reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

miałam sie jeszcze o cos zapytać
mówiłam wam ze moja siostrzyczka jest w ciąży, bedzie miała synka:tak: i oczywiście cieszy sie bardzo tylko przeraz ja to ze nie wie jak sie pielegnuje chłopców:confused:, co prawda mamy duzo rodzeństwa ale rzadnego chłopaka - mam pięć sióstr - a siostra ciagle zasypuje mnie pytaniami, to co wiem to jej podpowiem ale... no własnie ja mam córcie... więc zwracam sie z prośba do mam chłpców jak sie pielęgnuje maluszka po narodzinach, tzn. chodzi mi konkretnie o siusiaka, czy ta okolica wymaga jakiejś szczególnej pielęgnacj:confused: pomózcie bo ja naprawde nie wiem...

dziekuje za odpowiedz...:tak: napewno malutki zaakceptuje mleczko i wszytsko bedzie ok,trzymamy kciuki;-)

Tygrysku za Was rowniez:)

Dziewczynki dzieciaczki powinny chodzić na BOSO po domku gdyż nóżka wtedy się kształtuje. Powinny chodzić boso po różnych nawierzchniach...panelach...dywanie...macie... - buciki wtedy gdy samo zacznie chodzić i to tylko na dworze...wiadomo że jak jest zimno to z czasem trzeba mu kupić kapciuszki do chodzenia po domu ale dopiero jak bedzie dopbrze sam chodził....przy chodzeniu na boso wyrabiają się też odpowiednie mięsnie. Jak już buciki to miękka podeszwa i usztywniona piętka... słyszałam że dobre są: Bartek, Elefanten i Gucio
ale na boso bez skarpetek?????przeciez juz jest zimno ja chodze w lapciach gdyz nogoi na bosaka mi marzna a co dopiero taki maluszek:eek::eek:
 
reklama
ale na boso bez skarpetek?????przeciez juz jest zimno ja chodze w lapciach gdyz nogoi na bosaka mi marzna a co dopiero taki maluszek:eek::eek:
mój Alex smiga po domku w skarpetkach z antyposlizgami:tak: bo inaczej cały zmarzniety i pozatym strasznie mu sie niszcza paznokietki u stóp przez to Jego pełzanie,bo odpycha sie paluszkami do startu:-Dwiec musi miec syrki a zeby calkiem mu sie nie pokruszyły:-D
 
Agacia, z chłopcami chyba nie robi się "nic szczególnego" po narodzinach - chodzi mi o pielęgnację luloczka ;-), ja od pierwszych dni robiłam, to co robię teraz, czyli przecieram chusteczkami dupcię, prącie i pod jąderkami przy każdej zmianie pieluszki i jest oki, aha sprawdzam jeszcze zanim założę pieluszkę czy lulek jest skierowany w dół:tak::tak: i to na tyle ;-):-)

A co do chodzenia boso, to chyba Agatkas miała na myśli boso, ale ze skarpetkami :tak:, mi się przynajmniej tak wydaje, bo ja też mam zimną podłogę, panele, i sama chodzę w skarpetkach a co dopiero takie male stopeczki ;-)
 
czy Wasze dzieciaczki uzywaja jeszcze smoki?
moj wciaz i bez niego nie usnie...jak spi twardo to bez smoczka...w dzien w ogole mu nie daje..tylko jak zasypia:tak:a Wy?
 
czy Wasze dzieciaczki uzywaja jeszcze smoki?
moj wciaz i bez niego nie usnie...jak spi twardo to bez smoczka...w dzien w ogole mu nie daje..tylko jak zasypia:tak:a Wy?

Ja usypiam ze smokiem (inaczej nie da rady), ale czasem w nocy mu wypadnie i śpi bez, a w dzień też chodzi bez, no chyba, że robi się śpiący albo marudzi to wtedy daję i od razu się uspokaja :tak:
 
miałam sie jeszcze o cos zapytać
mówiłam wam ze moja siostrzyczka jest w ciąży, bedzie miała synka:tak: i oczywiście cieszy sie bardzo tylko przeraz ja to ze nie wie jak sie pielegnuje chłopców:confused:, co prawda mamy duzo rodzeństwa ale rzadnego chłopaka - mam pięć sióstr - a siostra ciagle zasypuje mnie pytaniami, to co wiem to jej podpowiem ale... no własnie ja mam córcie... więc zwracam sie z prośba do mam chłpców jak sie pielęgnuje maluszka po narodzinach, tzn. chodzi mi konkretnie o siusiaka, czy ta okolica wymaga jakiejś szczególnej pielęgnacj:confused: pomózcie bo ja naprawde nie wiem...

Nic szczegolnego sie nie robi:-) Myje, przeciera chusteczkami i to wszystko. Ja na samym poczatku tez panikowalam, bo kilka razy slyszalam, ze takiemu malemu siusiaczkowi trzeba naciagac skorke, zeby nie zarosla i takie tam rozne bzdety. Natomiast pediatra bardzo szybko wyprowadzil mnie z bledu, ze absolutnie nie mozna nic takiego robic. Jezeli zdarzy sie, ze jednak ta skorka nie schodzi z napletka to trzeba jakos naciac, ale to nie ma zwiazku z tym czy ktos naciagal czy nie-chyba mnie zrozumialas?:-):-):-):-);-);-)
 
powiedzcie mi dziewczynki czy kupiłyście juz może buciki do chodzenia dla waszych szkrabów??? Nuska prowadzona za raczki całkiem fajnie chodzi i to chyba juz najwyższy czas na jakies porządne butki do chodzenia w domu... możecie polecić mi jakąś dobra firmę z obówiem dla dzieci, słyszałam że dobra jest "Bartuś" czy cos takiego:tak: a może to jeszcze za wcześnie żeby kupowac jej buty:confused: co o tym sadzicie

no ja właśnie też ostatnio myślę nad tym czy już kupować, ale po przeczytaniu wypowiedzi chyba jeszcze poczekam...

czy Wasze dzieciaczki uzywaja jeszcze smoki?
moj wciaz i bez niego nie usnie...jak spi twardo to bez smoczka...w dzien w ogole mu nie daje..tylko jak zasypia:tak:a Wy?

mój to jest mega nałogowiec, przy zasypianiu musi mieć, ale później wypluwa i dalej śpi bez, a w ciągu dnia to często się upomina o smoka :sorry: ale już planuję zaczynać go oduczać. Przynajmniej żeby w ciągu dnia odpuścił.

Nic szczegolnego sie nie robi:-) Myje, przeciera chusteczkami i to wszystko. Ja na samym poczatku tez panikowalam, bo kilka razy slyszalam, ze takiemu malemu siusiaczkowi trzeba naciagac skorke, zeby nie zarosla i takie tam rozne bzdety. Natomiast pediatra bardzo szybko wyprowadzil mnie z bledu, ze absolutnie nie mozna nic takiego robic. Jezeli zdarzy sie, ze jednak ta skorka nie schodzi z napletka to trzeba jakos naciac, ale to nie ma zwiazku z tym czy ktos naciagal czy nie-chyba mnie zrozumialas?:-):-):-):-);-);-)

my tak samo, z tą różnicą że my przy kąpieli delikatnie odciągamy skórkę, wedle zaleceń naszego pediatry.
 
reklama
Do góry