reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

A jeszcze jedno.....jak bedę gotowała te warzywka to mam czyms je jakos doprawić czy normalnie w samej wodzie, czy z odrobina kostki czy jak????? jejku nie mam pojecia :sorry:

Kana - kostki, to chyba nie!? Ja gotuję Kubulowi albo na skrzydełku albo na samej wodzie i wtedy dodaję odrobinęoliwy z oliwek.
I po młodych warzywkach nic mu nie było.

Chyba po słoiczkach to moje dziecię tak cierpi. Najpierw 2 dni zaparcia a teraz odwrotnie. Co chwilka pielucha. Już tylko cycek mu został i zobacz ę co będzie. I marudzi kochany jak jasna....
 
reklama
Moj synus wczoraj dostal od dagulli szpinak i jeszcze 2 obiadki. Szpinak po minie Ksawerka byl fuuuj:-D nie zjadl bo mial odruch wymiotny (pierwszy raz)
Dostal co innego i tez nie chcial wiec teraz niewiem czy nie lubi czy poprostu przez zle samopoczucie... no wlasnieWczoraj zaczelo mu z noska leciec, dzis ma podwyzszona temp. (37,8) i dozo spi, spal od okolo 10.30 az 2,5h a zazwyczaj spi gora godzine.Teraz znowu spi.
Kurcze co mu znowu jest:-(

Cyprysiowa może to tylko zębole i dlatego nie chce nic jeśc. Trzymam kciukale żeby nic mu się nie wykluło bo już się biedaczek nachorował

A jeszcze jedno.....jak bedę gotowała te warzywka to mam czyms je jakos doprawić czy normalnie w samej wodzie, czy z odrobina kostki czy jak????? jejku nie mam pojecia :sorry:

Kana absolutnie żadnej kostki. Toż to sama sól i glutaminian sodu. Nie wolno też słodzic, solic ani żadnych innych weget używac. Ja małej do smaku doprawiam natką pietruszki i koperkiem. Tych wszystkich sztucznych rzeczy jeszcze się zdążą nasze dzieci najeśc.

My z warzywek mamy już za sobą ziemniaczka, marchewkę, pietruszkę, selera, buraka, kalafiora, brokuła, pomidora, natkę pietruszki, koperek i zielona częśc selera i pora. Piszę tu oczywiście te składniki które sama wykorzystuję do gotowania bo te słoiczkowe już dawno przerobione ale niestety nie smakowały:no:
 
nie no 210ml tp by Mari na pewno nie wypiła.....jej sie po 150ml ulewało...:sorry:no faktycznie masz racje mi nawet pediatra powiedziała ze mała taki pulpecik po tych mleczkach:rofl2::rofl2::rofl2:
 
Cyprysiowa i jak maly?

wybaczcie ze dzis nic wiecej nie pisze ale nie mam czasu i maly dzis marudzil caly dzien nie wiem czy od tej pogody czy o co mu biega juz dawno powinien spac a tu du... marudzi ale zeby spac to nawet niemysli:wściekła/y::confused2:
 
MADZIU TO SAMO MLECZKO jULCIA PIJE TYLKO DWA RAZY???a po ile jej dajesz?

Oj ja mogę zapomniec...nasza mała pije po 120ml i tak około 9, 14, 20 i potem w nocy okolo 2...wtedy o 12 dochodzi połowa słoiczka obiadku i 16 ół deserku,albo soczek.Kaszkę przestalismy dawac,bo na sen i tak nie działało a nasza kluseczka na wystarczająco duzo ciałka:p haha no i zapomniałabym o cycusiu rano o 5-6 i okolo 18....

A ja mma do Was pytanko z innej beczki....
Kupiłam dzisaj świeże warzywka marchewkę, ziemiaczki czy moge takie swieże zrobić malutkiej czy nie bardzo???
No i czym mogę dodac kalafiorku troszke czy to za szybko?

ja juz gotuje swierze tzn z tegorocznych warzywek zakupionych na targu , wczesniej bralam nieswierze warzywa tzn nie z tego sezonu ale teraz daje swierzutkie i nic narazie nam nie jest ale raz na poczatku wysypalo filipka po warzywkach z tesco wiec kupuje teraz na targu. niczego zadnych przypraw nie mozna!!! ja gotuje waarzywka w wodzie dodaje do gotowania kilka kropelek oliwy z oliwek potem miksuje warzywka z woda w ktorej gotowalam dosypuje kleik kukurydziany lub ryzowy i dodaje miesko takie samo ze sloiczka gerbera jest indyk lub kurczak i jedna polowa londuje na talerzu a reszte wkladam do pojemniczka na zywnosc i trzymam w lodowce na dzien nastepny:sorry: czesto tez do zupek kupnych dodaje swoja zupke tzn jak mam np dynie z iemniakami to dogotowuje marchewke i pietruszke i dodaje miesko i mam bardziej wartosciowa zupke , czesto tez do mojej warzywnej dodaje same brokuly ze sloiczka itp
 
Moje dziecko nie chce pić mleka modyfikowanego.Próbowałam już 2 różnych mleczek, podawałam z butli, z łyżeczki, podawał mąż i nic. Nauka trwa od miesiąca po 2x na dzień i nic.Pozatym ona w góle nie chce pić z butelki.
Czy jest jakaś mamusia której dziecko nie chce pić mleka modyfikowanego?

Kochana! U nas to nawet moje odciągnięte mleczko w butelce nie smakuje, o modyfikowanym to nawet nie wspomnę. Chyba by mnie moje dziecię wyśmiało :-D
 
Malutki narayie spokojnie spi. Dostal na wiecyor inhalacje y pelnej dawki leku, cyopka eferalganu, masc na dziasla, krople w nochal, masc majerankowa pod nosek... mam nadzieje ze pospi bo dzis jestem sama w nocy:-(Cos sie teraz wierci i kreci, moze ten czopek go uwiera.
 
reklama
Do góry