twoich obowiązków służbowych jeśli są szkodliwe a nie z normalnego życia
Ja rozumiem samo zwolnienie, ale pierwsze słyszę, że można podczas l4 gdzies wyjeżdzać :) w razie kontroli może być kłopot, tym bardziej jak wejdą te zwolnienia elektroniczne, bo tak można kombinować oddawać ostatniego dnia itp.
 
reklama
Do góry