reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

Yoka naszego małego też trzeba długo trzymać żeby mu się odbiło i też jest ciężko,bo macha główką jak szalony.Ale jak już mu się odbije to nie ulewa.

Cyprysiowa Ty chyba pisałaś,że po sztucznym mleku to dziecko śpi i śpi...Fabianek jest na butli i budzi się jak w zegarku równo co 3 godziny...I w dzień i w nocy....A w nocy to moje dziecko w ogóle nie śpi:zawstydzona/y: I do tego "gada":baffled: Nie wiem co mam z nim robić...Przecież nie mogę go budzić w dzień.....
 
reklama
Dziewczyny butelkowe polecam antykolkową butlę Dr Browns, u nas sprawdzila się rewelacyjnie.
Marzycielko ja tez podaję małemu Bebilon Comfort z tendencją do zaparc i kolek.

Malemu na buzi pojawily sie ropne syfki, czy to moze byc tradzik niemowlecy?

O muszę kupić tą buteleczkę:-)
A jak tam smakuje mu mleczko??
Moja Oli ma syfki na twarzy takie białe krosteczki ale ich nie wolno ruszać to nie ruszam ;-)

To jeszcze o jedno zapytam, które mleko jest lepsze (bebiko czy bebilon??) i czym się różnią prócz firmy :baffled: ja stosuję bebiko (w nocy) żeby maluszek lepiej spał ...

Dla mnie lepsze to mleko po którym Oli czuję się dobrze bo jadła już Nan1 ale przez bardzo duży dodatek żelaza miała okropne zaparcia no i na razie je Bebilon Comfort i jest lepiej.

Dziewczyny czy można maluszka posmarowac olejkiem kamforowym? Bo Natalka mi się zaziembiła i starsznie sie męczy z katarem. Bylismy dzisiaj u lekarza ale kazała tylko sól fizjologiczna zapuszczac do noska. W sumie ameryki nie odkryła bo juz od wczoraj jej zapuszczam ale to średnio jej pomaga. A oprócz tego nic nam nie dała bo powiedziała że jesli karmię piersią to jej powinno przejśc ale mi jest jej strasznie szkoda bo sie okropnie męczy.

Moja Oli tez męczy się przez ten nosek bo się zaziębiła.
Ja jej podaję wode morską dla niemowlkąt w areozolu.

Marzycielko nam dzisiaj lekarka powiedziała,że to normalne,że kupka jest raz dziennie i że później będzie jeszcze rzadziej.A mały tak potwornie się męczy przy tej kupie,że szok...Kupiłam wczoraj czopki także będę podawać jak coś.Dawałam mu herbatkę,bo położna powiedziała,że to może pomóc,a lekarka powiedziała żeby herbatki nie dawać tylko samo mleczko to będzie lepiej przybierał na wadze.Jak się urodził to ważył 3550,a dzisiaj 4100.A witaminę D3 kazała dawać od 4 tygodnia życia:confused:

Ale przy karmieniu piersią czy mlekiem modyfikowanym??
Moja je mleko modyfikowane a po takim kupki chyba sa częstsze.

Była u mnie własnie położna....tylko że tak naprawdę niczego sie nie dowiedziałam....chyba bardzo jej się spieszyło bo spytała czy mam jakieś pytania ubierając nerwowo kurtkę...głupia flądra....
Jak jej powiedziałam że malutka strasznie się męczy przy robieniu kupki a kupka i tak jest bardzo rzadka to powiedziała że jak dziecko się pręży to dobrze bo się dotlenia :wściekła/y:
Dziś idę kupić te czopki Viburcol...może troszkę jej ulżą i będzie lepiej spała.....i mleko na noc też jej zmienię na Bebilon Comfort...pisałyście że jest dobre dla maluchów na zaparcia.....

Ale kuźwa baba a myślałam , że jeszcze dzisiaj coś się o tym prężeniu dowiem.
No ale jutro będę u pediatry to dam znać.

A te czopki ja podaję 2 razy dzienie po 1 i moim zdaniem pomagają.

Co do ulewanie to mojej córeczce bardzo rzadko się odbija.....:-( i potem ulewa...nie wiem dlaczego nie chce jej się odbić.....i ciężko ją na ramieniu utrzymać bo się pręży a jest bardzo silna i główkę bardzo wysoko trzyma.....


Powiedzcie mi dziewczyny...czy Wasze maluchy też charczą.....bo moja czasami w nocy tak się męczy że sama się od tego charczenia budzi i płacze....czasem boje się że się udusi...:-(

Moją też trudno odbić ale dajemy radę i też zaczęła się ulewać więc leży po jedzeniu na prawym boczku.
Mała czasami charczy jak jej pokarm źle poleci ale przechodzi po odbicu albo po jakiejś chwili.



A to materiały o ULEWANIU

Ulewanie u niemowląt. - Urwis.pl


Tutaj jeszcze pare rzeczy :


Niepokoje młodej mamy - Noworodek - artykuł
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Cyprysiowa Ty chyba pisałaś,że po sztucznym mleku to dziecko śpi i śpi...Fabianek jest na butli i budzi się jak w zegarku równo co 3 godziny...I w dzień i w nocy....A w nocy to moje dziecko w ogóle nie śpi:zawstydzona/y: I do tego "gada":baffled: Nie wiem co mam z nim robić...Przecież nie mogę go budzić w dzień.....


aha jest na butli to tak jak moja Oli czyli te kupki , o których pisałaś to ok jak są raz dziennie na przykaład:-)

Oliwka po 2 i pół godziny już ryczy za butlą haha Głodomorek!!
No i coraz rzadziej śpi między karmieniem; teraz skończy miesiąc i po prostu zaczyna więcej czuwać i się intersować zabawkami i ludzmi.
 
Yoka wyślij męża do Apteki po BOBOTIC i wpuszczaj do wieczornej butli 8 kropli.
To pomaga przy wzdęciach a to prężenie też może wynikać z tego właśnie problemu.

Ja podaję 2 razy dziennie koniecznie przed snem i dzisiaj Mała się nie prężyła.
 
marzycielko dziekuję za odpowiedź......ja podaję małej Nan....może stąd te zaparcia....:confused:
i wyczytałam że BOBOTIC można podawać dopiero po 28 dniu życia...:(
 
Ostatnia edycja:
Powiedzcie mi dziewczyny...czy Wasze maluchy też charczą.....bo moja czasami w nocy tak się męczy że sama się od tego charczenia budzi i płacze....czasem boje się że się udusi...:-(

Mój Olek zaczął charczeć jakieś dwa dni temu-ciekawe od czego? Ale jak śpi to nie charczy, tylko w trakcie jedzonka, jak robimy przerwy.
Po każdym jedzonku próbuję coś zrobić, żeby mu się odbiło, ale bardzo rzadko mu się to zdarza.
Dziewczyny czy Wasze dzieciaczki śpią coraz krócej-Oli dzisiaj nie może zasnąć już od 5 godzin-tzn. budzi się co 15 minut. Ale nie wydaje mi się, żeby coś go bolało :confused:
 
Marzycielko mleczko mu smakuje i chyba trafilismy od razu bo kupki sa codziennie. Teraz dzięki nowej butli to zupełnie jest juz luz bo skonczyły sie kolki. Nasz mały tez budzi się co 2h i jest straszliwie głodny.
Marzycielko ile jednorazowo dajesz Oliwce mleczka?
 
Marzycielko mleczko mu smakuje i chyba trafilismy od razu bo kupki sa codziennie. Teraz dzięki nowej butli to zupełnie jest juz luz bo skonczyły sie kolki. Nasz mały tez budzi się co 2h i jest straszliwie głodny.
Marzycielko ile jednorazowo dajesz Oliwce mleczka?

My dajemy od 90 ml -120 ml i od 3 - 4 miarek mleka co 2,5 h-3h .
Teraz już je conajmniej 100 ml na każde karmienie.
 
reklama
Do góry