reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

reklama
Dziewczynki dzieciaczki powinny chodzić na BOSO po domku gdyż nóżka wtedy się kształtuje. Powinny chodzić boso po różnych nawierzchniach...panelach...dywanie...macie... - buciki wtedy gdy samo zacznie chodzić i to tylko na dworze...wiadomo że jak jest zimno to z czasem trzeba mu kupić kapciuszki do chodzenia po domu ale dopiero jak bedzie dopbrze sam chodził....przy chodzeniu na boso wyrabiają się też odpowiednie mięsnie. Jak już buciki to miękka podeszwa i usztywniona piętka... słyszałam że dobre są: Bartek, Elefanten i Gucio
dobrze wiedzieć :tak: wstrzymamy sie jeszcze:tak:dzieki:tak:

czy Wasze dzieciaczki uzywaja jeszcze smoki?
moj wciaz i bez niego nie usnie...jak spi twardo to bez smoczka...w dzien w ogole mu nie daje..tylko jak zasypia:tak:a Wy?
uzywamy smoka:tak:, Nusia bez dydka nie zasnie:-(

Nic szczegolnego sie nie robi:-) Myje, przeciera chusteczkami i to wszystko. Ja na samym poczatku tez panikowalam, bo kilka razy slyszalam, ze takiemu malemu siusiaczkowi trzeba naciagac skorke, zeby nie zarosla i takie tam rozne bzdety. Natomiast pediatra bardzo szybko wyprowadzil mnie z bledu, ze absolutnie nie mozna nic takiego robic. Jezeli zdarzy sie, ze jednak ta skorka nie schodzi z napletka to trzeba jakos naciac, ale to nie ma zwiazku z tym czy ktos naciagal czy nie-chyba mnie zrozumialas?:-):-):-):-);-);-)
dziekuje bardzo:tak::tak::tak:, własnie to chciałam wiedzieć :tak:tez słyszałam od kogoś że cos tam się w siusiaczku naciaga ale skoro mówicie ze nie to przekaze siostrze informacje co i jak:tak::-D
 
Sawka nam pediatra powiedziała,że czas najwyższy na sztywne buciki żeby nóżka się już układała do chodzenia.Wiadomo,ze dziecko musi być dużo czasu na boso żeby nóżki odpoczywały,ale na sztywne buciki już czas.Dawałam zdjęcia Fabianka w takich butach.
A co do siusiaczka to trzeba po kąpaniu troszeczkę ściągać napletek żeby sprawdzić czy jest czysto i nam kazali robić to też po to żeby właśnie sprawdzać czy nie będzie z tym problemu,ale to tak bardzo delikatnie.


Pyciolek Fabian już około miesiąc nawet nie chce włożyć smoczka do buzi.On używał smoczka tylko do zasypiania i zaraz wypluwał,a teraz już wcale:tak:
 
Ostatnia edycja:
czy Wasze dzieciaczki uzywaja jeszcze smoki?
moj wciaz i bez niego nie usnie...jak spi twardo to bez smoczka...w dzien w ogole mu nie daje..tylko jak zasypia:tak:a Wy?

U nas Juleczka zasypia ze smoczkiem, po czym wypluwa go i lezy obok, w dzien czasami sama go sobie wklada jak ma pod reka sama jej nie wkladam i dajemy rade

Tygrysku fajowe te skarpetki kupowalas w necie czy w skleie???
 
reklama
Do góry