reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

Dziewczynki ale raz dziennie dajecie taką zupkę albo coś w rodzaju drugiego dania?
Bo moja raz je ten obiadek, raz owocki i resztę dnia mleko....nie wiem czy tak ma byc?
ja Lence daje raz dziennie obiadek i owoce, rano i na noc dostaje kaszke a pózniej to cały czas cyc
 
reklama
No ale moj Kacper wlasnie nie placze. Tylko tak strasznie sie wierci, jakby to lozeczko jego parzylo.Sekunda na jednym boku i zaraz na drugim i tak w kolko.Tez bym go nie ruszala i pozwolila spac jak chce ale boje sie o jego glowke. Jak tak pare razy przywali w te szczebelki to chyba nic dobrego. I przez to wiercenie sie rozbudza i w srodku nocy gotowy do zabawy.
 
A ja mam teraz pytanie do Was. Czy Wasze dzieci spia w nocy spokojnie? Moje juz mnie zaczyna przerazac bo nie wiem jak dlugo tak wytrzymam i ile jeszcze kilometrow zrobie nocami do lozeczka, zeby go poprawic i zeby zasnal z powrotem.
Strasznie sie wierci raz na jeden bok zaraz na drugi i tak w kolko. Jakby malo tego to na brzuch. Musze wstawac do niego co chwile bo jak tak sie strasznie wierci to uderza glowka o szczebelki, pomimo, ze mam ochraniacz, ale to jednak zawsze jest malo. Zastanawiam sie czy to nie przez zabki, ale on nie placze, czasami to nawet sie nie budzi tylko tak wierzga podczas snu. Doradzcie cos bo mnie trafi. Nie chce go brac do siebie do lozka, zeby sie nie przyzwyczail, ale jak tak dalej bedzie to chyba nie bede miala wyjscia.:tak::tak:

Villaska Fabian dosyć często budzi się z płaczem i wtedy od razu siada.Wystarczy,ze go położę i pogłaskam i śpi dalej.A wierci się strasznie,czasami zasypia cały powykręcany:sorry: Ale jak kładzie się w poprzek łóżka i tak mu dobrze to go nie ruszam,tylko go nakryję i sobie śpi.Jak sam się ułoży to zazwyczaj lepiej śpi.

Moja to samo! kilkanaście razy potrafie do niej wstawac.
u nas to samo
Laseczki co dajecie maluszkom na katar? jakie kropelki, spray poleciacie, bo mój mały charczy na nosku :-(
otrivin baby i euphorbium
 
dzewczyny a Wy cebionmulti dajecie "tak od siebie" czy z polecenia lekarza? Bo wiem, że moja kuzynka dawała, jak dzidzia skończyła roczek - a ja nie daję, ale pytam bo może trza dawać:confused:
Ja czasem daje malutkiej do herbatki pare kropelek jak iwdze,ze kicha wiecej,albo jak jest chłodniej na wzmocnienie...
Moja to samo! kilkanaście razy potrafie do niej wstawac.

Dziewczynki ale raz dziennie dajecie taką zupkę albo coś w rodzaju drugiego dania?
Bo moja raz je ten obiadek, raz owocki i resztę dnia mleko....nie wiem czy tak ma byc?
Agatkas z jedzonkiem u nas jest tak....
6- mleczko 120ml
11-mleczko 120ml
14:30 obiadek danie lub zupka
17 mleczko 120ml
21- mleczko 150ml

i jeszcze gdzies w miedzy czasie owoce jakies w forme musu, deserku, albo jogurcik czasem chrupki kukurydziane....ale ostatnio odstawilismy,bo mała mogła je jesc i jesc....:sorry:
Laseczki co dajecie maluszkom na katar? jakie kropelki, spray poleciacie, bo mój mały charczy na nosku :-(

Edee kochana ja dawałam Otrivin baby....i byłam mega zadowolona :-)
 
Czy któraś z Was stosowała metodę z książki "uśnij wreszcie"? Tzn. zostawianie dziecka samego w łóżku po ciemku, i chodzenie najpierw co 3 później co 5 i co 7 minut?

Muszę wreszcie nauczyć Jaśka zasypania w łóżeczku ale jakoś nie wiem czy dam radę i czy jest sens tak dziecko męczyć?
 
reklama
Do góry