reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

znalazłam w necie coś takiego na temat czkawki

Czkawka występująca u niemowląt najczęściej spowodowana jest niedojrzałością układu nerwowego.

Przyczyny czkawki:
* głośny śmiech dziecka
* połknięcie powietrza
* ochłodzenie dziecka
* wypełniony brzuszek po jedzeniu

Z upływem czasu występowanie czkawki jest coraz rzadsze. Jeśli maluch zmarzł, wówczas niezbędne jest podanie piersi w celu zlikwidowania czkawki. Jeśli natomiast brzuszek dziecka jest przepełniony od pokarmu i to było powodem powstania czkawki, wtedy należy przeczekać aż część pokarmu przejdzie drogę z żołądka do jelit i czkawka sama ustąpi. W takiej sytuacji najlepiej jest ponosić malucha w pozycji pionowej z brzuszkiem przytulonym do piersi i główką opartą na ramieniu.
 
reklama
Marzycielko to na co ten viburcol jest, bo mnie kiedys kolezanka poprosiła zebym jej kupiła jak bede w polsce, bo mały marudził przy ząbkowniu. Niestety nie odebrała ode mnie tych czopków i mam je u siebie. Moze nam sie przydadzą, oby jednak nie:tak:

Jak maluszek jest niespokojny i przy bolesnym ząbkowaniu też:-)

marzycielko a czy Ty dajesz małej witaminę K ???

Nie nie podaję:-)
 
To mnie trochę pocieszyłaś. Tylko że moja Hania w ogóle żadnych herbatek nie pija, a ja odstawiłam wszystko, w czym jest koperek, bo po nim bolał ją brzuszek. A kupy dzisiaj były wprawdzie żółte, ale ciągle rzadkie i prawie bez grudek :-( I dwa razy mi dzisiaj zwymiotowała prawie wszystko co wcześniej wypiła. Zaczynam się tym martwić. We wtorek przyjdzie położna, zobaczymy, co ona na to :dry:
U mnie lada chwila powinna sie pojawić polożna....dopytam ją jeszcze co do kupek...i dam znać...;-)
 
a korzystacie z gruszek do nosa
nam je odradzano ale korci mnie jej użycie
mówiono aby wpuscic krople soli fiz. a to mi sie wydaje duzo bardziej drastyczniejsze;-)
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny butelkowe polecam antykolkową butlę Dr Browns, u nas sprawdzila się rewelacyjnie.
Marzycielko ja tez podaję małemu Bebilon Comfort z tendencją do zaparc i kolek.

Malemu na buzi pojawily sie ropne syfki, czy to moze byc tradzik niemowlecy?
 
A ja jeszcze raz zapytam :zawstydzona/y: jestem w trakcie nadrabiania wszystkich wątków :zawstydzona/y:. Kiedy zacząć podawać te witaminy o których pisałyście ? (tzn wit. K, i D3) dodam, że w dzień karmię piersią a na noc daję bebiko. A jutro mój Alanek skończy 2 tyg.

Co prawda w czwartek idziemy na pierwszą wizyt do pediatry, ale dobrze by było to wiedzieć od Was :tak::tak:, bo to nasze forum to istne zródło wiedzy, porad i dobrych rad ;-):tak:
 
A ja jeszcze raz zapytam :zawstydzona/y: jestem w trakcie nadrabiania wszystkich wątków :zawstydzona/y:. Kiedy zacząć podawać te witaminy o których pisałyście ? (tzn wit. K, i D3) dodam, że w dzień karmię piersią a na noc daję bebiko. A jutro mój Alanek skończy 2 tyg.

Co prawda w czwartek idziemy na pierwszą wizyt do pediatry, ale dobrze by było to wiedzieć od Was :tak::tak:, bo to nasze forum to istne zródło wiedzy, porad i dobrych rad ;-):tak:
Mi pediatra zaleciła podawanie jednej i drugiej witaminy od 15 dnia życia....ale witaminę K tylko przy samej piersi...;-)
 
reklama
To jeszcze o jedno zapytam, które mleko jest lepsze (bebiko czy bebilon??) i czym się różnią prócz firmy :baffled: ja stosuję bebiko (w nocy) żeby maluszek lepiej spał ...
 
Do góry